Dub 132008
 

Čas od času mě to posedne a gruntuji. Je to pak uspokojivý pocit, že je všude čisto nebo … skoro všude. Dokonale ten barák, a to co je kolem, stejně nikdy vygruntovat nedokážu. Je toho na jednoho člověka, co se nechce životem prouklízet, přece jen příliš mnoho. Ale na jaře cítím silnou potřebu vysmýčit co se dá, a tak celkem radostně podléhám. Ještě pár drobností a budu spokojena a 1. května vyrazím na dovolenou. A možná to trochu protáhnu, ještě se uvidí.
Takže jsem za víkend nevytáhla paty z domu a jak jsem tak byla celý den na nohách, byla jsem ráda, že jsem se dovlekla večer ještě do postele. Ani hejtmanská jízda mě v sobotním poledni nevylákala na náměstí. A to to mám pár kroků … jen jsem ze zahrady poslouchala při práci motorkářský písně. Něco jako Tři sestry a to šílený německý trio s vyžilým blonďákem na ježka v čele.
V sobotu byla taková zima a nevlídno, že jsem celý den protopila. Zato dnes už od rána krásně. Dopoledne jsem si vysedávala v zahradě a konečně otevřela nejnovějšího Murakamiho. Také jsem neodolala a vyblejskla pár zákoutí a detailů ze zahrady. Ty vám teď představím a zalehnu. Mám toho přece jen dost.

zahrada zuzi b

Tomuto keři se nesprávně říká zlatý déšť. Prý. Je to forzythie. Zlatý déšť máme prý říkat tomuhle štědřenci. To teda nevím kdo tohle neustále tvrdí. Jeden odborník" opisuje od druhého. Neznám nikoho, kdo by říkal forsythie. Každej zná tenhle keř pod názvem zlatý déšť. A basta! Už to zlidovělo, tak si to botanici laskavě opravte. Jako to dělají ústavní češtináři.

zahrada zuzi a

První bílé květy nasazuje vždy sousedovic blumka. Tohle je její poslední rok. Na muzejním pozemku se bude kácet, protože tam vznikne venkovní muzejní expozice věnovaná lomům. Myslím že je to trochu hloupost, měl se zakonzervovat areál lomu skutečného, ale to byl asi projekt jen pro pořádný velkorysý frajery … tak to budem zase takhle šmrdlat v malym.

zahrada zuzi c

Také ta blumka,v pozadí smuteční bříza s jehnědami.

zahr u sous

Sousedovic narcisky. Ten dům bude asi brzo na prodej. Soused a sousedová jsou divní lidé. Jezdí sem tak 4x za rok a neustále se hádají s rybáři; sousedí s nimi z druhé strany. Jednou jim pověsili na plot ceduli: Táhněte dál, bando zlodějská! Také, když už sem přijedou, proberou všechny kontajnery a popelnice. Já s nimi vycházím. Jsem hodné děvče.

A nakonec UMĚNÍ. Obraz se jmenuje Zlatý déšť. Je úchvatný, alespoň pro mne. Jaro už se nedá zastavit! HURÁ!!! zuzi

zlaty dest obr

 

 Posted by at 20.28

  6 Responses to “Zuzi dokonale zgruntovaná”

  1. takysem dneska uklízel…po cca půl roce sem vyluxoval a je mi eště teď slabo

  2. ha – takže zlatý déšť spadá dolů?
    já mám kromě pažitky všecky kytky za plevel, ale toto bych si mohl pamatovat.

  3. Nedivím se loupáku, luxování a stírání prachu zničí mnohdy víc než štípání dříví, je to taková práce nanic…

  4. Ano, brtníku, podle botaniků ten pravý spadá v kaskádách dolů (je fajn že ses tady něco přiučil :))

  5. Hezké fotky přicházejícího jara ***

  6. Ahoj Wayarame! Mám radost, když se tady objevíš 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient