Pro 032008
 

z dobrého šálku!

Nejsem vytříbený znalec ničeho co teče… vína, piva, čaje, kávy … vybírám si dle toho, co se mi dostane pod ruku a zachutná mi. A někdy se divím, jak móooc je to dobrý, to třeba když mi někdo nabídne obzvláště lahodnou kávu z těch nejvybranějších surovin… A tak to se mnou je už drahně let. Nezkoumám a neprahnu po těch nejlahodnějších delikatesách a vybírám náhodně. Ovocný čaj mi nechutná ani ztrochu, proto piju černý. Někdy hořký, jindy sladký. Mohu obojí a podle své nálady a chuti sladím nebo piju hořký …
V našem městě nenajdete ani jeden supermarket, protože Koalice za zelené město již několik let úspěšně bojuje proti postavení tohoto fenoménu na daném pozemku u sídliště. A tam je prý to nejlepší místo, jinde stavět ty monopoly" nechtějí. A tak nemáme furt nic a je u nás tuze draho. Dnes mi povídal pan H., že stejná kolekce stojí v Glóbusu o 60,- Kč méně než u nás v Jednotě! Je mi to nějak jedno. Uvědomila jsem si už dávno, že jsem přizpůsobivá vnějším okolnostem a svoji spotřebu redukuji automaticky podle množství prostředků mi daných k dispozici v tom kterém období. …Hýbají se mnou úplně jiné věci …
Ale nějak se do toho zaplétám… chtěla jsem sdělit, jaký jsem objevila dobrý bylinkový čaj! Občas zajedu do chrudimské nemocnice za exmanželem na LDN a v Plusu naproti mu kupuji sladkosti. Nekouří, nepije, tyto své dlouholeté požitky nahradil vášní ke sladkým dobrotám. Předminule jsem si zde koupila nějaké čaje a mezi nimi i jeden biologický" – jmenuje se totiž BioBio! Je bylinkový a moc mi zachutnal. Jiný nyní nepiju. A protože ráda své občasné požitky násobím, popíjím ten lahodný čaj z nejkrásnějšího hrnku, který mám.
Má značku Gmunden-Keramik a pochází z prodejny u keramičky v Gmundenu (pěkný intro s muzikou), bydlí tam dcera. Poblíž, v Altmünsteru. Mám nekriticky ráda všechny jejich typické dekory, ale stejně – nejvíc mě uchvátil tenhle rustikální vzor. Ale ta keramika je ukrutně drahá, proto se jí nezahlcuji a jen občas koupím nějaký solitérní kousek v AKCI. Naposledy jsem si zkompletovala objemný čajový šálek s podšálkem. No a z tohoto kompletu nyní piju ten výborný čaj. Nesladím. Byla by škoda přebít tu libou chuť cukrem.

gmunden keramik 3

Podívejte, zde jsou dva pohledy do prodejny s gmundenskou keramikou. Obrovský komplex, samoobsluha, kde vybíráte své kousky do nákupního košíku. Obdivuji tradiční i nové dekory a hlavně bohatství nápadů … hodiny, kropenky, misky, talířky, vázy, aromalampy a také ubrousky. Všechno v jednom stylu!

gmunden keramik 2

gmunden keramik 1

A protože tento článek je oslavný – vzdávám hold čaji BioBio a gmundenské keramice, pokusila jsem se též poprvé v životě něco namalovat v programu Malování. Je to moje premiéra a namalovala jsem pytlík čaje BioBio! Na to, že program neovládám, to snad není špatný … zuzi  (hmmm, myslím že jednoho bloggera ten můj šálek  určitě také uchvátí :))), schválně … jestli! )

 biobio

gm keramikmarkt… AKTUALIZUJI!

Letos už nestihnete, ale kdo se vážně zajímá o keramiku, chce si to opravdu užít a má rád velký mumraj, tak pro toho se každoročně

poslední víkend v srpnu konají v Gmundenu velkolepé trhy s keramikou.

Jedná se o prestižní záležitost  evropského charakteru a možná i něco více. Na snímku vidíte náměstí před radnicí

 zuzi

 Posted by at 19.09

  18 Responses to “Dobrej čaj”

 1. Keramika a BioBioHezký pytlík, fakticky.. 😉 Trošku malování rozumím a hranaté soustředné tvary, to je voda na můj mlýn.
  Stran té¨keramiky – to tedy rozhodně není můj šálek čaje. Je to strašně “humpolácké”, tím myslím, že keramika není tenkostěná a ty motivy mi přijdou takové fádní. Ale proti gustu… 😉
  Jen tak mezi řečí.. Nikdy jsem neměl možnost výrobky BioBio ochutnat, ale na tu reklamu v rádiích jsem si vypěstoval averzi.. Na ty pištivé hlasy malých cen a BiaBia…

 2. Amigho, dík za ten pytlík… ještě musím prozkoumat jak udržet pevnou čáru!
  Ano je to humpolácké – ale keramika taková bývá, porcelán je jemnější a noblesnější … mně to zkrátka okouzlilo, je to prosté jednoduché lidové … Četla jsem, že si potrpíš na nóbl doutníčky a nóbl nápoje, ale ten čaj je opravdu také velmi dobrý. Odpudivé reklamě navzdory. Víš, já rádio vůbec neposlouchám, ani jako kulisu, takže ty malé ceny znám jen opticky z letáků. Nevěděla jsem, že i piští!

 3. Ahoj zuzi:-)) Srdečně zdravím a dík za hezký milý pohodový článek. Hmm, oslovilo mě, jak jezdíš za svým ex.. Hmm, myslím, že to je od Tebe moc dobrý. Tohle se Ti určitě vrátí v dobrým !! A to Ti moc přeju!! Měj se skvěle !! a moc dík za skvělý blog !!! :-))

 4. Až se jednou vzmůžu, koupím si ještě jeden šálek. Takový ten tlustostěnný co vypadá jako keramický pancíř kosmického křižníku. Zatím mám čtyři stejné bílé, jeden na mátový čaj, druhý na černý čaj, třetí na šťávu a čtvrtý na vodu, a upíjím podle nálady.

  Obrázek je senza. Musím ten program taky vyzkoušet! Zatím se věnuji mozaikování, teď jsem si skládal proužky o fosíliích.

  Mimochodem, napadlo mne, že musím pozdravovat tu kočku co tě chodí navštěvovat. Chudák, ještěže mě nečte: být mezi křečkem a kosem…

 5. P. S.: pořád mi ty obrázky něco připomínaly… zebru! Akorát otočenou!

 6. Ahoj lado! Teda …takovej pěknej komentář poránu, dík, a zdravím tě po čase :).

 7. Jen takový OT k výrobkům Bio: povídal tuhle jeden biozemědělec, že jeho biozemědělství spočívá v tom, že nehnojí a nestříká ve dne, ale v noci, aby ho nikdo neviděl.
  A pak věřte výrobkům bio:-)

 8. Ahoj Mirku, představuji si, jak máš na pracovním stole před sebou čtyři naplněné šálky a vážně dumáš, z kterého se zrovna napít. A nemůžeš se rozhodnout, protože jsi zrovna rozpolcen! Skládáš velmi pěkné mozaiky, myslím ty dvě, víš, dovedu to ocenit …! Kočku budu pozdravovat, bude asi nadšena, že ji už nepublikuji jen já. Je náladová. Někdy mi dovolí vše, myslím když ji fotím, jindy prská a skáče do objektivu. Musím být opatrná. Za své pózování ale požaduje jisté výhody. V létě se mi už několikrát vloudila do baráku. U mne se to však nesetkalo s pochopením. Zebra … to mě nikdy nenapadlo :), snad že nemají černobílý dekor …

 9. Sejra, to je teda dobrej fór, ale kdoví jestli na tom není něco pravdy :)))…

 10. ano, ten šálek je uchvancancující!

 11. Loupáku,nezklamals!

 12. Zuzi, nad šálky nejsem rozpolcen. To vybírání si jde samo a přirozeně.

 13. Já to Mirku myslela v nadsázce. Mám nadsázku ráda, ale často narazím a nepomůže ani omluva….

 14. Však já se ani náznakem neurazil.

  K rozpolcení: “Jen dvě cesty vedou k bráně věčného života – buď člověk jako drak vzlétne vysoko k obloze, nebo jako červ zavrtá hlavu do bláta.” (ze Soudce Ti)

 15. Tak to je hrnek hodný “výborného čaje”.Já osobně čaj nakupuji ve specializovaných obchodech a nejraději mám “roiboosy”. Mají široký výběr chutí a hlavně krásná jména: viz. “Dech slunce”, “Samurai” a “Karamel”….Vřele doporučuji ;o)

 16. Opravdu krásná jména čajů … musím se také někdy podívat do naší prodejny zdravé výživy a prozkoumat jejich směsi, abych nebyla tak fascinována jakýmsi čajem z Plusu :))).

 17. Hezký večer Zuzi.Kafe si dám tak 1x 2x za měsíc, ovoné čaje nee, černý čaj někdy ráno (když vstanu včas, abych stihl uvařit), ale přes den vypiju pravidelně tak 2-3 šálky čaje zeleného. Kdysi jsem si vsugeroval, že zelený čaj je nejzdravější a nějak jsem si již zvykl. A na to, že kafe i černý čaj sladím jako blázen, zelený čaj NIKDY. Miluji vychutnávání té nahořklé, mírně svíravé chuti – MŇAM!

 18. VzpomínkaDobré odpoledne Martine, tvůj komentář o chuti zeleného čaje ve mně vyvolal neobvyklou vzpomínku… před nějakým časem jsem byla na dovolené na jihu Sovětského svazu poblíž hranice s Tureckem. Nezapomenutelná dovolená! Zvláště když jsme byli provázeni průvodcem, který měl všude otevřené dveře a závory! Na jídlo jsem si tam tolik libovala. Chutnala mi jejich kuchyně v hotelích, protože byla jiná než ta naše a velmi chutná navzdory tomu, že mnozí z nás skopové maso nemuseli. zelený čaj! nepila jsem tam nic jiného, protože nic jiného ani tak nějak nebylo … zvykla jsem si na jeho chuť jak píšeš ty – nahořklá, mírně svíravá – bez cukru – a stala se za tu dobu na něm mírně závislou. Chodily jsme se sestřenicí i do místních vesnických čajoven, kde bys tamní ženu nepohledal! Koupila jsem si pár pytlíků toho čaje domů, ale nikdy potom, když došel, jsem se k tomu zvyku stále ho pít už nevrátila. Asi to bylo spojené s tím zážitkem cizí země… protože teď o zelený čaj ani nezavadím… 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient