Kvě 102008
 

Postřehy, útržky, střípky

Altmunster Orth 2008

Podhorské jezero Traunsee a zámek Orth. Zámek leží na vodě a chodí se k němu po dřevěném mostku. Tři koule navozují náladu a chuť podívat se blíže na zdejší keramiku. Gmundenská keramika s rustikálními vzory mě zcela okouzlila, ale je to ukrutně drahý špás. Dostala jsem ale jednu misku od Zorky. Koupila náhodou kdysi tři kousky ve vetešnictví za pakatel…. Ke všemu se ještě vrátím. I k té keramice. Mám spoustu fotek. – Ty koule jsou iluzorní – s gmundenskou keramikou nemají nic společného. V Gmundenu je totiž v rámci regionální výstavy vybudována tzv. cesta keramiky. Její součástí jsou i tyhle tři koule na vodě, nesoucí na sobě variace na typické zdobné motivy porcelánu.

majka Ebensee

Dobrý ráno…, vrátila jsem se po týdnu domů a nestačím se divit, jak to všechno tady čeká na mou ruku. Záhony zarostlé, tráva vysoká a doma od středy úřaduje Honza. Ukradla jsem si chvilku a upravila pár fotek, mám jich moc, tak zatím namátkou několik trochu typických. A INTERNET funguje jak nejlínější šnek. Proto to dobrý ráno!

Vybrala jsem si nejlepší dobu na návštěvu tohoto kraje. Je jaro, květen. MÁJ! A letos je právě v tomto regionu velká propagační akce na podporu turistiky. Každý rok je v jiném rakouském koutě, letos od května do listopadu zde. A to znamená spoustu různých výstav a zviditelňování. Ale protože to všechno právě před pár dny vypuklo, je zatím klid po pěšině a turisté o sebe nezakopávají. A příroda je také úplně liduprázdná. Procházíme se tu jenom my. Zorka je v osmým a tak jsou naše síly vyrovnané. Moc se nedřeme, všechno polehounku, ale 4 hodiny chůze v terénu zvládáme v pohodě. Ovšem vybíráme jen pohodlné trasy a improvizujeme. Náhodou na něco narazíme, a tak se tam jdeme podívat. V každé vsi zde musí být v květnu májka. Hodně ozdobná a s cedulí. Ty cedule se prý tajně kradou, ale asi to není tak horký.

Možná byste řekli: Každá doba vhodná na výlet", ale jaro když se vyvede a moc neprší je opravdu nejlepší doba na dovolenou a na výlety. Ostatně jaro je výborné na spoustu věcí. Třeba je dobrý se na jaře zamilovat.

Traunsee esplanade

Promenádní nábřeží jezera Traunsee v Gmundenu (zde se říká nábřeží esplanade). Zorka fotí německé turisty jejich foťákem. Jak je zřejmo, čeká mimino, už brzy. Je v osmém měsíci a neví jestli to bude Emma nebo Kristian… v pozadí vidíte ty tři malované koule.

Florian ma svatek

A další z rodinného alba. Kde se vzal tu se vzal u nás navečer Štefan. Vedle v hotelu slavili od poledne hasiči svátek svého patrona sv. Floriána. Takže byl Štefan trochu pod parou (prý hodně, zrovna telefonuje s manželkou), a tak se nechal vyfotit. Nejdříve s Pumim – to je zeť Manfred. Pumi je přezdívka. Ale nakonec se nechal stejně přemluvit k sólové fotografii. Neochudím vás o ni, abyste poznali co je to pravý folklór! A pořádnej hasič zpod Alp!

 jarni symbol lesu SK

Tohle je květina, které je nyní na jaře všude ve zdejších stinných lesích plno. Hlavně tam, kde je mokro. Ale také v zahradách kolem stromů, a ve spodním patře živého plotu si lidé tuto rostlinu vysazuj. A ona jim tam dobře roste. Znáte její jméno? Podle mne je to symbol zdejšího kraje více než protěž. Její využití je totiž takřka neomezené. Myslím v gastronomii a možná i v léčitelství … ale to bych se musela podívat. Abych si něco náhodou nevymýšlela.

poctive boty

A na závěr jedny z mých nových bot. Jsou to unikáty. Poctivé boty z pravé usně, včetně ručně stavěného spodku obuvi a prošívané podešve. Tohle jsem neviděla mnoho let! Nemohla jsem odolat a tyhle vysoké holínky jsem si musela zakoupit. Naštěstí měli moje číslo, tedy spíše velikost, do které jsejm se vešla :o)… Jsou to boty nejen poctivé, ale i sexy. Připomínají mi šněrovačku. Než se nechám svést, bude muset svůdník pěkně boty rozšněrovat odshora až dolů. Ale … některým svůdcům možná bude dělat dobře právě když ty boty zůstanou na noze… :o))) zuzi

 Posted by at 13.49

  10 Responses to “Solná komora = Salzkammergut 2008”

  1. pokud máš líný net, spusť si správce úloh, a podívej se na vytížení cpu – nečinné procesy by měly mít kolem 95%. pokud je to výrazně míň, máš zavirováno/zaspywarováno.

  2. Dík za radu, podívám se večer, je toho asi víc. Vynechává hlavně spojení a taky mám starej počítač.

  3. Moc pěkné boty! A koukám, že jsou skutečně poctivě šněrovací, na jako ty moderny, co mají ještě na boku zip…

  4. Ahoj Klokane… jsem ráda, že jsi mi pochválil ty vysoké boty a všiml si právě toho detailu. Ano, dnes se na všechno spěchá, rychle rychle, ale tyhle boty se budou šněrovat zatraceně dlouho, a také rozšněrovávat. Také ručně stavěný spodek z přírodní usně s prošívanou podešví už dnes nikde neuvidíš. Ty krásné celokožené boty jsou vyrobeny v Mexiku …

  5. U těchto bot se sice nedá spěchat s obouváním či zouváním, ale stále mají tu vadu, že se dá spěchat v nich. Vysoký podpatek by to spravil. 😉

  6. … No jistě tvoje poznámka má své opodstatnění, já ale mám v plánu si tyhle boty užívat a nespěchat v nich, aby si je každý mohl pořádně prohlédnout až půjdu. Bude to dominantní kousek “oblečení”. Jen dosud nemám dořešené co k těm botám obléct, nenapadá tě něco? Co myslíš?

  7. Teda, ženská se ptá hloupého chlapa na oblečení? To jsou věci. 😉 Přiznávám ale, že kecám ženským do oblékání rád. V tomto případě se radí těžko, chtělo by to fotku boty na nožce, abych viděl jak vysoko sahá apod. Ale řekl bych, že by to měla být sukně, široká, světlá (aby kontrastovala), spodním okrajem sahající buď těsne nad nebo těsně pod horní okraj botek.

  8. Dík, Klokane, o víkendu si je zašněruju a vyzkouším co k nim. Nafotím to.

  9. už se těším ! :-)))

  10. Já taky!! :o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient