Lis 042008
 

Mám ráda Karla Gotta. Nebylo tomu tak vždy. Dívala jsem se na něho s despektem. Nyní si ho vychutnávám, je originál! Nedávno přijal nabídku drsného rapera z Německa – Bushida a natočil s ním píseň Forever Young. Coververzi hitu německé skupiny Alphaville.
Gott zpívá refrén, jenž je převedením původního anglického originálu Mariana Golda do němčiny. Do jeho sladkobolných tónů vždy rázně vtrhne raper svou chmurnou elegií o stárnutí a výčitkami adresovanými Bohu (v němčině Gott).
Sám čtyřapůlminutový song začíná idylicky smyčcovým úvodem a Gottovým zpěvem: “Navždy mlád, po celý život, navždy mlád. Musíš vzpomínat na tu krásnou dobu, neboť nic není navždy,” zpívá “zlatý hlas z Prahy” v němčině s lehce českou výslovností. Tímto refrénem pak už Gott jen prokládá ostře kontrastující láteření německého rebela tuniského původu.
Bushido se vžívá do myšlení člověka ubíjeného životem, jemuž přibývají vrásky. Štve ho šéf, děti se opíjejí a berou drogy, rodiče chřadnou. “A to je jako ve špatném filmu. Teď se modlíš k Bohu: prosím, zastav ho,” rapuje Bushido.
V další sloce pokračuje: “Co jsem provedl? Proč mě Bůh trestá takovým pechem? Kdy si uvědomím, že tu není vše navždy?” Východisko ze splínu však Bushido nachází vzápětí: “Hoď na den za hlavu svůj těžký džob. Přines teď rayový přehrávač, blue jeans, zpívá pro vás Karel Gott.”
Třicetiletý raper pak nechává svého o téměř čtyřicet let staršího kolegu ještě jednou zopakovat: “Für immer jung, für immer jung. Du musst dich an die schöne Zeit erinnern. Denn nichts ist für immer.”
V bookletu kompaktního disku za téměř 20 eur (bezmála 500 korun) se posluchač dozví, že o výraznou “česko-slovenskou stopu” se na albu nejznámějšího německého rapera nepostaral jen Karel Gott.
Více než obvykle Bushido v intrech písní a pro zvýraznění melodických linek využívá podpory sboru a symfonického orchestru. Chóry mu přitom obstaral pěvecký sbor Lúčnica a především smyčce na desku dodal Bratislavský symfonický orchestr.
Opsala zuzi zde

Udělejte si hezkou chvilku
https://www.youtube.com/watch?v=kxRRRkXNRcY
http://www.youtube.com/watch?v=XL-lO9ITYvY&eurl
http://www.youtube.com/watch?v=kR7kl4lu45s&eurl
http://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4&eurl

Pokud už jste zaznamenali, četli či slyšeli, omluvte dnešní spam. Mám prostě ráda Karla Gotta :o)!

zuzi

 

 

 Posted by at 19.50

  9 Responses to “Být stále mlád = Für immer jung”

 1. HeheDěkuji. Obecně nemám Karla Gotta moc rád. Uznávám, že je zatraceně dobrý v tom, co dělá. A je v tom zatraceně dobrý už hodně dlouho. Doma bych si ho však dobrovolně nikdy nepustil. V tomhle spojení však, nejenže jsem celou bodu seděl s otevřenou papulou a úsměvem dementního jedince, ale ještě jsem si pobrukoval! Oh, Mein Gott! 😉
  Ne, že bych měl špatnou náladu, ale tohle mi ji zvedlo o dvě sta per cent…
  Ještě jednou děkuji…

 2. Ahoj Zuzi,Já se teda taky přiznám.
  Asi tak ještě do loňského roku jsem Gotta nemohla ani cítit. Už vhledem k tomu, že je o nějakých myslím víc jak pětatřicet let starší. Paprikáš. Přece nebudu poslouchat někoho, kdo je starší, jak můj otec!;-) Ovšem, jak léta jdou, přicházejí situace různé. S Gottem to začlo vloni na chatě s kámošema a z recese. Vykalení hoši krákorali z plna hrdla mistráááál a mělo to takovou sílu, že jsem si řekla, ejhle, ten gott má docela dobré kusy. Z recese byly i další kusy, ale pak jsem zasejc zaslechla tu z Popelky a jiné staré vypalovačky a dneska musím říct, že je to fakt hodně dobré. Gott má neopakovatelný hlas. Ale nej jsou stejně ty, co napsal Svoboda…
  Tak ne, že bych ho nutně musela poslouchat, ale občas, když mám náladu a je fest mizerně, zaručeně pomůže goťákova rada, ať jdu za štěstím… 😉

 3. Amigho, dík! Ta série mi taky dělá dobře.

 4. Lexulko,ten chlap má styl a měl ho vždycky. Pochopila jsem to však pozdě. Mám od něho nejraději http://www.youtube.com…vUIMOpxXAg
  Stokrát chválím čas
  Po lávce tvého nártu přejdu nejsnáz pláče pout,
  po stéble tvého zápěstí mohu dál i v bouři plout.
  Jen v hořkomléčné dráze tvých vlasů chtěl bych spát
  a máš-li vést mě k zkáze, tak já ji příjmu rád.

  Ref:
  A stokrát chválím čas, kdy vcházím do tvých řas,
  každý záhyb tvůj i vlas já znám
  a kdyby náhle blesk tu sjel,
  srdce spálil na uhel,
  tak byl bych šťasten, že jsem lásku měl a mám.

  Jak terče střelnic na poutích jsou ta souhvězdí tvých pih
  a máš tak svůdná zákoutí jež neznat byl by hřích.
  V tvých nástrahách jak v Séně se topím dál a dál
  a zná tě stále méně a já bych rád Tě znal.

  Ref:
  A stokrát chválím čas, kdy vcházím do tvých řas,
  každý záhyb tvůj i vlas já znám
  a kdyby náhle blesk tu sjel,
  srdce spálil na uhel,
  tak byl bych šťasten, že jsem lásku měl a mám.
  Ač ráno sám jsem v dálce, ta hořkost má je táž,
  na mráčky píšu palcem to, co dávno, dávno znáš.

  Ref:

  Že stokrát chválím čas, kdy vcházím do tvých řas,
  každý záhyb tvůj i vlas já znám
  a kdyby náhle blesk tu sjel,
  srdce spálil na uhel,
  tak byl bych šťasten, že jsem lásku měl a mám.

 5. Ahoj Zuzi,jo tu znam a predstav si, zrovna ji posloucham! tak hezky den!

 6. Ahoj Lexulko, haha …tomu se říká souznění … já zase před chvílí doposlouchala tu “božskou sérii” – působí na mě pozitivně!

 7. šmankote…já radši tohle Forever Young
  http://www.youtube.com…wv9XALxmsQ
  nebo
  http://www.youtube.com…QfpaZGKhVk

 8. Nojo,já vím… ležérní pohoda, máničky a patina, zuzi ale má ráda pestrou stravu :o)

 9. nový odkaz …všechna oficiální videa jsou odstraněny, zde píseň:
  http://www.youtube.com…re=related

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient