Čvc 172008
 

a Emma konečně koukající

Závazek, že každý den budu pilně fyzicky pracovat doma i na zahradě, jsem dnes nedodržela. Celý den podnikám různé pochůzky a také reklamace … koupila jsem si velmi drahou skládanou dvoubarevnou šálku a když jsem jí vyprala ve studené vodě – je z ní hadr …. no to jsem zvědavá jak mě odbudou… a platím složenky a posílám zásilky a do toho dva obřady a den utekl jako voda a kde nic tu nic. Zítra to bude trochu stejné – některé věci  se mi nepodařilo dotáhnout do konce – a odpoledne další obřad. Snad také bude zítra lepší počasí. Dnes celý den mrholí. Ale vlastně těžko … lední brtník má totiž dovolenou . Včera jsem pozvala někoho kdo tomu rozumí a se tím živí, aby se podíval na ty vyvalené útroby mého nefunkčního, před Honzovým zásahem funkčního, osobního počítače a objednala si současně sestavení nového. Beru si repas, obrazovku novou. Na ty jeho pokusy" to musí stačit … na paměti mám případ vyhořelého NOVĚHO procesoru před nedávnem. A opět jsme na NULE! A to abych mu děkovala, že před tím kolapsem mi přemístil všechny fotky na disk D, který nakonec jediný ten konec světa přežil! Já přežila jen s krátkodobým výpadkem, už se nerozčiluji, protože rozčilovati se je marností….
Dostala jsem dnes nějaké fotky naší Emmy s otevřenýma očima, tak ráda zveřejňuji. Když jsem se hlásila o fotku nového čápa na jejich zahradě bylo mi s nadhledem řečeno, že mají teď jiné starosti … hmmm, chápu. Zuzi
Dala bych i několik nových fotek ze zahrady, ale zapomněla jsem si kablík.

emma kouka 1

jen na chvíli otevře oči … a  

zorka a emma

a zase to spí … 

 

 Posted by at 18.26

  13 Responses to “Zamračenej den”

 1. skladování fotek na disku může být trochu riziko – kdyby se náhodou poškodil zdroj, odnese to cokoliv, například harddisk. taky chce člověk nějakou fotku upravit, zapomene ji přejmenovat – a přepíše si originál. takže fotky raději ukládat do adresářů s datem, (např. dovolená_červenec_07, 0805_zahrada), a až je jich dost, fouknout celé adresáře na cd/dvd.
  na okraj: žádná data nepatří do C:\Documents and Settings\… – to je jen pro nastavení, ale při zkáze windows a nutnosti přeinstalovat disk c: je to průser. veškerá data zásadně na d:
  když nebyl kdysi k nalezení kablík od foťáku, pořídil jsem usb redukci na kartu. případně existují celé multiformátové čtečky, buď externí usb nebo interní do volného místa po disketové mechanice.
  jinak mi připadá že se v tom ten “opravář” hrabe pod napětím, to potom ale musí odejít.
  ještě že můj bložík nečtou sousedi, by jim došlo komu vděčí za počasí.

 2. Fotky sou krásný. Úplně mě dojaly 🙂

 3. ledňáku, dík za rady. Já jsem lajdák na archivaci. Povalují se mi fotky ve složkách na ploše, doma i v práci, alespoň tedy pod názvem, nikoli ale datum. Až budu mít doma novou bednu, dám to dohromady, už nevím kde co mám. tou usb čtečkou myslíš třeba tohle: (ani jsem nevěděla že něco takového existuje…)
  http://www.pcplus.cz…%3D%26SP%3D0
  Ten první hd u novýho skutečně zničil tímto způsobem, ale co prováděl s tím starým dědečkem se nepřiznal. Zdá se mi, že obecně se všemi věcmi zachází hodně surově…

 4. kowakova, dík, je fajn vědět, že ty fotky dojmou kromě mě ještě někoho jiného 🙂

 5. Malé děti jsou tak krásné! Koukající Emmička dvakrát. Vůbec se nedivím, že se, babčo, dojímáš.

 6. nassimon, dík a neříkej mi babčo vrrrrrrrrrrrr. ď. :)))

 7. Emma je krásná! Celá babička! :-)))

  Ad data na počítači: zálohovat, zálohovat, zálohovat. Nic jiného nepomůže. Lední Brtník má pravdu, že do C:\Documents and Settings\… nic nepatří, správný adresář totiž je /home/klokan/…. 😉

 8. Hele, Klokane s tyčí, nech si to, jó? Babičko mně může říkat jenom Emma!
  Dobrý nápad, pořídit si takový adresář, všechno by bylo jednodušší. Polepším se. S novým počítačem nová zuzi.

 9. Nemůže – když neumí mluvit. A pak ti stejně bude spíš říkat Oma, ne? 😉

 10. Klokane s tyčí, babička .. hmmm musím si na to zvyknout moc se mi ale nechce, Oma je lepší, protože to nemám zadřený v kůži a zní mi to jako jméno. nevím jak to Zorka bude praktikovat a zda je dítě schopno naučit se v raném dětství paralelně dvě řeči. Pro jistotu jsem už vydolovala z bedny učebnici němčiny…

 11. Naučit se dva jazyky najednou není prý pro malé děti problém. U nás jsou kvůli tomu třeba anglické nebo německé školky, v tom raném věku to mozek nejlépe vstřebá.

 12. čtečkou karet jsem myslel něco přenosného: http://www.czechcomputer.cz…cs_CZ nebo do pc: http://www.czechcomputer.cz…55618
  (když se zas kablík najde, ať nejsou doma dva, spíš kvůli alternativní metodě vyčtení karty. taky ta čtečka podporuje rychlost čtení usb2, kdežto mnohé foťáky/mobily jen pomalejší usb1.1)
  já mívám pár fotek, zatím je nearchivuju, viděl jsem to u kolegy který to z foťáku stahuje vždy do adresářů s datem – pak lehko pozná co vypálit.
  na plochu nepatří žádné adresáře!!, jen zástupce adresáře který je ve skutečnosti na d: (po pádu windows a nutnosti přeformátovat c: jsou samozřejmě adresáře na ploše zničeny také)

 13. jojo, už vím co jsi myslel … dnes jsem byla v Chrudimi a stejně nic nedovezla. Zitra se domluvím s tím pánem co mi dává dohromady počítač, objedná mi co budu chtít….

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient