Úno 032009
 

Pozor silný kafe – přestože se nejedná o další fragmenty rozřezaného kuchařeVyvážím dnešní polední  text pozitivní zprávou. V našich obecních novinách jsem si dnes přečetla tři neuvěřitelné příběhy. Nemohu vám je nezprostředkovat:

Poctiví nálezci
O tom, že u nás stále ještě žijí poctiví lidé , se dne 30.12.2008 v 11.15 hod. přesvědčili městští strážníci, když jim devětadvacetiletý muž přinesl peněženku včetně dokladů a finanční hotovosti. O dvacet minut později si již peněženku s více než 800 Kč odnášel šťastný majitel.
Dne 19.12.2008 předala občanka strážníkům notebook, který nalezla na lavičce Palackého náměstí. Po majiteli MP pátrá.
A do třetice … příběh jak z pohádky:
Dne 8.1.2009 odevzdala maminka na mateřské dovolené bankovku, za kterou by čtyřčlenná rodina pořídila pěkný nákup. Tuto bankovku nalezla na sídlišti v ul., Sládkova na chodníku. Vzhledem k tomu, že určit majitele samotné bankovky je prakticky nemožné, po šesti měsících propadne městu.

Zuzi (cituji přesně z únorových městských novin)

 

 Posted by at 20.29

  9 Responses to “Případy poctivých nálezců”

 1. S “poctivostí nejdál dojdeš”, ale… “Kdo nekrade, šidí rodinu.”…

 2. Poctiví lidéještě nevymřeli. To je dobře.

 3. Ježíšku na křížku!Vždycky, když něco podobného slyším nebo čtu, zmocní se mě zvláštní pocit blaha, leč na tváři se mi zároveň usadí podivný křivý úsměv…
  Poctivost je nádherná vlastnost, miluji ji téměř nadevše, leč v dnešních časech je lépe hýčkat si jí jen v zákoutích našich černých duší…

 4. Ja verim v zakony KRUHU,co posles -vrati se Ti :-)))

 5. Milí přátelé, vidím … tuším … lesk v oku a úsměv ve vaší tváři, i když pravda, jeden drobet pokřivený a Sabina ještě lavíruje .. ale dobrý to. Snad příště, až naleznete sami bankovku za kterou byste pořídili slušný nákup pro čtyř.. ne! osmičlennou rodinu, budete vědět, kam s ní!

 6. Jak jsem udělal dobrý skutek:

  Jdu v létě v jedenáct v noci po parkovišti a vidím dodávku které svítí světla, ač je majitel dávno doma. To znamená že ráno nenastartuje. Protože má na dveřích mobil (je to nějaká firma), beru mobil a volám mu. Ozve se smršť nadávek a ukazuje se, že vinen je zaměstnanec který s dodávkou jezdí. Inu, já umím dělat lidem radost.

 7. HezkéVždycky, když propadám pocitu, že všichni lidé jsou zmetci, narazím na něco podobně osvěžujícího. Díky Zuzi 🙂

 8. Tome, jsem ráda, že jsi se zde pozitivně naladil!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient