Čvn 082008
 

Vltava tour 08

Vltava tour 08 1
Vltava tour 08 – naše tři "záchranářské" rafty, v popředí můj spoluháček Martin.

Naší Vltava tour 08 jsme zakončili v Českém Krumlově u legendárního jezu, kde stojí plno čumilů a také plavci na Vltavě zde zakončují svou pouť. Na členku naší posádky, Martu, zde čekala dcera s manželem. Měli jsme zpoždění a když jsme konečně po sjezdu poslední šlajsny přirazili ke břehu, oznámila suše Martě, že na nás čekají už více jak hodinu, a že za tu dobu neviděli ani jediného vodáka střízlivého.
Mám zato, že obliba lodní dopravy v Čechách roste. A vůbec se nedivím… ten svébytný svět na řece a podél řeky je podivuhodný a jsem ráda, že jsem alespoň dva dny tvořila jeho malou část. A nejen přátelští lidé a krásná příroda. Také se tu neměří procento alkoholu v krvi, dopravní značky žádné a přesto si posádky vyhoví, nepozorovala jsem žádnou nervozitu a nekontroluje se zde rychlost jízdy. Soudím, že tyto aspekty mají podstatný vliv na stále větší přesuny lidí ze silnic na vodní dopravní tepny….

Jsem doma. Ty dva dny byly neuvěřitelně bohatou a pestrou mozaikou drobných příhod, dobrodružství, legrácek, šprajců a pohody. Dlouho jsem se tak dosyta nenasmála a neuvolnila. Na všechno jsem zapomněla a žila jen přítomnou chvílí. Nádhera. Zuzi (ještě to rozvedu, ale teď nemám čas)

 

 Posted by at 13.02

  3 Responses to “Lodní doprava v Čechách”

  1. A jelas přes Lenoru? Ještě před zatáčkou, než se vjede do vsi, je kousek od řeky po pravé straně chata na muřím podstavci. Tak tu jsem během pár lét celou spolupodkopala, aby se dal postavit nové základy:-)

  2. Mod… z Vyššího Brodu do Českého Krumlova byla trasa, Lenora mi nic neříká …, myslím, že bych si stejně nevšimla :), co se děje na břehu jsme moc neregistrovali 🙂

  3. Aha, Lenora je ještě na toku Studené Vltavy u Boubína, Lenora je ta vesnice jak je v ní Soumarský most:-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient