Říj 062008
 

V Bohumíně jsme měli zázemí v klubu Maryška.  Moraváci jsou milí, vstřícní a hodní. … a krásným zážitkem bylo, že po příchodu z divadla jsem zde našli na stole velkou bonboniéru, teda bombošku – jak psala děvčata z Maryšky, a poděkování za umělecký zážitek. Smazalo to rázem náš smutek nad tím, že se na nás přišlo podívat tak málo diváků … Také zde byly pro nás připraveny dárečky – pohledy. Vybrala jsem tři, které mě zaujaly výtvarně a také citátem – tématem, který byl tím linorytem ztvárněn. Prostě krása… a tak vám ji zprostředkuji:

maryska les
Život osamělý a volný jako strom,
bratrský jako les – to je naše touha.

                                 Nazim Hikmet

 

maryska buben

Pokud někdo nedrží krok se svými druhy,
může to být i proto, že slyší jiného bubeníka.
Nechť tedy kráčí podle hudby, kterou slyší,
byť má rytmus jakýkoli, byť je zcela vzdálená.
                           

                                           Henry David Thoreau

 maryska rezbar

Ruka života někdy bolestivě zarývá se nám do kůže – však je to jen ruka řezbáře odstraňující přebytečnou hmotu, aby odhalila skrytý poklad našeho pravého já.

                                                          K2

 

 Posted by at 19.49

  9 Responses to “Maryška”

 1. Báječné linoryty.

  Nechci vypadat jako ignorant, ale kdo je K2? Píšu teď pořád o horolezení, takže mi automaticky naskakuje ta hora.

 2. Ano, jsou velmi krásné. A nevím o nich nic … Hledala jsem na webu Maryška (vzadu je kromě citátu uvedeno i Bohumínské léto-kruhy 2003), ale jejich autora jsem nenašla. K2 … napadlo mě totéž co tebe. Ale já to zjistím. z.

 3. zuziMoraváci jsou stejně hodní, milí a vstřícní, jako lidé kdekoliv jinde, možná jsou mnohdy otevřenější, což nemusí být zas vždycky až tak milé:o)

 4. Mod, nemohu si pomoct, na Moravě je jiná atmosféra. Můžeš se mi vysmát, já to tak prostě vnímám…

 5. Linoryt jsem dělal na základce – nejdřív rybu (byly vánoce) a pak hned, aby se to vyrovnalo, auroru. A jest smutnou pravdou, že auroru jsem měl hezčí:-(
  Vlastně mám takovej pocit, že každá technika ve výtvarce byla posléze použitá na auroru (snad kromě vyšívání).

 6. AuroraSejra, jestlipak dnešní děti vědí co je to ta správná Aurora? dnes je aurora kdekdo a kdeco … vyšívaná, to by byl ale stejně hit!

 7. zuzinemám důvod se Ti vysmát, já jen, že na Moravě jsem žila 30 let:o)

 8. No jo, Mod, asi to je právě tím :), já ještě iluzi o Moravě neztratila… protože se tam ocitám jen občas…

 9. zuzinene, tos mě špatně pochopila, to není o ztrátě iluzí! Je pravda, že když jsem se přistěhovala do Čech, byla jsem tu z toho pár let docela nesvá, ale teď se tu cítím stějně dobře, jako na Moravě, myslím na té Severní pochopitelně, na Jižní se moc necítím:o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient