Srp 162008
 

Maštale 2008, letos poprvé

Vrátili jsme se s Honzou z Maštalí. Nebylo to jak jindy, protože mladej už není tak přístupnej na vnější podněty a je línej. Hodně energie nám zabírá srovnat se sami se sebou. Vlastně to záleží na mě. Ustupuji, aby byl alespoň relativní klid a nekazili jsme si pobyt v tý krásný přírodě.
Mám hodně zážitků, ale nejsou tak viditelné jako dřív. A také jsem spíše recyklovala než objevovala nové. Ale to mi v tomhle případě nevadí. Protože nic není stejné. K Maštalím se vrátím za týden, až přijedeme ze Solné Komory, kam vyrážíme hlavně se seznámit s malou Emmou. Zatím jen několik fotek, abyste viděli.

mastale 08 A1

Ta atmoška mě teda vzala …. říká Honza… celou noc ze čtvrtke na pátek lilo a blejskalo a druhý den jsme kráčeli po silnici do Boru. Mám tuhle cestu ráda. Jde se do kopce a silnice je vyrubaná ve vrstevnici zalesněného svahu spadajícího do Tomšovy rokle. Bylo pod mrakem a zespoda se táhla mlha postupně řídnoucí. Ticho, mokro, ostré popředí a všechno dál už v utopený v mlze…

mastale 08 A3

Partie z Pivnické rokle. Dlouho jsme zde nebyli a zase je to trochu jiné. Celý týden jsem odchodila ve zdravotních pantoflích a právě zde jsem měla dost v kalhotech, abych někde po mokrým nesklouzla. Místy byl totiž terén docela náročný. Na konci průrvy jsme potkali trempského samotáře Sonyho z Polné (uvidíte ho později i na fotce). Strávili jsme hezkou chvíli povídáním, a jak to tak bývá, objevili jsme i společného známého! Sony měl obavy z terénu, ale když viděl mé pantofle a z nich koukající červené nehty, už se nebál ničeho. Ale podcenil dobrodružku zuzi!!! O cca dvě hodiny později jsme se potkali na pivu na turistické chatě Polanka. Říkal, že jak viděl ty hladký spadaný kmeny, tak to vzdal a na milou rokli se vyprd´. Ha!

**** Ve čtvrtek měl Honza nutkání zůstat celý den v chatičce. Využila jsem situace a vyrazila, jak to mám ráda, do Litomyšle. Tentokrát jsem ji poznávala trochu jinak než jindyvá. Jen počkejte, budete koukat na ty objevy….. A abyste neřekli, že jen tak napínám, něco vám ukážu:

mastale 08 A4

Váchalova ulička. Za známým Váchalovým knihkupectvím a antikvariátem na náměstí, vede právě tato ulička nejkratším směrem k zámku. Restaurátoři vyzdobili červenou zeď Váchalovými obrázky a výroky. Rozhodně nejvíce mne vždy pobaví ta s těmi ledvinami a játry. Jak hezky a citlivě a inteligentně to těm ochlastům servíruje.

mastale 08 A5

mastale 08 A6

Neuvěřitelné. … Stačí pár kroků a hned se nabízí těm otrapům vhodná alternativa – čajovna. Ale ani zde nesmí polevit naše ostražitost, a jak mistr nabádá, nevěř nikomu a sám zkoumej, zda nedošlo k zneuctění nápoje lihem! Buď bdělý!

mastale 08 A2

VooDoo. Touhle stezkou jsme ještě nikdy nešli, přestože o její existenci víme. Je to vlastně spojka mezi vrcholem svahu a spodní cestou, kterou chodíme přes kopec a les do Nových Hradů. Úzká vyšlapaná pěšina se vine naskrz zarostlým terénem …a najednou se v jednom místě takhle otevře prostor. Honza vykulil voči a pronesl spontánně: Voodoo. K tomu není co dodat. Trefné. To místo je magické. Jak? Jak to kdo cítí… zuzi

Moji milí, komentáře jsem si přečetla, děkuji, že zde jste i když já tu nejsem ( to patří vám všem :)… ozvu se Vám zítra. Na Solnou odjíždíme až v pondělí ráno. Dobrou noc.

 Posted by at 19.38

  7 Responses to “Už jsme doma ale ne na dlouho”

 1. rokle: nebezpečné místo – brtník by v té škvíře uvíz

 2. Dobrý odhad, brtníku, škvíra tak akorát pro anorektického brtníka :)…

 3. Tak s roklí bych měl smůlu:-(, tyhle věci mě vždycky pošlou do mírný depky…
  Ale to místo na poslední fotce nemusí být zrovna voodoo, spíš to vypadá na pokusy o návrat k pohanským rituálům, resp. někdo se snaží zžít s krajinou…
  Moc hezký výlet.

 4. Váchalova ulička vypadá po čertech zajímavě

 5. Sejra, … v životě tě čeká ještě spousta roklí :), – s tím pohanstvím / krajinou ses trefil určitěv do černého, ale v tu chvíli naprostýho zjevení to “voodoo” sedlo, působilo TO jak pecka mezi voči!

 6. … a je tu ještě spousta jiných lákadel, Loupáku. Jen vytáhnout paty z domu :)))

 7. fotka rokle je dost dobrá!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient