Čvc 312008
 

… a já zapomněla na letní erotickou soutěž Ikara!

 Ještěže tu máme Loupáka, ten to jistí … jinak bych na ni vzpomněla kdovíkdy! Divím se sama sobě, že jsem to tak vyvedla!
Lidi, mám totiž od včera nový počítač s Vistou a novým Office, a tak se nemohu nabažit těch lákadel a té rychlosti připojení… Také jsem si něco instalovala a tak se s tím novým písíčkem mazlím a těším a obdivuji a na všechno kolem zapomenu. Chtěla jsem se dívat na televizi a také tam jsem promeškala oba začátky. Na dvojce dávali Bílé skály – o trampech – to mě zajímá, protože i já mám velmi silnou trampskou minulost s určitou vazbou do přítomnosti (lidi!!!! to hnutí už méně, i když je to pořád správná nostalgie) a pak také promeškaný začátek filmu Pozdrav z bodu nula. Docela pěkný film … poslední měsíc jsem viděla víc filmů, co mě zaujaly, ani jsem nestihla vylíčit své pocity, no třeba to někdy vezmu najednou …. Pumpkin, Útěk do divočiny… no ale k soutěži.
http://www.ikaros.cz/soutez

Minule -Henry Miller, samozřejmě jsme odpověděli dobře, jakožto i 74 dalších soutěžících … a nás favoritů je opět o něco méně. Už jen 40 a mezi nimi i Loupák a Zuzi, a co já vím kdo ještě byl inspirován tímto blogem a každou středu se sem vrací. Včera jsem to ale prošvihla a ani ve čtvrtek ráno nebyla moje první myšlenka na letní soutěž Ikara, no jak říkám… ještěže máme záložního loupáka.

AKTUÁLNĚ:
5. otázka:

DDFrancouzská herečka Danielle Darrieuxová a její slovenská kolegyně Zdena Studenková si zahrály hlavní postavu ve dvou různých filmových (resp. televizních) adaptacích dlouho cenzurovaného románu anglického autora. Jak se jedno z nejznámějších klasických děl erotické literatury česky jmenuje? Správná odpověď vám přinese pět bodů.
Správná odpověď a další otázka budou zveřejněny ve středu 6. srpna 2008.
Ale my už víme jak to je a dnes to bylo zase velmi lehké (hm… jsem zvědavá, jestli nás to někdy opravdu zaskočí …)

David Herbert Lawrence: Milenec Lady Chatterleyové

Jak toto neuhodnout. Základní kniha dobrého milovníka erotické literatury. Také já jí byla a stále jsem okouzlena. Je tak romantická a přitom i taková opravdová" … v této oblasti – je-li autor otevřený a bezprostřední – vidíme dobrý příklad toho, že lidé jsou opravdu stále stejní, mění se jen kulisy života…..

Připomínám děj románu, začátek. Stojí zato se k té knize vrátit:
Na zámku Wragby v Anglii žije mladý manželský pár – 32 letý Clifford a 26 letá Constance. Clifford se vrátil z války tělesně postižený – je ochrnutý od pasu dolů, pohybuje se na vozíčku a Constance se o něj musí starat. Je to velmi živá žena, a tak si čas od času najde milence. Brzy však převládne její touha po dítěti. Postupně hubne, onemocní a na Wragby musí být přibrána hospodyně – paní Boltonová. Stará se o Clifforda a brzy pozná, co na něj platí. Connie má nyní více času pro sebe a většinu času tráví procházkami po přilehlém lese. Tam pracuje jako hajný ženatý muž jménem Mellors. Žena mu utekla s milencem a jeho dcerku vychovává babička. Zpočátku si hajný s Connií vůbec nepadli do oka, naopak – Mellors vyhledává samotu, protože nechce zažít další zklamání se ženami. Connie však cítí, že je to jediný opravdový muž v širokém okolí, a proto ji stále více přitahuje.

Tak zase příště! zuzi

 

 Posted by at 8.40

  8 Responses to “Včera byla středa”

 1. sice sem tu knihu čet, ale vůbec se mi nelíbila…nějak sem nepochopil ženský myšlení a už vůbec ne, jak to moh D.H. psát z pohledu ženy

 2. No, a mně ani nepřišlo, že to napsal chlap, jak to vystihl. Knihu mám ráda, ale adaptaci se Studénkovou ani trochu, je to jak červená knihovna. Podle mě je kniha drsnější. A ZS mi k tomu také nesedla.

 3. A já to ani nečet, ani neviděl. Holt nejsme milovník erotické literatury. Ale trochu mi z toho čpí červená knihovna:-)
  To miller byl lepší, nebral si žádný servítky.

 4. Sejra, tahle asi opravdu není pro chlapy… ale hlavně že čteš!

 5. tak to jsem nečetla ani neviděla – a asi mi to ani nevadí 🙂 momentálně louskám všechno od Merleho, to je můj favorit

 6. Merle … četla jsem jen Malevil(jinak jsem se ničím neprokousala)- občas se k ní vracím, má styl, který se mi líbí.

 7. a zkuste týpka jménem: Irvin D. Yalom
  http://www.yalom.com/

  nerad to slovo používam, ale SUPER

 8. Slyším poprvé, KOSMAS a naše knihovna nejde dohromady. Sedíme na zadku a čekáme kdo s čím přijede (bez komentáře)…
  Super … v Rakousku jednoznačně nejpoužívanější slovo. SU-P´ už naprosto zdomácnělo a žádná věková kategorie se bez něj neobejde. Je to mor!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient