Čvn 242008
 

a nový starý boty

Koukala jsem na to jak blázen … z jednoho kořene vyrůstaly dva rozdílně zbarvené květní úbory (neboť tak se tomu květenství říká). Nevěřícně jsem hmatala a prozkoumávala bázi rostliny pod listy těsně nad zemí a bylo to opravdu tak. Žádné dvě sazenice, ale jen jedna.

zahada gazanie

Neměla jsem pro ten div jiné vysvětlení než drobná hříčka přírody. Květ vlevo vykvetl první a už zasychá, ten ostře zbarvený vpravo čerstvě vykvetl. Na druhý den přicházím z práce a zase na tu kytku zírám jako hloupá.

gazanie druha

g2 den pote

Ta vybledlá vlevo odkvetla a ta zářivě červená ztratila svou barevnost a přetransponovala svou podobu do té včerejší vycmrndlé bleděfialové. Už je to tak. A kdo by to řek! Tahle kytka ve své mladosti nápadně září a stárnutím přichází o svůj lesk. Podivné. Abyste mi ale skutečně mohli věřit, budu sledovat dál. Nerozvitých poupat je tam už jak maku!

novy boty

Koupit pohodlné a klasické letní boty je fuška (nepohodlné mám!). Klidně bych si koupila i v obchodě našich přátel z Orientu, ale nepoměr ceny a kvality a navíc ještě nevkusu mě odradil. Za takový křusky chtějí hoši čím dál víc! A jinde? Nevybrala jsem si. Předražené modely a nic co by mě padlo do oka. Cestou k nádraží míjím jeden sekáč. Nikdy jsem si tam nic nevybrala, ale co, třeba dnes …. A objevila jsem poklad. Celokožené elegantní pantofle za 65 Kč a nenesou známky opotřebení. Nebo jen velmi mírného. už jsou moje!  … zuzi

 Posted by at 21.07

  8 Responses to “Záhada gazánií vyřešena”

  1. Zuzi, nechť se tipohodlně šlape! MSF

  2. Janovo, to je fofr, ještě jsem nazavřela dveře a ty už jsi tu. Díky!!!

  3. A to je jen důkaz, že se nemají dělat předčasné závěry, kor se zapojením nadpřirozena;-)

  4. Zuzi, ta kytička,co jsi se na ní u mě ptala je nejspíš tohle. http://eldar.cz…ina_penizkova.htm

  5. hej hola zdravím!teď se po strašně dlouhé době zprovoznil internet. včera jsem večer dopsala e-mail – MŠK – a nastal konec světa. Něco takového jsem ještě nezažila. Rolovalo to i plechové střechy. ozvu se až večer. žiju a chaloupka stojí!

  6. Kamio,máš pravdu, příroda má svou logiku, jen ji objevit a pochopit, s lidma je to horší :o)

  7. Ahoj Jenn, máš pravdu, je to ona! dík.

  8. to s tou kytkou je dobrý 🙂 koho by to napadlo, co? :))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient