Pro 062008
 

a mám i ICQ!Včera odpoledne se ohlásil na návštěvu Aleš, co spolu už nechodíme, ale stýkat jsme se nepřestali. Náš hezký vztah s méně perspektivními vyhlídkami do budoucna (věkový nepoměr) jsme zakončili před 3 nebo už 4 lety, ale stýkáme se sporadicky dodnes. Důvodů je několik, ale v podstatě proto, že je nám spolu stále dobře a když jse naskytne příležitost, proč se nenavštívit?!
Aleš je odborník na počítače a tak byl předem požádán, zda by nevyladil, nenastavil, nenahrál a nezkontroloval můj softwer a když souhlasil, napsala jsem si tak asi 10 problémů.
Aleš přijel, a jak je jeho zvláštním zvykem, nic nechtěl. Ani pít ani jíst. Pouze se osprchovat. Ale protože ho znám, přemýšlela jsem dopředu, na co bych ho nachytala. Punčové řezy už na něho nezabírají, tak zkusme rakvičky se smetanovou šlehačkou, řekla jsem si. Nic jsem mu nevnucovala, ale nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Všech 20 rakviček padlo, ale já pomáhala též!
Pracovali jsme asi dvě hodiny ( já kibicovala) dole v klenuté místnosti, ale zima nás vyhnala do kuchyně k akumulačkám s proudem teplého vzduchu. Aleš sednul do ušáku, nalogoval se na můj počítač a z ušáku už nevstal. Pouze občas protáhnul svou obří kostru. Ačkoli pracoval jak drak, úkoly, kterými byl zavalen, nezvládl. Ve dvě v noci odjel a dnes odpoledne, už ze svého působiště v autíčku, pokračoval v práci připojen na dálku na můj počítač. Nemám před ním tajnosti. Viděla jsem poprvé, jak jeho myš jezdila sama po mé ploše a pracovala a pracovala…. A ještě později jsme na dálku připojovali mikrofon na povídání ve Skype. Dlouho to nešlo, ale nakonec se zázrakem zadařilo a mohu si povídat s dcerou a Alešem. Kvalita ještě lepší než po telefonu. A ten hřejivý pocit, že neutratíme. A tak asi dozrál čas, abych zrušila pevnou linku. Měla jsem ji stejně pouze kvůli hovorům se Zorkou. A ten důvod nyní zanikl. Zlatej Aleš, pěkně mě to tady dal dohromady a konečně si mohu užívat veškerého komfortu různých programů. Největší radost mám ale ze Skype. Nedořešeno zůstalo pouze, proč mi nefunguje DVD s výhrou za Letní erotickou soutěž s Ikarem od Kubricka Eyes wide shut, dyž DVD z Vyškova funguje! A jedna maličkost na blogu. Potřebuji se dovědět název tagu, který bude zobrazovat v té nové tabulce dole: Shlédnuto – názvy textů a nikoli název stránky, vždy stejný … zuzi

 Posted by at 20.08

  15 Responses to “Okouzlena Skypem &”

 1. zkus>title<
  >$BlogItemTitle$<
  >/title<

 2. …ty lomené závorky obráceně..

 3. Jirko, díky, byl učiněn pokus, uvidíme zítra, jestli se to srovná …

 4. Gratulujik modernizaci. Dálkově se připojit k počítači, to bych si dovedl představit, ale dálkově k němu připojovat mikrofon nebo cokoliv jiného – tu už je pro mně věc tak záhadná, že mi připadá skoro jako magie nebo něco takového.

 5. A je tu další záhada!Nevím proč se u mé reakce objevil cizí avatar…

 6. Jirko, k tomu dálkovému připojování. Ano, dalo to hodně práce, ale nakonec se to zdařilo. Pracovala na tom čtyřčlenná virtuální komise se zahraniční účastí (Rakousko). Proč tu máš avatar vysvětlit nedovedu, ale máš v adrese uvedený e-mail. Snad to souvisí s tím. Jaromír také uvádí e.mail a má tam gravatar …

 7. Ahoj Zuzi.Skype je dobrá věc, obzvláště pokud máš někoho mimo svůj dosah a potřebuješ s ním komunikovat. Cena bezvadná 🙂 kvalita slušná.
  Jen vím o jednom problému (detailně tomu ale pořádně nerozumím), který mohou mít lidé s popojením na internet, pokud mají omezený nebo zpoplatněný objem přenesených dat. Pokud máš totiž Skype zapnutý, jsi nějakým způsobem zapojena do jejich sítě a mohou přes tebe, jako přes přípojný bod, být vedeny další, s tebou nesouvisející, datové přenosy. Když tak se na to (pokud máš nějak omezené, sledované nebo zpoplatněné přenosy dat) poptej.

 8. Gratuluji! Je vidět, že dobří lidé stále žijí.

 9. Ahoj Martine!Mít Skype je fajn, že mi to ale trvalo, než jsem se rozhoupala! Dík za info, no přes můj uzel klidně mohou proudit informace do celého světa, platím paušál a možnosti mám neomezené!!!!

 10. Šedý ahoj! Ano, máš pravdu, žijí, však také od pátku usínám radostněji, v závislosti na jeho “pracovní” návštěvě…

 11. jojo….vymoženosti moderní doby ;o) i když dobrovolně přiznávám,že skype a icq používám pravidelně a jak píšeš, dá se tak výborně ušetřit na telefonování

 12. Džejsí, tvoje využívání moderních technologií mě nepřekvapuje, proti tobě jsem barbar a zde se obdivuji něčemu, co už miliony uživatelů objevili dávno!

 13. jak je vidět, praktičtější by bylo obrátit pořadí tagů v titulu strany

 14. Jirko, ano, je to stále nanic. Ale mám dojem, že se mi v útrobách právě někdo šťourá, tak to třeba spraví, já na to nemám buňky …

 15. … spíš to ale vypadá, že mi někdo rozhodil šablonu a šel od toho, ach jo.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient