Říj 082008
 

Ráno v práci ranní káva s kolegyní a rozjímání nad fakturou za elektřinu. D. otevírá právě obálku od ČEZ a nevěřícně zírá … říkám, neboj, určitě mám JÁ větší nedoplatek než ty … (troufám si, protože mi to dělá takřka 3000,-), ale ona se hystericky směje … její suma je x krát větší. Zjistily jsme, že naše spotřeby jsou odpovídající, leč moje záloha o 1000,- Kč měsíčně vyšší… Hádanka pro vás zní: výše nedoplatku kolegyně za jeden rok používání produktu ČEZ.
V poledne se převlékám do černého a odcházím do smutečky. Nikde nikdo a mělo by se už pomalu začínat… volám odpovědné osobě a dovídám se, že jsem popleta. Obřad se koná až za 2 hodiny … No, nejsem já popleta?
Ke všemu je mi ještě nějak divně. Něco na mě leze. Posmrkávám a je mi zima. Jak tohle dopadne se děsím. V pátek a neděli divadlo, v sobotu s Miladou na festival AF do Pardubic a pak do kina. Mammma Mia. Musím zmobilizovat síly a s nemocí se poprat… mám ale obavy že je na všechno pozdě … Múj zaměstnavatel zde je též distributorem produktů z aloe. Nejdříve mě lákal, ať nějaké zakoupím, nyní již abych se stala jejich distributorkou sama. V pondělí nám líčil, jak na něho také něco v nedělo lezlo, a tak dal si večer kalíšek aloe a hned se mu ulevilo a ráno NIC. Tedy nemoc odtáhla s dlouhým nosem. No, já moc na ty zázraky nevěřím. …
Přicházím domů a zjednaný hodný kamarád již míchá za domem maltu a přistřihuje rabicové pletivo. Konečně mi někdo opraví roh domu, který před měsícem oklepal jistý nezodpovědný zedník a pak od toho utekl. Později pozoruji, jak přibíjí rabicové pletivo hřebíky a jako podložky má víčka od piva! Ani bych se nedivila, ale před týdnem si ty hřebíky schovával v kotelně a byly tam podložky z obyčejného plechu! Nedá mi to a říkám: Bobo, tys vypil tolik piva? ( Bobo pije pivo jen příležitostně, třeba když jsou rybářské závody nebo pálení čarodějnic a tak). Bobo se začal smát a říká: Já to vyměnil jen kvůli tobě, jestli si všimneš a zeptáš se… no, uznejte, není ten Bobo legrační? Zaplaťpánbu, že jsem se zeptala… jinak by byl dozajista smutný. No a po přibití tu otlučenou zeď nahodil. V sobotu přiloží prkno a práci dokončí. Jsem moc ráda, že se k tomu staví tak zodpovědně a použil rabicové pletivo. Prý mi to už právě proto nikdy nespadne! Uvidíme.
Večer máme divadelní zkoušku. Není mi dobře, ale jdu. Ze solidarity. Dávám k dobru jednu příhodu. Vzpomněla jsem si … čekajíc v pátek dopoledne na ulici na Honzíka s autem, jeli jsme do Bohuimína hrát divadlo, míjel mne jeden čtenář. Byla jsem vymóděná, a tak jsem ho zaujala a jal se rozvíjet rozhovor … na závěr mi popřál: Tak vám přeju dobrý syžet! Ŕíká se to tak, ne???" … Domlouváme páteční a nedělní reprízy a sobotní výlet do Pardubek na festival amatérských filmů. Loni mě zaujal pouze filmek Malíř švestkových knedlíků Radomíra Jadomka a Libora Veselého a stala jsem se jejich fanouškem. Jaké to,bude letos???
A také jsme zvolily s Miladou termín vlakového výletu do Vídně na van Gogha. Jet vlakem je výhodné, jsou tam dokonce i slevy na vstupenky – po předložení jízdenky vstupné za 7 E.

Jo, a ještě jedna pochvala. Věrka, módní ikona našeho města, mě pochválila můj styl odívání, že prý se strojím ve francouzském stylu! To teda potěší. Snažím se. A to mě ještě neviděla v celokožených šněrovacích mexických kozačkách. V Bohumíně jsem si k nim koupila  v sekáči černou cípatou, černě vyšívanou sukni. Než v tom vyrazím do ulic, musím si dát nejméně 2 kalíšky! Bude to vodvaz! zuzi

A dobrá zpráva nakonec: za týden přijede Baudie  Včera se poprvé otočila ze zad na bříško a pase prý skvěle hříbata. ..

podzim zahrtada 1

Motiv podzimní zahrady.

podzim zahrada 2

Nezdá se to, ale ještě stále tu něco kvete. Zde gazánie a astřičky.

oprava plotu 1

Oprava fasády. Vidíte rabicové pletivo a také uzávěry od piva.

oprava domu 2

Zde již částečně nahozeno. Vidíte, mám opukový dům. Stěny metr silné a snad je to zděný na hlínu …

 

 Posted by at 19.55

  8 Responses to “Nezapomněla jsem …”

  1. Chtělo by to spíš obouchat než dozdívat:-)

  2. jezis ja bych si tak dala svestkovy knedliky! zuziiiiiii

  3. Mod, bylo by to moc hezký, ale nemám na to energii, a také mě napadá ten stárnoucí a zvětrávající opukový plot. Zda by se ten barák pomalu nerozpadal …

  4. Teda spoon, v první chvíli mi nedošlo jaks na ty knedlíky došla :))))

  5. Ach bože, ten břízolit. Taky ho mám na chalupě a je to vopravdu hrůza, už se těším, až ho překreju zateplením. U tebe by šlo ho opláchnout tlakovou vodou a naštukovat. Docela se to často dělá, drží to dobře a hlavně to dobře vypadá.
    P.S. Z tý opuky to spadlo snadno, stačilo pár ran při výměně toho rozvaděče a protože je břizolit vlastně beton, tak se snadno odloupne od podkladu. Možná by to nebylo ani tolik práce, oloupat to z celýho domu, možná už to nedrží skoro nikde:-))

  6. Sejra, máš pěkný avatar, sbíhají se mi sliny :). Máš pravdu, od doby instalace nového rozvaděče se to odlouplo už 2x… Díky za radu, potřebovala bych na baráku udělat spoustu věcí, ale sama na to nemám dost energie. Budu ráda, když letos vyklidím půdu a kůlnu…. na přední fasádu jsem vysadila přísavník, snad se konečně začne holomek šplhat … vždycky přes zimu zařve 🙂

  7. zuziono to bude taky pod tou omítkou asi hodně poflikované, takže by to možná ani hezké nebylo,takže to radši nech tak, jak to je:-)

  8. Ano, je to tak, Mod.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient