Čvc 222008
 

hlavní trhák: intimní život mravenců …

apacer

 • Nevydržela jsem čekat a zakoupila předraženou čtečku APACER (250,- Kč). Vypadá skoro jako ta převzatá z webu, jenže místo bílé barvy má tělo v barvě decentní mědi. Velice hezká. A doufám že i dlouhodobě funkční.
 • Dostala jsem neobvyklou nabídku! O mé schopnosti obřadní rétorické se šíří zprávy i do uměleckých a jiných kruhů. Byla jsem totiž oficiálně požádána, zda bych pronesla obřadní smuteční řeč na společenské akci spojené s loučením se starou expozicí městského muzea. Přijala jsem s nadšením a doufám, že nová tradice zvětší můj akční rádius.
 • …..A když jsme v té oblasti posledních věcí", dovolte pár záběrů ze zákulisí naší obřadní síně.

obr1

Naše kancelář, ale neúřaduje se tu. Jen čeká. Proto je vybavení velmi strohé. Však vidíte. Dnes je velký svátek, protože si po velmi dlouhé době s námi mezi obřady dají kafe i muzikanti. (Jinak jezdí do města na teplé občerstvení) Jsou dva – varhaník a houslista. Velmi příjemní muži a skvělí muzikanti. Jsme sehraná parta a jen tak nic nás nezaskočí.

obr3

Detail. Vybavení naší kanceláře je velmi nostalgické a případné. Staré hrníčky se zlatými houbičkami a pro pana vedoucího baňatý hrníček, ve kterém mu kafe jen tak nevychládne, libuje si. Polystyrénové tácky recyklované a plastové lžičky, které drží tvar i po zanoření do teplé kávy. Proč se zbavovat věcí, které ještě dobře slouží a mají své kouzlo???

obr2

Pohled na opačnou stranu. Zde sedávám vzadu u konvice já a blíže paní Kinclová. Ta kafe nepije. A udržuje obřadku v čistotě.

obr4

A poslední záběr – pohled do chodby. Po tomto koberci kráčím do sálu, protože mám klapací podpatky. Vlevo vidíte různá potřebná zařízení. Otvorem v oponě můžete zahlédnout přípravu k obřadu. Paní Kinclová právě rovná stuhy. Je to zodpovědná práce, často ji vykonává i sám prezident.

 • A zde malá vsuvka, aby přechod na intimní život mravenců nebyl tak natvrdo po předchozím tématu. I když … obojí je život!

gazanie snad uz posledni

Gazánie. Stále fotím gazánie. Protože se mi líbí.

 • A jsme u toho. Představuji vám utajený intimní život mravenců. Rozdávají si to" u mne na zápraží (tento termín vymyslela Lexulka). Trvá to jen čtvrt hodiny, a tak možná mnozí jste to rojení ještě nikdy neviděli. Tak si to užijte!

mravenci si to rozdavaji na zaprazi

A trochu poučení : Co jest to rojení?
Typické je pro mravence jejich rojení, které nastává v období, kdy se v hnízdě vyvinuli okřídlené samyčky a samečkové. Ve
středoevropských podmínkách se mravenci rojí na jaře, nebo v létě, někdy i v teplých podzimních dnech. Většina druhů se rojí ve dne, nejčastěji odpoledne při západu slunce za teplého a klidného počasí. Z mraveniště vylézají okřídlení jedinci a
pouštějí se do letu. Páří se obvykle ve vzduchu, některé druhy po přistání svatebních párů na keřích a na stromech. Význam rojení je nejen v páření, ale také v tom, že napomáhá šíření druhu tím, že vítr odnese samičky do velkých vzdáleností. Rojení zabraňuje i nebezpečí částečného páření mezi jedinci ze stejné kolonie .
Text je převzatý z tohoto zdroje a můžete si ověřit, že samyčka se opravdu píše s tvrdým i.

mravenci si to rozdavaji detail

A zde detail. Vychutnejte si souložící mravence pěkně zblízka.

 • A nyní vražda:

vrazda na zahrade

Přednedávnem jsem zde prohlásila, že kočky přes mojí zahradu jen přetahují do jiných loveckých revírů, Bylo mi ale zde řečeno, že se pletu. Šelma prý zůstává šelmou ať je kde je! A tímto snímkem to bohužel dokládám. Na mé zahradě došlo k vraždě ptáka a pravděpodobně byl i sněden. Zuzi

A poslední zpráva neveselá. Vlastně několik na stejné téma. Ale ty si tedy nechám pro sebe, protože zprávy, týkající se ignorace a neslušnosti hned vypouštím z hlavy. zuzi

 Posted by at 20.16

  5 Responses to “Malá domácí svodka”

 1. Jéé, já jsem si u poslední fotky myslela, že se ti mravenci tak pářili, až létalo peří 🙂
  A mi se dnes pářili dvě mouchy (tedy asi mouch s mouchou) přímo na monitoru a bylo to nechutné, i když se řídím zásadou “přej a bude ti přáno”, musela jsem je zabít.

 2. Báro, u tebe na monitoru se tedy dějí velmi nemravné věci, ale možná je zase hezké umřít při “TOM”…
  A s tím peřím… teď jsi mě znejistila, hmmm… jestlipak to péří tam nezůstalo po velmi zuřivém páření ptáků.

 3. aby nebylo pochyb …možná by někdo mohl namítnout, že v odborném textu stojí, že to mravenci dělají ve vzduchu, ale já jsem se dobře dívala – někteří jedinci to provozují už na zdi a nečekají na výlet.

 4. ad Bára)to s těmi mravci je vtipné; tak se pářili, až znich péři lítalo.
  ad Zuzi) ten hrbek vedle červené lžičky mám, ostatní též zajímavé – škoda, že jsi nevyfotila jejich prdýlky.
  MSF

 5. Janovo, jestli myslíš hrnek, tak stejný, pamatuju, jsme měli doma v dětství, taky to mám zažitý.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient