Čvc 162008
 

pr 1Před chvílí jsem nakoukla k aTeo a viděla tam novej růžek – text kombinovaný s lapidární kresbou…
Všechno co se motá kolem Čunka je už tak podivuhodné a bizardní. A čím dál víc. … A také sám chudý-bohatý Čunek se proměňuje v mých očích v legendární postavu s "aureolou cti", kterému nemůže nikdo ublížit a nachází se pod mocnou ochranou boží. Připomíná mi trochu věrozvěsta, poslaného k nám, do naší matičky Prah, z laskavé a vínem provoněné Moravy, s poselstvím lásky a vzájemnosti. Byl k nám vyslán, aby nás naučil žít a šetřit. A ani pochybovačný kníže se svým šlechtickým mravním kodexem mu nemůže přijít na kobylku. Z Čunka se stává podivný fenomén dnešní doby. Dokázal zfamfrnit Prahu a neochvějně dál kosí všechny pochybovače svých mravních idejí a čistých úmyslů. Myslím, že mu Praha začíná praskat ve švech. A tak bych měla pro něj další poslaní. Vypravme se vší pompou procesí do Bruselu. EU hledá svého prezidenta, a tak ji nenechme dlouho čekat. zuzi

pr 2

Ilustrační fota převzata z internetu – zdroj

 Posted by at 8.55

  7 Responses to “Zázrak přichází z Moravy”

 1. zuzi,já mám na Čunka jiný názor. Ne na něj, ale na to, co s tou kauzou provedla média. Mám vlastní osobní zkušenost s tím, co média dokážou. Nechci říkat vinen/nevinen, vzal/nevzal, od toho by tady měl být nezávislý soud (snad je). Jde mi o to, že v téhle zemi je možné dostat nálepku “hajzla” (jak plamenně vykládala u oběda kolegyně Irma), aniž by tě někdo odsoudil. Může se nám to stát každému. To mi vadí. Pokud v kauze byly nějaké politické tlaky, měli by být jejich autoři pohnáni k zodpovědnosti. Palcový titulek v novinách “Čunek podezřelý z braní úplatku” není nepravdivý, ale označí tě. Je to doba zkratek. Lidé si to přeloží: Vzal úplatek. Lidé přemýšlejí jednoduše, tak to je. Média by měla mít určitou odpovědnost, Tohle se mi vůbec nelíbí.

 2. To není vůbec špatný nápad, aby v Bruselu učil šířit lásku k bližnímu (romu) svému.
  Právně je možná vše v pořádku. Připadá mi, že nejdůležitější co se musí politik
  naučit nejdříve, než se dostane do nejvyšší politiky je, naučit se obhájit své chování v rámci paragrafů, ale hra s morálkou, to už je vyšší level. Tam se dostali zatím jen někteří.
  Kdoví, proč zase nějaké dokumenty nejsou kompletní. Když to promýšlím celé, zdá se mi těch podivností kolem zmiňovaného pána připadá opravdu příliš.
  A vůbec mi připadá, že jsem dnes jen ztratil čas, tohle každý přece víme!

 3. pan Kamio to napsal asi nejblíž, jak to vidím. Mám velmi intenzívní pocit, že základní motiv žurnalistů všeho druhu je manipulovat a vymejvat mozky lidem podle partajních politických zakázek. Pravdivě a objektivně informovat, to je pro ně úplně mimo. (Hádejte, která partaj má nejvíce pod palcem který noviny a kterej web !!!) No, podle mého názoru to má nejlépe obšancované ODS. Příslušný žurnalisti maj za to od příslušných partají slušné prachy. Zprávy za poslední asi tři dny (téma Čunek ) třeba na idnes.cz hovoří za vše. Myslím, že Čunek je pro pro určitou skupinu dost těžkej problém a dost se ho bojí. Jeho velký plus je, že nevolil Klause !!! Je potřeba se zamyslet, proč se po něm tak jede. To nebude kvůli ubohýmu, těžko prokazatelnýmu úplatku. Myslím, že v tomto (korupce a jiná svinstva) tady máme borce daleko těžšího kalibru, ale to se neřeší.
  No zuzi sorry, kdyby Ti kvůli tomuto příspěvku zrušili blog. Hádej, kdo dělá ministra vnitra 🙂

 4. čunek měl příjmy které nejdou vysvětlit jeho tehdejším platem (ani je nikdy věrohohodně a trvale stejně nevysvětlil). odhalený případ je realita u všech podobně postavených, kteří mají (podpisovací/schvalovací) pravomoc rozhodovat o nějakých zakázkách/penězích v rámci svých gubernií. čím vyšší územně správní celky, tím hlasitější mlaskání, a tím širší mafie zůčastněných držících basu.
  protože však nepůsobí tvale ve stejném prostředí, kde kradou zcela všichni a všichni na sebe něco ví (mluvím o městu občanů první kategorie), lehko se finanční nesrovnalosti provalily. to vůbec neznamená, že zbylých 199 poslanců je o “co by se za nehet vešlo” lepších.

 5. sorry, “zúčastněný” se snad píše s čárkou

 6. LB,to jsi klepl přesně hřebíček na hlavičku. Jsou všichni stejní, ale jen Čunek někomu vadil. Myslím, že daňové úniky různého kalibru by se daly prokázat kdekomu. Záleží jen kdo komu šlápl na kuří oko.

 7. Čistě hypotetickyMilí Báro, Kamio, Šedý, Láďo, lední brtníku

  S dovolením to vezmu dohromady. S lidma je to těžký. V médiích je to jako tady na malém městě. Jak se něco provalí, hned se to také roznese a třeba je to i vytržené z kontextu, zkreslené,zkrátka je to v pytli a dobrá pověst má šrám. Už se v tom člověk veze a co teď s tím & vidím tady jistou paralelu. Aby se v životě někomu nic takového nestalo, musel by se neustále kontrolovat a nic nepokoušet. Nikdy nevíš, čeho se lidi chytnou A i kdybys byl asexuální asketa, stejně by na tobě nějaké hnidy našli. Ale nejsme tady proto, abychom žili v tomto smyslu, abychom měli na paměti stále: co by tomu řekli lidé & jsme zde proto abychom byli šťastní, tak. A tak si myslím, že základní je, aby se s tím postižený člověk uměl porovnat sám a zaujal k němto záležitostem postoj. Nejlépe chlapský a přímý a neuhýbavý. Tak zaprvé odmítám, a nedovedu si představit, že by všichni politici byli jak prasata u koryta. To bychom to mohli hned úplně zabalit (na tohle téma by šlo psát hodiny, tak si prosím ty důsledky představte sami, zamyslete se). A proto předpokládám, že tomu tak není. Musím se přiznat, že Čunek mě dráždí jak červenej hadr býka. Proto, že je křesťan, katolík. Co jsme slyšela a četla včera, tak si díky svému lobování na nějaké peníze přišel. Přejme mu je, že. Ale musí být také počítat s rizikem, že se ty peníze bokem , nezdaněné někde a někdy třeba provalí a být připraven jak se k tomu problému postaví. Dobrý křesťan nelže a nedovedu si představit jak mu musí být, když před tváří nadřízeného si vymýšlí, kličkuje a mate a odsouvá a jedná nefér. Je to vykuk. Chápu, že je nespravedlivé když jiní mohou pokračovat ve vydělávání peněz nestandardním způsobem a on by měl tu smůlu a z této party by vypadl. Tak pěkně to vycházelo& Tak věří nebo nevěří v Boha? Víte, já mám v hlavě jeho výroky o dávkách, o zlikvidovaném diáři, a pak ty fígle s těmi občankami a další sklerotické záležitosti. Je to fakt takový chudák zmatkař nebo jak? To mi prostě vadí nejvíc. Přímý postoj chlapa. Nejsem žádný vejlupek cností, ale nějaké ideály člověk mít musí, jinak by ztratil jiskru a přežíval. A tak jsem to včera ze sebe vychrlila jak jsem to cítila. Kdyby neměl ty zákonné styky s Bohem, tak by mě to snad tak nedráždilo, ale kdo by měl být mravnější než dobrý křesťan, ne? zuzi

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient