Zář 142008
 

Petra Braunová, Ivona Březinová, Andrea Popprová, Jarka Vrbová

Jsou setkání, která člověka obohatí. Setkání s uměním, krajinou, člověkem a kdovísčímještě.
Veskrze upoutají a uvedou do naprosto zaujatého stavu… někdy vzpomínka časem bledne neobnovuje-li se, ale jindy se to první nadšení v člověku usadí na celý život a každým dalším cíleným setkáním je člověk utvrzován v tom příjemném vnitřním pocitu.
Možná nadnesený úvod ke čtyřem setkáním v Jičíně. Těch setkání bylo za ty 3 dny více. A tahle mne pohltila nejvíc.
Petra Braunová

pb2

Přečetla jsem její knihu Pozorovatelka (z blogu: … Přečetla jsem dětskou knihu Pozorovatelka (Petra Braunová). Zajímavé a překvapující čtení o dívce upoutané od mala na vozík. Přehltla jsem knihu za dva večery a mnohokrát jsem byla zaskočena. Musela jsem si upravit představy o životě postižených.)
A knihu jsem nakonec zařadila do oddělení dospělých, není to žádná selanka… tedy čtení pro -náctileté. I když by se tak na první pohled mohlo zdát. Příběh nese více osudů, příběhy jednotlivých členů rodiny.

pb3

Petra Braunová měla na své literární čtení dole pod podloubím na Rynečku, a svou hodinu slávy" pojala komplexně.
Jak PB vidíte na fotkách, taková je i ve skutečnosti. Její civilnost a životnost …. Upoutá svou bezprostředností, vitalitou a nestrojeností – tím myslím jistou obyčejnost – absence stylizace, člověka v tu chvíli její ego stráví. Nepotřebuje mnoho prostředků :). Velmi dobře ví co je to postarat se, a tak se snaží. Bez sentimentality, ale s citem. Ve svém vystoupení sází na umění bezprostřednosti , improvizace a překvapení.

pb4

A taky humor, smysl pro situaci… Scénka s plastovou láhví… Posluchačka dbá na pitný režim a PB ji vidí, přistupuje k ní a říká: Dovolíte, mohla bych se od vás napít? Ano, samozřejmě, odpovídá dotyčná a PB po napití s díky vrací a od dárkyně vody se jí dostane odpovědí: Je vaše. Zavládne všeobecná uvolněná veselost ještě umocněná dodatečným požadavkem uzávěru láhve.

IB 1

Ivona Březinová
Toto milé, kamarádské, stále se usmívající děvče, literaturou žije. Myslím jako málokterý spisovatel. Má své zázemí, ale člověk má pocit, že aroma literatury" kolem sebe šíří aniž by se musela snažit – že je prostě pro ni vším. Nejen tedy to literární aroma, ale i radost ze života z ní čouhá kudy jde. Stále dobře naladěna a připravena. Přístupná, pozorná a kreativní. Píše o sobě, že nerada mluví, ale kdo jiný než ona by měl o literatuře mluvit. Ivona Březinová ví.

ivona brezinova 2

Zjevem děvče, ale s grácií a noblesou dámy nosila celý den čertovské růžky. Jakoby k ní patřily. I na kolokviu v Lepařově gymnáziu její zjev působil zcela samozřejmě a tvořil kontrapunkt k pánům v obleku. I s červenými rohy může člověk působit důstojným dojmem a pronést lehce zpatra vážný improvizovaný projev. Malá drobnost, vybočení potěší!

ivona brezinova 3

ivona brezinova 1

Ivona Březinová je jedním z oslovených tvůrců projektu Divadélko do kufříku (na webu najdete i jednouduché zdramatizované pohádky ke stažení). Nabízí ORIGINÁLNÍ DŘEVĚNÁ LOUTKOVÁ DIVADÉLKA,

– přenosná v kufříku,
– jednoduše sestavitelná i nejmenšími dětmi,
– s kompletním loutkovým příslušenstvím.

IB mě okouzlila pohádkou o Karkulákovi. Alternativním divadelním kusem pro základní sadu loutek z pohádky O červené Karkulce. Karkuláka hraje Kašpárek.

další dámy později zuzi

 Posted by at 14.35

  3 Responses to “4x žena v pohádkovém Jičíně”

  1. Na takové růžky je potřeba mít asi nejen odvahu, ale jako protiváhu pochopení okolí. Obě dámy mají cosi do sebe, je to čitelné i z fotek…

  2. Ahoj Kamio, s tou protiváhou mě to vlastně ani nenapadlo … a nakonec, je to docela vkusný doplněk takové rohy :)Jsem ráda, že z těch fotek to vyčítáš, pečlivě jsem vybírala 🙂

  3. zuzi,tak v tom případě se Ti výběr povedl;-) Já bych musel nafotit takových 200 kousků, než by se objevila jedna použitelná.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient