Srp 312008
 

Předevčírem snad?, jsem četla o jednom zajímavém dlouhodobém vědeckému výzkumu zabývající se vlivem globálního oteplování na sexuální praktiky seveřanů.
Pro vaše seznámení s tématem přetiskuji tentokrát úplný text, následuje komentář.

Tým vědců z Univerzitní nemocnice v Helsinkách pod vedením profesora antropologie a sexuologie Kuko Patitankinena zkoumá sexuální chování obyvatel evropských zemí od roku 1981. Minulý týden zveřejnil studii, podle níž se v posledních letech významně mění intimní praktiky seveřanů.
"Výzkum jsem zaměřil na severské země, neboť kolegové z mnoha dalších skandinávských nemocnic mne začali upozorňovat na významný nárůst počtu zranění při sexu. Ukázalo se, že jejich počet v severských zemích se za posledních deset let téměř zdvojnásobil, zatímco v jižnějších zemích Evropy podle dostupných údajů k žádným významným změnám nedochází," uvedl profesor Patitankinen.
Globální oteplování umožňuje sex pod širým nebem
Po důkladnější analýze statistických dat, které vyhodnotil ve spolupráci se 175 urologickými a gynekologickými ordinacemi, vyšlo najevo, že přes 80 procent úrazů bylo způsobeno sexem mimo ložnici, venku v přírodě.
"Mezi zraněními či onemocněními mohu uvést například jehličí v přirození, infekce způsobené nehygienickým prostředím či pokousání hmyzem na nejintimnějších partiích. Došlo dokonce i k pokousání tažnými psy či postřelení myslivcem, který si milenecký pár spletl s divokou zvěří. Zcela unikátní zranění bylo zaznamenáno v severním Švédsku v lese, kde zamilovaný pár napadl los v říji," informoval vědec.
Globální oteplování, které nejvíce pociťují severské země, zkrátka umožňuje provádět sex pod širým nebem. Seveřané bez zkušeností se to teprve učí a číhající nebezpečí si neuvědomují.

Předesílám, že jen doufám, že tento seriózní výzkum na nejvyšší vědecké úrovni, podporující a dokazující, že globální oteplování skutečně existuje, nebude nějaká pomazaná česká hlava zase zpochybňovat. Tentokrát jsou argumenty skutečně zásadní a jistě přesvědčí i ty největší váhavce, kteří dosud vážili svůj postoj a nevěděli na kterou stranu vah se přiklonit. Nyní již není pochyb!
Uvedený vějíř úrazů při sexu v přírodě je velmi rozmanitý a dovolte abych i já přispěla svou zkušeností středoevropana žijícího v mírném klimatu. Nevím jak vy, ale já patřím ke skupině občanů, kterým sex v přírodě přináší radost. Budu velmi otevřená. Někdy to byla jediná možnost kde spočinout se svou touhou a případná pravděpodobnost obtíží různého druhu (hlavně nenadálá "návštěva" houbaře, myslivce nebo turisty nepohybujícího se podle turisticky značených cest) jen zvyšovala pocit dobrodružství a radostného vzrušení. Je to prostě jiný druh sexu než na pohodlné posteli a má stejné procento půvabu. Vzpomínám si v té souvislosti na dvě příhody, relativně ne tak staré…. Obě byly veselé. Při první jsme měli zálusk pomilovat se v myslivecké kazatelně pár metrů nad zemí. Než jsme na ono vyhlédnuté místo po žebříku vylezli, povídali jsme si asi � hodiny o zcela běžných věcech. Pak jsme opřeli kola o strom a dotyčný vystoupil na první příčku. Vtom se nad námi otevřela dosud zavřená dvířka a vykoukl myslivec a pozdravil. Já jsem ho neznala…-  a tak s námi neformálně prohodil dvě tři neutrální věty (bylo to dost neohrabané a rozpačité z obou stran) a my odjeli někam jinam… Jestli ho poznal můj milenec se raději nepochlubil a já tu informaci nevyžadovala…
Další příhoda je ještě veselejší. Po dešti, teplý podzim, vyrazili jsme ráno na houby. Jenže jsme to špatně načasovali. Noc přecházela v den a na houby vidět ještě nebylo. I rozhodli jsme se spontánně, že si ukrátíme chvíli houbařského prostoje milováním. Zaujal nás krásný starý dub v poměrné osamělosti od ostatních stromů smíšeného lesa. Pod ním závěj suchého listí. Dotyčný pod nás umístil svou bundu, sedl si, opřel se o kmen zády. Bylo teplo, tak jsme si odložili. Po aktu jsme shledávali pod sebou svršky a já nahmátla v listí černou ponožku. Říkám: Hele, tady máš ponožku a on na ni nejdřív nedůvěřivě kouká a pak se směje. Není totiž jeho… Hmmm, asi jsme čistě náhodou měli stejný nápad jako někdo před námi… ano, nahatej chlap v ponožkách je prostě směšný!
Také jsem dvakrát měla zakousnuté klíště v problematických partiích. Ale to nemohu hodnověrně spojovat s touto lesní  zábavou. Klíšťata vlezou prostě všude kde je citlivé místo, v tom směru nemají žádné tabu. Protože jsem ještě nevěděla, že stačí vatička a trochu jaru a mezi půlky si člověk nevidí, k úkonu jsem musela jít za sestřičkou do ordinace. To bylo veselosti!

K tomuto tématu mám ještě ilustrační obrázek:
Sex v mechu a kapradí (autor Michal Sedlák, rok 1998, technika a rozměry: přírodní materiály, 250 cm)

 sedlak mech a kapradi 1

sedlak mech a kapradi 2

sedlak mech a kapradi 3

sedlak mech a kapradi 4

sedlak mech a kapradi 5

Na webu artlist.cz se uvádí k tématu toto info:
Sex v mechu a kapradí" je socha nadživotní velikosti představující mileneckou dvojici vytvořená ve vlhkých skalách lesa u vesnice Bublava. z nalezených kmenů dřeva a kamenů pokrytých brčálem rostlého mechu. Socha byla vytvořena v rámci organizovaného projektu, kterého se zúčastnilo na čtyřicet projektů. Její prezentace v osamoceném místě krušnohorského podhůří však byla ponechána náhodě a překvapení náhodných setkání.
Je to velká krása, že… představa, že jdu lesem a najednou se přede mnou objeví tato stopa člověka v neobydlené krajině, mě fascinuje. Je to docela něco jiného než objevovat mechová obydlí skřítků  a zachraňovat zmoklé opuštěné medvídky …
Prosím … viděl jste někdo toto neobvyklé sousoší?  Bydlíte poblíž této lokality? Co tam dnes asi zbývá? Je to už dávno a já obdivuji nápad Michala Sedláka … zuzi

a mimochodem, zapomněla jsem na tu fotku zachráněného medvídka z Maštalí, tak tady ho máte:

 medvidek suchy

zdroje fotografií a textů uvedeny v živých odkazech

 

 

 Posted by at 22.16

  15 Responses to “Radovánky v přírodě”

 1. zažil jsem podobné příhody. jako nečekanou asistenci, nikoliv účinkování.

 2. Ahoj TS… vidíš, a já nikdy neasistovala, jak to vesele nazýváš (doufám žes jim do toho nekibicoval). A to jsem v lese pomalu víc než doma. Pokud ale tou asistencí myslíš odstavený auťák se zapocenými okýnky, tak to není zas tak neobvyklý zjev 🙂

 3. sexuálni radovánky v leseJojo, přitom musí být člověk opatrný: http://peshata.cz…show_page=txt41

 4. Peshata! Tvoji oblíbenci se opravdu bvyjadřují ke všem problémům moderní doby. Tím myslím globální oteplování.

 5. Ahoj Zuzi,sex v mechu a kapradí je teda něco! Náhodný nevědomý kolemjdoucí by jistě strnul v němém úžasu, my už budem připraveni!

 6. Ahoj Lexulko, ano, a doufám, že umělec ve svém díle pokračuje a bude těch výtvorů celá série! Samozřejmě každý jiný! :o)

 7. Kuko Patitankinena evidentně přepadl roztoužený los a jak tak čtu, tak se to losovi nakonec povedlo;-))

 8. Kamio, ty ftipníku! Tys na to přišel :o)… Když jsi na to narazil, teda, mně byl ten severský vědec hned zkraje podezřelej… Kuko Patitankinen??? Dala jsem si ho do googlu a nevyjelo mi vůbec nic, jen ty české články. Myslím, že je to kachna, ale moc pěkná. Vymyslet takovou pěknou blamáž mohl jen nějaký konceptuální umělec!

 9. Koukám na ty fotky onoho vydařeného uměleckého díla a uvažuju, jestli bych si toho v tom lese vůbec všiml! Je to takové jako by to tam bylo od přírody…

  Ad Peshata: Já myslím, že k oteplování se vyjadřuje spíš tahle písnička: http://peshata.cz…show_page=txt42 😉 Ale zdá se, že ani Peshata nemá v tématech svých skladeb příliš jasno: http://peshata.cz…show_page=forum 😉

 10. No, teda, Klokane, to je tedy odkaz …vocasy na klobouku, ach jo.. Klíště je nejlepší!
  A s tou dvojicí … nevěřím, je to sice zelené a mechové, ale ty tvary… myslím, že by se toho člověk nejdříve lekl a pak to sousoší šel hrdinně prozkoumat blíže 🙂

 11. Na posledních dvou fotkách má ta dívka nějakou zvláštní pravou nohu.

  Ale přesto jsem si vzpomněl díky té zeleni a balvanům na Excalibur.

 12. Než mě ten Excalibur rozteskní, nechceš napsat článek o žertovných jménech a slovech, domněle z cizího jazyka?

 13. Ahoj Psanče, napiš …

 14. Ne já, ty. Já už jich právěže bohužel většinu zapomněl.

 15. Nyní se na nic takového nechystám, přemýšlím nad čínskou kuchařkou :))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient