Led 312009
 

Tak je zase tady! A jako před lety má i nyní MOTIV. Vepřín v Letech. Na počátku sametovky vyprovázel ruku v ruce s generálem Vackem (nepochybuji, že právě on byl tou zásadní osobou) ruskou armádu domů, nyní je jeho leitmotivem vypochodovat s vepři. Ano, zamyslet se, čím se zviditelnit a stát se slavným nejlépe nesmrtelným. A tomu bude navíc každej rozumět! Dosud se to nikomu s tím vepřínem nepodařilo. Až nyní je to na dobré cestě. Za hodně (státních) peněz pořádnou porci muziky! S morální podporou přítele Václava v pozadí a kakaovým bejby" Lejlou vedle sebe to půjde! Stejně jako ty tanky před Lety … pardon před lety …
(já bych viděla v čele kultury" konečně někoho solidního nestranného, na úrovni – Michala Horáčka např., jestli by to teda vzal :))). zuzi

 

 Posted by at 14.56

  29 Responses to “Černý má svou Entropu a Kocáb vepřín.”

 1. Tak nevím, nějak mi uniká souvislost mezi entropou a prasečákem. A pochybuju, že by si Horáček na starý kolena kazil imidž vstupem do poblitiky…

 2. Než řešení prasečáku v Letech mně bude zajímat,jak bude nový ministr kultury řešit stav v Janově či Chánově. Jinak Zuzi, tvý příspěvky jsou bezvadný počtení.

 3. Entropa a prasečák je prostředek ke společenskému zviditelnění ambiciózního jedince. Já myslím, že Horáček by to vzal, aspoň na zkoušku jako HT.

 4. Ale Kocáb není Ministrem kultury, nýbrž Ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny… Je-li politika vnímána jako nepřetržitá reklamní kampaň a na voliče to zabírá, pak není divu. Máme, co si zasložíme.
  David Černý není politik a svou práci dělá dobře… Netuším, kdo je HT.

 5. jo, to je rána na komoru 🙂He, nachytal jsi mě! Neuvědomila jsem si, že je místo Džamily a památník jsem brala z kulturního hlediska ne národnostního. Jehličku slyším jen když ho popíchne Prezident, myslela jsem že už je taky v čudu, že by Kocáb šel na “menšiny” mě nenapadlo, ale co se neudělá prom dobrej džob!

 6. JFděkuju, ale koukám, že sis nevybral dobrý text pro moji pochvalu, byla jsem nachytána!

 7. ahoj, HT – předpokládám Helena Třeštíková. Nechal jsem se s ministry taky nachytat, ovšem ten dovětek o bezvadným počtení platí.

 8. Ano, HT je Helena Třeštíková a JF nepochybně Jefim Fištejn! Děkuji :)))))

 9. Myslím, že je úplně jedno,kdo se na tom vepříně zviditelní, a taky myslím, že je úplně jedno, jestli se za ty ” naše peníze”, měl odstranit před 40,20 lety a nebo dnes. Hlavně, aby to už někdo opravdu udělal.

 10. A pokud jde o tu Leilu, moc nechápu,proč ji dehonestuješ na nějaké kakaové bejby zuzi, je to prostě ženská, která umí vyúžít své krásy, exotičnosti a místa původu, pro dobré a záslužné věci, které umí dělat i vlastníma rukama.

 11. A ještě, pokud jde o Michala Horáčka, já ho mám moc ráda, krom toho je to SKVĚLÝ textař, velmi inteligentní člověk a bezesporu je na vysoké úrovni, ale, 100% majetku vydělal na sázkách, a to by převážná většina lidí nenazvala jako “solidní”:-)

  Teo, myslím, že by to vzal, nakonec, je to žid:-)

 12. Mod, komu na tom zrušení vepřína záleží a má na to vliv, měl to udělat dávno. Hladina se vzedme vždy jen jednou za rok. Podle mě je to Kocábova póza. Ano, jsem konzervativní a Lejlu asi dehonestuji, je krásná, ale je to jiná mediální kategorie. O jejích charitativních aktivitách jsem slyšela. Člověk roste, třeba ti dám za pravdu, zatím mi to přijde nepatřičné a efektní gesto Kocába, který chce šokovat. Horáček umí a jeho texty, nejenom písňové a celkový obraz, který o sobě vysílá, který vyzařuje, je mi sympatický. Působí na mě klidně, stabilně, vyrovnaně a mám z něho stejný pocit samozřejmé “mravnosti” jako z Karla Schwarzenbergera. Myslím, že by to vzal protože by mohl být zdánlivě nezávislý a v každém případě je to pro muže, který se neustále učí, výzva. Žid nežid.

 13. Třeba to Kocáb dokáže, já doufám, že ano, nicméně nějak nechápu, proč by se měl chtít mediálně zviditelňovat zrovna na věci, která je převážné části obyvatelstva naprosto volná.
  Výběr Kocába – tiskové mluvčí, ano,může to být gesto na efekt, i když nechápu proč nepatřičné, ale proč o výběru Kocába, hovořit jako o “kakaovém bejby”? I když možná chápu, je prostě krásná:-)
  Ano výzva, a Žid nenechává ležet výzvy, proto ta poznámka o Židovi.

 14. Nakonec zuzi, připomeň si své motto shora:-)

 15. [13] Nejenom převážné části obyvatel, ale rovněž cikánům je to šumák. Kdyby jim někdo nabídl, že polovina částky, kterou “záměr” spolkne, bude rozdělena mezi ně, asi by se mezi nimi těžko hledali odpůrci vepřína. Ten ale přece není klíčovým problémem k řešení… Ondřej Neff to napsal takhle:
  Pakliže nový ministr rozvine prapor sloganů a gest, lidem uzavřeným v sociální pasti nepomůže… Měl by se zaměřit na řešení problému Chanova, na drogy a na lichvu, na gamblerství a kriminalitu, na negativní vztah k práci a vzdělání.

 16. Mod, myslela jsem že Žid nesbírá hlavně výzvy, ale příležitosti k vydělání peněz … no nic. Na Kocábovi mi něco nesedí. Chybí mu solidnost a chová se jak popová hvězda se svými manýry. A ještě se zaštituje Havlem. Napsala jsem, že se hladina zvedne jednou do roka, ale přesto každej tady ví o co jde, protože se jedná o cikány a jeho napadlo právě jen to jedno heslo, protože je nejsnadnější udělat právě tuhle monstrakci než se pokusit “proslavit” běžnou každodenní trpělivou poctivou prací s menšinami, která má efekt nezaručený “ze dne na den” je to práce na první pohled sysyfovská a každej si na ní zláme zuby. Kakaový bejby je krásný a není to žádná Enžíla, její parketa je podle mě prostě jinde, ale a´t si Kocáb polehtá ego.

 17. Slovník spisovné češtinyVážení, kdo ješzě nevíte, na netu je spuštěn projekt slovníku spisovné češtiny – průběžně doplňovaný:
  http://prirucka.ujc.cas.cz…Hledej
  a zde je Slovník cizích slov:
  http://slovnik-cizich-slov.abz.cz
  Tam si můžete ověřit, že správně má být POLECHTAT a SYSIFOVSKÁ PRÁCE. Spěchám… dobrou

 18. Džamila měla šílený nápady, ale sociální cítění jsem jí věřila. Kocábovi nevěřím ani pozdrav.

 19. Aduo, vyjádřila jsi to zcela přesně a lapidárně. Souhlasím.

 20. Nemyslím si,že vepřín v Letech je většině lidí šumák. Většina lidí si myslí, že návrhy na jeho odstranění podávají exhibicionisti, co si na tom chtějí nahonit popularitu.
  Proto si nemyslím, že by byl Kocáb, navrhující odstranit vepřín, exhibicionista, co si na tom chce nahonit popularitu. Protože není blbej exhibicionista.

 21. Tresen, díky za názor. Myslím, že Kocáb vepřín odstraní, ale nic na tom nemění to, že mi postupně lidsky přestal “chutnat”. Je to velmi osobní věc, tyhle pocity a nic s tím nenadělám.
  Každej z nás někomu sedne a jinýmu ne…

 22. TeoNeff to “pojmenoval” správně, jenže to všechno, na co by se ministr měl soustředit, je práce pro jednu generaci a ne pro jedno volební období, natože jeho čtvrtinu. Takže jediné, co Kocáb vpodstatě může stihnout, je ten vepřín a možnááá ten antidiskriminační zákon, možná.

 23. Jenomže nikdo po něm nechce, aby všechno “stíhal” v tomto volebním období, v němž ho, mimochodem, nikdo nezvolil. Mám obavy, že jeho motivace jsou jiné, než měla kapku naivní Džamila. Především si co nejvíc nahrabat pod sebe, páč jeho muzikantské aktivity jaksi nevynášejí… :-i

 24. Teoco to znamená, nikdo nezvolil? Copak třeba Schvarzenberga někdo zvolil? nebo Jehličku a jiné a jiné?
  No uvidíme, já moc nesouhlasím s tresen, protože myslím, že vepřín v Letech opravdu není pro většinu žádné téma, natož téma líbivé.

 25. [24] Vocotide? Schwarzenberg a Jehlička jsou senátoři s mandátem do listopadu 2010. Kocáb v nedávných volbách pohořel, čili byl “nezvolen”. A terazky pravdoláskově blbne s prasopseudoproblémem. A ještě ke všemu za Čochtany, z nichž část ho označila za Bursíkova dalšího “králíka z klobouku”. :-i

 26. Děkuji za vaši debatu v tomto prostoru, Mod a Teo, já už jsem všechno řekla. O Kocábově lidské stránce a nyní i sociálním cítění mám své pochyby a natvrdo souhlasím s a-Teo, že vydělat nějaký peníze by se hodilo. A pak je tu ta možnost zbožštění .. tedy ten pocit, že mám moc a jsem vidět a kývnu prstem a zmizí konečně ten vepřín. Je to uvážlivě zvolené zdaleka viditelné pozlátko.

 27. Jo, to se mi líbí Bursíkův králík z klobouku. Když už není odkud brát, strana ztratila kredit a jde ke dnu, zkouší se stranická strategie všelijak… je to zoufalý krok…

 28. Teoaha, já nevěděla, že nezvolením senátorem je člověk automaticky vyloučen pro použití do jiné funkce:-)

 29. Zase si pleteš pojmy s dojmy. Kocáb nebyl zvolen, nýbrž jmenován. A diskvalifikoval se sám tím, co nám zvěstoval…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient