Úno 092009
 

koncertVrátila jsem se z koncertu Karla Plíhala, zahajoval u nás šňůru. Znám to co dělá né moc dobře, ale na co jsem narazila, líbilo se mi. Nyní tedy poprvé naživo. Uzmula jsem si neplánovaně po koncertě v předsálí klubu z nástěnky jeho plakát. Je to sympaťák. Střídal dvě kytary a různé druhy písní. Měl vlastní osvětlovací a ozvučovací parčík a fakt si mohl člověk vychutnávat barvu jeho hlasu i s drobnými nerovnostmi". Nebudu říkat nic novýho, ale hraje dobře na kytaru. Tak civilně, ale s různejma ozdobičkama, který k tomu stylu písně pasují. Povídal o svých zážitcích ze života a také o setkání s Paroubkem v Bontonlandu. A zkoušel kam až může zajít :). Byl v projevu jemný, dojemný, ale zpíval i píseň o šukání. Nenechal sklouznout koncert do sentimentální polohy, i když písní v tom stylu bylo víc a také nerecitoval pouze své průpovídky (mimochodem prý samé nové a naprosto nečekané, musím se přiznat, že mě svou básnickou invencí ohromil … ale skoro nic si nepamatuju .. prostatická elektřina, už ani třešničku na dortu, neboť mám v prdeli aortu, se stařeckou demencí pletu si manželku s kredencí, víc toho dohromady nedám, ale že toho bylo! …), ke konci přednesl dokonce delší dojemnou báseň a pak to zase něčím shodil … no, atak dál. Kulturák byl plný a bylo to hezký. Žádná bomba, ale standardní vysoká kvalita. Tak v poklidu …

Celý víkend a dnešní den sumíruju besedu pro děti na téma krásných knih z nakl. Baobab a Meander. Zveřejnila jsem prosbu v int. konferenci, zda se někdo tím tématem zabýval, aby pomohl. Fakticky mi nepomohl nikdo, ale asi jsem narazila na dobré téma, protože každej chtěl text té besedy. Tak mě to popíchlo k větší aktivitě a dnes doma jsem text dodělala. Zítra to už jen jemně doladím a připravím pro děti vysvědčení, kde budou známkovat knihy. Jsem opravdu zvědavá, kdo v té soutěži krásných knih vyhraje … Můj favorit je jasný – František Skála Cílek a Lída (ten velký komiks!). A prý můj oblíbenec František S. připravuje zase nový komiks o Cílkovi a jeho příteli Homérovi. To se tedy moc těším. Aspoň na něco.

karel
zuzi… ještě nějakou píseň by to chtělo, vyberu co zahrál:

http://www.youtube.com/watch?v=2vIIih6P_jc&feature=related 

http://www.youtube.com/watch?v=O3mzoRPKZMY&feature=related

Doplňuji opár dní později, ve středu:

Ještě bych dodala … dočetla jsem se, že Karel Plíhal nemá hudební vzdělání …. přesto tak excelentně hraje na svůj nástroj kytaru (podobně to má i Zdenek Bína z Minut ). Klaním se, pánové. Pro zápis notové hry používá tzv. TABULATURU (neoficiální str. Karla Plíhala), tabulatory – zápisy melodií jsou k vidění na jeho oficiálních stránkách .

Karel Plíhal je asi samotář… usuzuji z fragmentů" které o sobě lehce roztrousil na svém webu a tak různě … přímý e-mailový kontakt na něho nenajdete, ačkoli udává že na jeho webu jsou Řeči … ty řeči jsou ale k opravdu nenalezení 🙁 …. a  nemá vůbec rád, když se ho na koncertu někdo pokouší fotit, teda spíš bych řekla, že mu to vadí, překáží v soustředění …    zuzi

 

 

 

 Posted by at 21.54

  11 Responses to “Karel Plíhal”

 1. Plíhal je skvělej. A ty jeho poetické výtvory prostě nemají chybu.

 2. Sejra, vzácnej návštěvník! Baba, chybu nemaj, objevila jsem poránu některý ty jeho “nový” kdesi na webu:

  Postižen stařeckou demencí,
  pletu si manželku s kredencí.
  Toužebně čichám jí ku pleti
  a hladím po spodním šupleti.

  Malý je horský motýlek,
  ty usínáš a já ještě vzhůru,
  tvůj vytetován na rameni motýlek
  se s věkem změní v děsnou noční můru.

  Včera cestou z oběda,
  potkal jsem děda Vševěda.
  A na hlavě toho dědy,
  leskly se tři zlaté dredy.

  Ať hodí kamenem ten, kdo je bez viny,
  já jich mám plné ledviny.

 3. Horský hotýlek …v druhém verši

 4. Byl jsem na jeho koncertu v listopadu. Pohoda…

 5. Tojo … taky mě tam bylo dobře…

 6. Stejné dojmy z pátečního koncertu v Praze. Skvělé zakončení náročného týdne- pohodové písničky, vtipné povídání mezi nimi. 2hod.utekly jak voda.
  Krásně jsem si tu početla i v jiných příspěvcích.Tak jestli nevadí, zajdu zas 😉

 7. Ahoj Wlčice, vida, tak bard dorazil už do Prahy :))) a potěšil i tam :))).. no, když zajdeš, Wlčice, budu spíš poctěna :))))

 8. Plíhal je skvělý, vlastním jeho sbírku "poezie" Jako cool v plotě a vždycky když mám depku tak v ní listuji a hned je to lepší. Moc se těším na novou desku!

 9. Lenko,Plíhal je dobrý na depku??? Vyzkouším při nejbližší příležitosti!

 10. ŘečiJenom doplním, že Karel Plíhal měl na stránkách "Řeči", kde pravidelně odpovídal a to před jeho roční pauzou, pak je odstranil s tím, že se odmlčí…a zatím je neobnovil..

 11. Díky Brouzdale za vysvětlení … asi mu je bez těch Řečí lépe, ale neměl by být tak sobecký a mohl by více myslet na své fanoušky. Však skoro o nic nejde, je to na dálku … 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient