Zář 172008
 

KonfliktCo si o sobě myslíme není tak věrohodné. Jsme zřejmě takoví, jaké nás vidí druzí. A já jsem se tedy dnes projevila jako starý lakomec a nepřejícník! A přitom nerozdávám ze svého.

Nevím jak v jiných knihovnách, ale u nás jsme nedávno zrušili poplatky za použití veřejného internetu. Stále si na to nemohu zvyknout. Někdo se chová stejně jako dříve, tj. chodí když potřebuje. Jiná nám opakovaně vnucuje alespoň symbolickou částku peněz. Mám obavy až se to rozkřikne, že nastane invaze. Blíže nespecifikuji. Někteří si pravděpodobně začnou plést knihovnu s kanceláří a jiní s hernou. Zatím jsme řád neupravovali a uživatele neomezovali. Dnes jsem se ale dostala do nepěkného konfliktu. Ach jo, mohla jsem se držet zpátky, ale jsme na sebe s tím mužem jako kočka na psa. Dřímalo to hodně dlouho. Pán se rozhodl, že když je to zadarmo, že si sem bude chodit pracovat, tedy překládat na PC. Nemá doma PC. Měla jsem se držet zpátky, protože jsem se dočkala z jeho strany naprostého zavržení a odsouzení. Nehodím se k téhle práci, a nikdo mě tu nemá v oblibě. Už mu to prý dlouho leželo v hlavě a dnes je rád, že je to konečně venku, že mi to mohl říct. No, není to nic příjemného. Kolegyni se stalo před několika lety něco podobného. Byla nařknuta, že se sem nehodí a není vhodná dokonce ani do čtvrté cenové… A pak si myslete, že je to klidná práce. Několikrát jsem byla vymáhat knihy v rodině. A příští týden mě čeká vleklá záležitost. Vytrhané časopisy a škoda vyčíslená na 3 tisíce Kč. Budeme se sanžit o smír… Pár nedobytných pohledávek leží na Městě a mělo by dojít k exekuci. A tak jsem se nad sebou zamyslela. A budu se muset nějak obrnit a přivyknout nové situaci a nechat to volně plynout… Co mi ale vadí, že někteří lidé se ani nezeptají a nepožádají o tuto službu a automaticky zasednou. Jiní zase odejdou aniž poděkují. V mé povaze je ty nezdvořáky trochu vyškolit. Ale zase si říkám, zda nejsem v této době poněkud malicherná, když čekám na projevy slušnosti. Ale ono se to časem nějak vystříbří, četla jsem, že jakmile si lidé zvyknou, tak se problémy začnou řešit samy a bez nás, prostě zmizí …… zuzi (odcházím, přátelé, jedeme s Miladou do divadla v České Třebové)
a jestli se vám chce, tak si ten text Sám sobě pánem přečtěte.

 Posted by at 18.03

  7 Responses to “Ještě jsem si nezvykla…”

 1. Lidská “blbost” je nevyzpytatelná.Tak si Zuzi užijte aspoň příjemně to divadlo. 😉

 2. já jsem naprosto slušný čtenář a v knihovně mě mají rádi(y)- škoda, že nechodím do té tvojí, na knihovnice jsem zásadně milý a usmívám se na ně- tak aspoň takhle 🙂

 3. Ahoj Zuzi, to jsou mi veci… u nas v knihovne se net porad plati a myslim, ze by to melo tak zustat. nevidim na tom nic spatneho, spis naopak. drzim palce s neprijemnymi lidmi!

 4. pokud chcete být lidumilové, bude potřeba vyvěsit nad počítače malovaný plakátek: první hodina zdarma, dále pak 30/hod.
  i když si stejně dobře umím představit, že se za to platí, stejně jako třeba za kopírování. ale budiž.

 5. Díky, Jenn, užili jsme si, zítra napíšu…
  prokopios … škoda, takovým čtenářům jako ty dělám pomyšlení 🙂
  Lexulka, Brtník – dnes konflikt pokračoval a pěkně zvostra! Jako Jehlička vypíchal Ježka z “národní”, tak jsem podle knihovního řádu vykázala toho nezdvořáka z “městské”

 6. u nas v khihovne je to tak ze se musis ‘zabookovat’ (legitka s registraci je nutnost), tudiz te ‘zalogujou’ na pocitac c. to a to od tolika do tolika (a urcite je tam nakej limit). Takze nikdo neceka ve ‘fronte’ protoze vedek kdy (jestli) na ne dojde rada. Musite tomu dat nakej system…Good luck!

 7. hele spoon :)))) … u nas to funguje mnoho let uplne bez problemu, ale staci jeden blbej šibal a internet zdarma a je to v pytli. Štve mě, štve me, štve me!!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient