Čvc 242008
 

Vím, je tu spousta jiných atraktivních témat: Kaplického knihovna, Čunek, olympijské hry a Topolánek, ale já na závažná témata nemám dnes žaludek. Blíží se svatba přichází čas na odlehčené témata.

tucnak-na-mori-zachranari
Slyšeli jste? …. že prý skotští námořní záchranáři zachraňovali před smrtí ve vlnách oceánu dva nafukovací tučňáky:

Zpráva o pádu letadla vedla k záchranné misi na moři i ze vzduchu. Akce byla odvolána, když záchranáři našli v moři dva velké nafukovací tučňáky.
Tato zpráva mne ohromila, a tak jsem si vzpomněla na několik dalších podivností a zajímavostí ze zvířecí říše, a už stojí zato nabídnout vám malou svodku.
Případný zdařilejší snímek ze záchranné akce nafukovacích tučňáků se mi vygůglovat nepodařilo, v případě inflatable penguins zřejmě ke zdokumentování nedošlo. Zvětším-li si tuto fotku ke článku hrdě připojenou, ani za pomoci své bujné fantazie tam neobjevím ani zobák … standa a tulen

A Standa Gross, pamatujete? Tisíckrát pohřben, vždy znovu ožívá! Po měsících zapomnění se opět vynořil z pěny dní a dal o sobě vědět!: … A to byste neřekli … Standa má zase problém napadl ho tuleň!

A co nového u jelenů? Jistý italský jelen demoloval město a jeho řádění přihlíželi šokovaní turisté:
V centru italského Bolzana způsobil pozdvižení divoký jelen prchající před letní bouří. Jelen vážící 152 kg skákal přes kavárenské stolky, převrátil několik květináčů, zlikvidoval spoustu stánků se suvenýry a zranil dva lidi. Po hodinách marného nahánění ho nakonec policie zastřelila na parkovišti u obchodního domu. Více zde:

jelen demoluje mesto

A na závěr lahůdka pro milovníky zvířat a vizuálního umění dohromady.

Neboť opravdu málokdy se stane, aby se tak zdařile a unikátně propojila tato dvě téma v jedno jako nyní na pražské Kampě. Díky tomu zázraku si přijdou na své ctitelé umění i zvířat:
Na Kampě v Sovových mlýnech probíhá výstava italské skupiny Cracking Art Group. V muzeu a okolí jsou instalována barevná plastová zvířata (tučňáci, králíci, psi a krokodýl) v nadživotní velikosti. Výstava probíhá od 26. června do 12. října 2008.

Zdroj fotografií z výstavy na Kampě a více informací zde (uzdi.bloguje.cz )

uzdibloguje1

uzdibloguje2

                                                                   nafukavaci skupinka
Tak ahoj a dobrou noc. zuzi

 Posted by at 19.22

  5 Responses to “Zvířata o sobě dávají stále více vědět”

  1. standu nemá nikdo rád 🙂
    jinak jsem mimo zprávy, dík za zvířecí info

  2. Rádo se stalo, lední brtníku, více takových veselých zpráv.

  3. br, tak ty pudlové jsou monstrózní!

  4. ještěrkaMonstrózní – to slovo sedí! A na tom odkazu najdeš i monstrózní fialovou ještěrku… 🙂

  5. … Uvízla jsem v práci, úrávě začalo monstrózní krupobití!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient