Úno 082009
 

1. částBlbej mobil: Koupila jsem si konečně nový mobilní telefon Samsung SGH-B100 a koupila jsem špatně. (Hledala jsem něco laciného a základního). Prostudovala jsem kvůli té jedné nepatřičnosti" celý manuál a nenašla na svůj problém odpověd´. Z toho usuzuji, že funkce, kterou jsem považovala za zcela samozřejmý standard – tj. ztmavne-li displej odpočívajícího telefonu, je matně vidět upozornění na příchozí sms nebo nepřijatý hovor… (telefon totiž já s sebou netahám po kapsách všude kam si odběhnu …) – zde chybí. To je tedy nemilé překvapení a vůbec by mě nenapadlo, že taková normální samozřejmá uživatelsky příjemná drobnost, u toho aparátu bude chybět. Vadí mi to zásadně, ale budu si muset zvyknout. Novou investici v tomto směru výhledově neplánuji.

Bulvarizace Reflexu a Lidovek: Z novin a časáků čtu Reflex a páteční a sobotní Lidovky, a to od začátku do konce. Zuzi ale není žádná zanícená intelektuálka a čas, který věnuje čtení a studování tiskovin není neomezený. Proto mne nenadchnou texty, kterými se musím složitě probíjet a pročítat je hodiny a ještě se k nim vracet kvůli momentálnímu přetížení mozku … ale zároveň jsem čtenářem výběrovým s všeobecným nespecifikovaným rozhledem, kulturními zájmy a vlastním názorem. Je fakt, že Reflex tak nějak léta plynul po svým a stejně, ale mně to nevadilo a nakonec jsem vzala na milost i huliče JXD, který mě od začátku nebyl sympatický. Svými objekty zájmu, literárními" náměty a podvědomě i drzou propagací THC. Léty cepeněl" a pravidelné hulení též utlumilo jeho agresivní styl a nebylo o něm tolik slyšet. Ale s nástupem nového šéfredaktora vstal ze svého lůžka, s jistě konopnou náplní matrace, a jakoby ožil! (Později si ještě přisladím"). No, nic, chtěla bych jen říci, že novej Reflex a páteční příloha Lidovek se nám začínají pěkně vybarvovat. Poslední čísla¨se připojila k všeobecnému trendu a vzala si na mušku Ratha. Víme všichni, Reflex sebral" odvahu, nelenil a "entropicky" ** zveřejnil na obálce Ratha v masce führera atd… … a Lidovkový magazín Pátek došel ještě dál … navštívil Hostivice, vyfotil oba rathausy" (baráky kde střídavě přebejvá se svými ženami), snažil se obě ženy kontaktovat telefonicky a zpovídal sousedy. Vrcholným momentem díla" pak byla rozborka Rathovy knihy Zápisky lékaře z pozdní noci – ale to už se zase odehrálo v Reflexu pod taktovkou redaktorky Lindy Kholové. Jojo, šikovná bulvarizace tisku na vyšší úrovni" zdárně pokračuje a náklady seriálů stoupají.
Novou členkou týmu Reflexu se stala Pavlína Wolfová. Uvedla se superbombou: posledním rozhovorem s Richardem Müllerem (už si nechce s nikým povídat). Nic zvláštního, jen to že zpovídala právě JEHO, … vlastně sdělil zajímavé podrobnosti ohledně vydání své americké desky, to jsem slyšela poprvé – … dodávám, abych sveřepě nevylila s vaničkou i dítě… :))). Člověk je dnes ukolíbaný spoustou rozhovorů ve spoustě časopisů a různými šarádami a zpověďmi a atd. není divu že postupně zblbne a otupí! Ovšem občas někdo se zeptat umí! (není to ale náhoda, je to hluboký zájem  o objekt" a příprava)… člověk si bohužel ten propastný rozdíl uvědomí, až když se s podobným typem reportéra a následně rozhovoru setká in flagranti

Navzdory předchozím poznámkám k bulvarizaci budu v nakupování a čtení těch plátků i nadále pokračovat, protože i tak je tam stále co dobrého číst (co jinde v časopisech do ruky nenaleznete a já mám moc ráda knihy a časopisy v klasické podobě) – dávají mi přehled v kulturní oblasti a jiné. V Reflexu miluju texty Petra Volfa a v páteční příloze zveřejňuje své kuchařské postřehy a teze má oblíbená a nyní i oblíbenější Hanka Michopulu. Oblíbenější proto, že se začala věnovat české tradiční kuchyni v novém hávu a je to silně inspirativní. na webu Lidovek má i svou živou kuchařku (Také se k tomu tématu zde vrátím podrobněji) – což vám teda opravdu moc doporučuju … zuzi

(je to asi místy poněkud nesouvislé, ale vy si poradíte … budu pokračovat, mám toho hodně na jazyku)

** entropicky … sloveso jsem vytvořila pod dojmem díla Entropa DČ a značí – vyjadřuje neobvyklou, na první pohled sebevražednou, sebestřednou akci, mající za cíl uhranout, nasrat, ohromit širokou (co nejširší) veřejnost – to vše efektně beznákladově nebo za peníze jiných hloupých.

 Posted by at 12.05

  5 Responses to “Svodka z domova i ciziny”

  1. zuzi,já bych takové svodky potřebovala, sama nemám čas číst ani ten Reflex. Naštěstí ho čte mamka a vždycky, když k nim přijdu, tak mi ústně u kafe podá zkrácený “výcuc”.Je ale okořeněný jejími názory, které si u toho hovoru musím zase odmyslet :-).
    Ten stejný Samsung jsem dala mamce pod stromeček, když jí odešla Nokia 5110 a také ji štve to stejné, ale to v prodejně nevychytáš..

  2. Moje maminka mi zase předává týden starý čas. Rozhlas předžvejkaný s podtrhanými myšlenkami, které by mě měly poučit a tak, abych se stala lepší! S tím telefonem je to opravdu bída! Koho by to napadlo, že ti “inovátoři” vymyslí takovej šmejd! Mohlo tam být o lecjakou funkci méně, ale tohle je trestuhodné šetření. Dívala jsem se zpětně zda to někde někdo zmiňuje, upozorňuje na to, ale nikde nikdo nic. Asi to nikomu nevadí. Ale MNĚ jó!!! jsou to šmejdi zrovna jako ten jejich šmejd, alespoň mohli zmínit, co tam chybí!!! hanba jim.

  3. Ještěže jsem přestal tisk číst když umřel s. Černěnko.

  4. Černěnko … to už je tak dávno – nic o něm nevím, nepamatuji… zajímavé, že právě tenhle představitel pro tebe znamenal zlom :)))

  5. No jo, tak tenkrát Brežněv – Andropov – Černěnko… skoro každej rok přinesla maminka obrovskoformátové Rudé právo s černým rámečkem okolo celé titulní strany, abych se podíval na světodějnou událost… Gorbačov už potom vydržel a navíc, po ZŠ (vyšel jsem 1990) už politika byla něco jiného…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient