Bře 082008
 

co nového, co zaujalo

 

* Vzpomínka muže na svou ženu z pátečních Lidových novin (inzerce, z níž vyplývá, že J. zemřela mladá, nedávno, před 2 lety)
Drahá Jitko, často vzpomínám na to, co vše jsme spolu prožili. Chtěl bych Ti říct, že jsi obohatila můj život, jak nikdo jiný.
Vzpomínající manžel David

Je hezké, když se on a ona vzájemně obohacují, a nejlépe jak nikdo jiný. Je to asi to nejmilejší na světě.

* Ta požíračka ze čtvrtka mně ale dala zabrat (podobná Tereze Pergnerové, její projevy, životní zvraty, kotrmelce …) Nemohu napsat zcela otevřeně jak to všechno bylo a další neobvyklé věci, s kterými jsem se setkala v tom odpoledni. Existuje profesní mlčenlivost a etika.
V pátek dopoledne proběhla u nás velká soutěž pro 22 dětí ZŠ a další děti pomáhaly, a tak jsem si nějaké lavírování nemohla dovolit. Zuzi se prostě přes noc nějak dala dokupy, tedy vyspala se, a ráno zase do práce. Oběd, a po dvanácté jsme za sebou zavřeli dveře kolbenky a ta únava se vrátila. Horečka naštěstí už ne, a tak jsem se s ničím nepárala, zatopila jsem a zalezla pod duchnu a četla knihu. A to byl můj páteční program. Něco čtení a o hodně více spaní!

* Shlédla jsem na netu jak vnadná Berenika Saudková prodává své obrazy za statisíce. A možná to dávali i v TV, nějak si to nemohu uvědomit … Berenika je dcera Káji Saudka, malíře komiksů. Myslím, že už rozmělňují děti rodinné stříbro. Já jejím obrazům nevěřím … ale je to můj subjektivní pocit. Cituji: "Nejsou to klasické portréty, ale do každé tváře se snažím dát své emoce. Dokonce tu za mnou přišel jeden muž, který přesně pochopil, co chci obrazy říct," řekla Berenika. Nevím kdo je ten muž, ale zahlédla jsem na videu, jak jí gratuloval Jan Kaplický :o)))))). Na celé věci mne zaujala vnější forma prezentace autorky a pak zúročení hodnoty Saudek" (a myslím tím oba bratry).

 

morcheebaOdpoledne dávali koncert britské hudební skupiny Morcheeba z Brixtonu. Bavilo mě to. Ta zpěvačka byla krásná. Přestože byla zbavena kadeří a její hlava byla skoro docela holá, působila velmi sexy. Rafinovaně sexy. Tajemně. Jistě, dělalo to i velmi ženské oblečení – korálkové koktajlky a hluboký výstřih vpředu i vzadu, vysoké podpatky. Prostě všechno. A přestože nemám ani trochu
ráda tetování a hlavně na ženách, zde mi nevadilo, tedy co jsem viděla nahoře na zádech … Styl, hudba nic progresívního, ale žensky sugestivní, prohlubující a dotvářející její zjev – jeho působení. Tak vzájemně se to ovlivňovalo a nebylo to hloupé ani vyzývavé. Jemnost a rafinovanost. Občas si střihla nějaké duo s různými zpěváky,m to bylo osvěžující, a dokonce se tam přiklátil i jeden typický hiphoper. Vypadalo to trochu legračně, ale nebylo to špatný.
Zpěvačka Skye Edwards mi připomněla svou pódiovou sexualitou Tinu Turner. Tina byla ale přímočará, z té to prýštilo. Nevím dřív, ale po jejím comebacku v roce 1985 jo. Žádná rafinovanost, ale čistý sex, hlas, pohyby, šaty, podpatky … věk nebyl na závadu, spíš lákal svou zkušeností J. U žádné z našich zpěvaček toto neshledávám, tedy žádná na mne tak živelně nepůsobí … Dívala jsem se, TT je narozená 1939. Dlouho jsem o ní neslyšela, ale letos v únoru 2008 vystoupila na udávání hudebních cen Grammy při příležitosti 50. výročí této akce. Na pozvání zpěvačky Beyoncée s ní zazpívala tři písničky.

TT

A ještě dva klipy:
http://www.youtube.com/watch?v=nq20b4eb6z0
http://www.youtube.com/watch?v=bkBYVNrjjIs&feature=related

 

 

 Posted by at 20.00

  7 Responses to “Malá svodka”

 1. přídavektak tady máš ještě 3x Skye 😉
  http://youtube.com…?v=1w2jdZYRruQ
  http://youtube.com…?v=HfUt2tyGjLY
  http://youtube.com…?v=-BdOKF1ev1g

 2. jsou věci které rád registruju a omrknu. i když myslím že ta kapela není moje krevní skupina, zajímalo by mě to. ale čt2 v hlavním vysílacím čase vysílá v sobotu smrtelně nudné, ne-li přímo nenávistné divadelní truhly a vážné šmidlání, zatímco věci ze života nechává na okrajovou dobu kdy ví, že volební většina chrápe nebo se cpe řízkem. za tuto dramatugickou zbabělost nemohu tomu kanálu nijak vynadat, neboť nejsem – a dá-li velký brtník nikdy nebudu – jeho platícím koncesionářem.

  díky neskutečně výkonnému dvoujádrovému procesoru (prostě takový ten krám s vrtulkou) jsem si v firefoxu zapnul flash. tímto pozdravuji tvoji modrou kočku.

 3. Morcheebu posloucham uz docela dlouho a je fakt dobra!
  Stejne,jak se panicci priblizuji vzhledu svych pejsku, Berenika vypada jak z tatovych komixu. Akorat tu hubiznu ji udelali trosku sejdrem…:-) no, nikdo neni bez chyby:-D

 4. William Wilson Ahoj!Dík, tak jsem se v tom probrala, ty jsi vybral kousky přesně z toho koncertu v Brixtonu, jenom jeden odkaz The See, se nenačítal, tak jsi ho nahradil klipem. Ta hudba se táhne jak med a je rafinovaná jak … jako něco asijského, třeba arabské písmo, samet s ornamenty draků vyšívanými zlatou nití. Základní motiv je dráždivě narušován různými zvuky,které tvoří bohatý a plný tajemný celek navozující dojem, že vše se odehrává v noci; když tóny hudebních nástrojů doznívají, pokračuje ještě ten dojem v organických zvucích které vydává hráč škrábající na gramofonovou desku. Hmmm, hudba pro večeři ve dvou v adekvátním prostředí s ložnicí na dosah!

 5. Lední brtník:Taky mě s těmi časy štvou, hlavně v sobotu na ty krásný klipy po půlnoci až do rána. a i jinak. Ty středeční filmy nejsou všechno. Ale aspoň tak. Jsem alergická v televizi na spoustu věcí a nejvíc nesnáším zábavné pořady a komiky. Kromě jiného. Já ty poplatky platím docela ráda, ale nevím teda zase proč platím rádio. když kromě toho že ho neposlouchám ani žádné doma nemám …

 6. … jo a modrá kočka se prej těší na další hrátky s ledním brtníkem.

 7. Lexulko, ahoj, já neposlouchám nic, protože mám ráda když hudba není kulisou a mám čím dál méně času si jen tak sednout a poslouchat. A taky mám ráda přitom vidět ty lidi,takže se mnou je to čím dál horší. Morcheebu si pamatuju, že se mi líbí, ale taky jsem jí dlouho neslyšela. Líbí se mi tam i ty chlapi středního věku, žádný sušinky, nějakej špek na břiše a skoro žádný vlasy.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient