Čvn 192008
 

první

Tyhle letničky si kupuji každý rok u zahradníka tři koruny za malou sazeničku. Mohla bych si gazánie vypěstovat sama ze semen, ale já mám ráda překvapení, i když tím riskuji, že koupené gazánie budou mít všechny stejný květ. Ale naštěstí to tak nebývá… Nemám moc volného místa, ale 10 kousků vždycky někam umístím a pak zalévám a jen čekám. Gazánii se říká sluneční květina. To proto, že má ráda slunce, a když na ni nedopadá, její květy se zavírají. Proto ji vysazuji na prosluněná místa zahrady. Květy se otevírají kolem deváté ranní hodiny a zavírají tak kolem páté, možná ještě déle. Někdy se ráno ke gazánii posadím a pozoruji, jak se rozvíjí, ale většinou to probíhá beze mne. Řekla bych totiž, že kolem deváté mám v sobotu a  neděli nejvíc co na práci.

Tohle je první z nich. Pěkný kousek! Někdo by možná řekl, že je přešlechtěná, ale mně se zdá úžasná. A další gazánie má před rozkvětem, asi se plně rozvine zítra. Ta už není tak nápadná, řekla bych, že by si ji mohli oblíbit ekologičtí aktivisté a zemědělští alternativci. Je jednoduchá, vybledlá, nenápadná, vesnická.. Alespoň oproti této zářivě okázalé slečně, co chce být vidět. zuzi

gazanie c. 1

 Posted by at 12.53

  7 Responses to “Gazánie  sluneční květina”

  1. To je neuvěřitelné, co ta příroda dokáže. Říkám si to vždycky, když vidím nějaký květ, strom, vlastně… všechno. Jakmile člověka přejde puberta, teprve začne vychutnávat svět.

  2. Máš pravdu,je úžasná.

  3. Kamio, teď jenom aby se ta puberta netáhla s člověkem po celý život :o)

  4. Gombo, těší mě, že ten pocit sdílíš se mnou :o)

  5. Zuzi, tak to je paráda. Ty barvy, to opravdu dokáže jen příroda. 😎

  6. Jenn, vypadá nazdobená jako umělá, ale je opravdu pravá. Už se těším na další kousky.

  7. Krásný květ!Jakobych tuhle kytku už někde viděl. Vícebarevné květy se mi líbí. Díky za tip na kvítí, které se hodí před okno chaty.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient