Říj 112008
 

a Mamma Mia

Podzimni knizni veletrh vstupVrátili jsme se před chvílí z Pardubic. Navštívili jsme s Miladou a Maruškou festival amatérských filmů: Pardubický filmový podzim, ale jen 3. A 4. sekci a následně jsme se přesunuli do multikina na letní komedii se zpěvy a tanci Mamma Mia. Zpočátku jsem byla rezervovaná a v duchu si říkala co na tom ti všichni lidé mají, ale při davové taneční scéně, kdy se ženy osvobozují ,kráčí společně k molu a zpívají a tančí Dancing Queen (inspirace zjevná!) jsem začala dojetím plakat a už jsem do konce nepřestala. Film se mi líbil. Přestože jednoduchý až prostoduchý námět, směs byla dobře vyvážená. Humor, pikantnost, sentiment. K festivalu filmů se vrátím.
Několik fotek z Havlíčkova Brodu:
Před kulturákem čekají nadržené knihovnice na otevření, mezi nimi se proplétají stánkaři (možná poněkud nepřípadný výraz pro zástupce jednotlivých nakladatelství…) s kupami knih určených k prodeji. Na nádraží jsem si zakoupila dnešní Lidovky a zde je rozdávají zadarmo! Ale to už jsme vevnitř! Přestože jsme absolvovali domácí přípravu a máme na papírku zaznamenána čísla stánků kde se usadila nakladatelství nás zajímající, je nám to prd platné. V tom všeobecném mumraji stejně nejsme schopné  se vyznat (čísla stánků jsou místy  i zakryta …, plánek neexistuje…), a tak dvakrát ve vestibulu se táži charismatického pořadatele Hejkala: Řekni, kde ty stánky jsou, kde by mohly býýýt???  Chudák, sám neví. Říká … jeden někde vprostředku a druhý nahoře vpravo … velmi kulantní sdělení. Při mém dalším dotazu na nakladatelství Labyrint již mladíček odchází se mnou a Labyrint nachází… neuvěřitelné … kolem stánku jsem opakovaně brouzdala a bloudila v kruhu a stejně mi ušel… asi tam má Hejkal bludný kořen … nebo v tom má prsty ten Labyrinr???

Podzimni knizni veletrh celkove

Celkový pohled z galerie na veletrh

prochor z Jicina

Tento pán jel též vlakem do Brodu a nějak si nás asi ve vlaku všiml nebo co … setkali jsme se náhodně na galerii a on se k nám radostně hlásil. Starý známý … Prochor z Jičína! Znala jsem ho zatím ale pouze z vyprávění Janovy a v Jičíně ho shlédla zezadu s kolem.. Kdepak bych čekala, že se s ním seznámím úplnou náhodou na neutrální půdě …Mám takové neobvyklé náhody moc ráda.

Podzimni knizni veletrh meander

podzimniknizni veletrh baobab

Vyfotila jsem svá oblíbená nakladatelství dětských knih: Baobab a Meander.

 

 Posted by at 20.47

  6 Responses to “Podzimní knižní veletrh Havlíčkův Brod”

 1. Zajímavé, až dodnes mi při spojení “halvíčkobrodský knižní veletrh” vždycky naskočil obraz náměstí a všech knihkupectví na něm, nějak mi nikdy nedošlo, že se do žádného z nich asi nevejde a v říjnu ho pod širákem dělat nebudou…

 2. Ahoj, z tvého vztyčeného prstu soudím, že se ti rozsvítilo, a to mě těší.

 3. Zuzi,byla jsem zde. Fotka se ti povedla a obdivuji tvou “vyhodnocovací” schopnost, neboť Prochora jsi poprvé viděla pouze tak, jak píšeš.
  Nebýt prochora, není každoročně Jivínský Štefan. Za to mu děkuji a obdivuji, ačkoli různice mezi nám i jsou velké.
  MSF

 4. Pochopitelněprochor se píše s velkým písmenem, ačkoli dotyčný používá i malé písmeno.
  Češtinářům se omlouvám.

 5. Jaru, asi jsem se nepřesně vyjádřila, Prochor poznal nás, všiml si nás ve vlaku, asi jsme mu byly sympatické, tak nás na veletrhu oslovil! Až když se nám představil jako Prochor, prohlédla jsem. neboť Prochor je jen jeden!!!

 6. Zuzi,charisma je charisma. Když je opravdu silné, i starší muž prozře!
  MSF

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient