Dub 052008
 

výletvylet lomy a

Naším cílem je dnes zatopený lom a v jeho romantickém prostředí opékání buřtů. Protože chceme po obědě vyhládnout nemíříme k cíli přímo, ale oklikou. Motáme se po vesnických cestách a objevuji nový prvek výzdoby exteriéru. Je to barevně vyladěno a ještě se skví novotou. Nade dveřmi do boudy navíc mufloní parohy.

vylet lomy b

Od nádraží sousední obce pokračujeme po trase staré opuštěné lomové vlečky až k lomu, který jsme si vybraly na náš malý trampský piknik. Bývalé kolejiště prozrazuje jen štěrkové podloží a umně vyrovnávaný terén do roviny, tedy zachovalé náspy. V některých místech jsou ještě neporušené odvodňovací kanály. Kupodivu proluka ještě nezarostla náletovými dřevinami.

vylet lomy c.jpg

A zde přecházíme nad silnicí po starém viaduktu. Ten už je zarostlý břízami, nejhojnější dřevinou zdejších opuštěných lomů. Milada cestou sbírá březovou kůru. Chce vyzkoušet jestli opravdu hoří i když je mokrá. Ale v batohu to stejně jistí starejma novinama. Čtou si s mužem MFD. Jsem zjistila později.

vylet lomy d

Blížíme se k opuštěným a rozbitým provozním budovám. Zde partička mladíků v čele s tímto charismatickým fešákem, který se ke mně otočil zadkem, když jsem na něho zamířila fotografickým aparátem. Ale i zezadu je hezkej!

vylet lomy e

A další drsňáci. Tihle ale byli slušní, odpočívali. Ti předchozí na sebe řvali jak šílení a říkali si mezi sebou … namrdi. Hochy jsme odhadli na 14-16 let. Takový ucha!

vylet lomy f

Jsme zde. Zatopený lom Mikšov. Máme štěstí, je tu jen jedna malá partička dospělých s dětmi. Češi a Italové. Takže docela klid.

vylet lomy g

Nic nám neschází. A mokrá březová kůra opravdu hoří! Musíme stále hlídat Spajkyho. Přestože Miladě doma zbaštil na balkóně půl plechu buchet, snaží se ukořistit špekáček. Nenapadlo mě,že by mi mohl ukořisti i chleba, a tak jsem o něho přišla.

vylet lomy h

Rychle fotit, než to sežere! Opečený buřt a svůj díl chleba.

vylet lomy i

A stále musíme být ostražití …

vylet lomy j

Skamarádili jsme se s tou mezinárodní partičkou a vyměňujeme si vzájemně potraviny. Vegetíme u společného ohně a je to fajn. Hlavní roli hraje ovšem Spajky.

vylet lomy k

Už musíme domů. Stoupáme strmou stezkou až na lomovou hranu a ještě než definitivně opustíme tato místa, otáčíme se a díváme dolů na naše nové kamarády…

vylet lomy l

Spajky otáčí pohled na nás: Tak co, jdem?" Kýváme hlavou že jó a vzápětí ještě voláme na ty dole mohutným hlasem: Ahoj a máváme rukama, aby nás dobře viděli! Odpovídají a mávají také. Je to silně emotivní situace. zuzi

 

 Posted by at 21.10

  4 Responses to “Štěstí”

  1. moc peknej vylet, a hm, mnam, ty burtiky! sedim tu u kompu a cekam, az prijde mladej s pizzou… mam desnej hlad a on porad nikde!

  2. jojo, krásnej vejlet:)

  3. vidím výlet hezkej se vším všudy jak má být. A hezky se spinkalo Zuzi, že jo?????A vstávat se moc nebude chtít, že jo????

  4. Ahoj Runy, spinkalo se hezky, ale vstávat se muselo, protože se v neděli (už od pátku) myla okna a vymetaly pavučiny a tak podobně a zuzi na to měla málo času, protože se po všechny tři dny také při tom i pořád někde rajzovalo …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient