Úno 262008
 

a kdo nelenošil, ten šel na výlet, jako my.

Nedělní odpoledne opět ve společnosti Milady a Spajkyho a první jarní pěší výlet cestami necestami kolem rybníků, loukou a hlavně lesem. Prosluněným lesem. Byla to po té trudné a studené zimě pohádka. Ale vzali jsme si velké sousto. Tedy spíš já, Milada je v tréninku protože má psa. Já naopak za zimu zlenošila, ale už se s tím něco dělá. Po dvou hodinách chůze scházíme svahem do údolí sv. Anny. Zalesněné kopce, v údolí protéká potok. Trochu mystické místo, stal se zde kdysi zázrak a nyní je zde zase k dostání koncentrované blaho!

koncentrovane blaho zde k dostani

Prostě místečko jako stvořené pro cíl turistického výletu! A ta studánka se živou vodou pod kapličkou není vyschlá! Po dlouhé době ji vidím opět naplněnou. Ale to nejlepší nás teprve čeká! Mám žízeň jako suchá houba a Milada má na pití jen jednu malou mandarinku. A já nic. To je bída…� Jdeme podél bývalého rekreačního střediska stojícího naproti kapličce a za rohem vidíme společnost sedící u pivka.

svatoanenske udoli u stepanova

Jako přitahovány magnetem jdeme stále dál a objevujeme zázrak – otevřené restaurační zařízení.

svatoanenske udoli

To nás rozradostňuje a jdeme k baru si popovídat a svlažit zprahlá hrdla … (v pondělí tuhle příhodu radostně vyprávím basovému kytaristovi skupiny SayWhy, protože vím, že je velký fanoušek cyklistiky a představte si jak reagoval! Ne že by jásal, ale on se podezřívavě zeptal jaký že to pivo tam točí. Tohle já prostě nechápu…. ale prý je to u chlapů normální….)

No a to je všechno. Ještě hodina cesty lesem a jsme doma. Přijímám pozvání na nanukáč s třešňovou pálenkou a šlehačkou a pak se táhnu domů a sotva pletu nohama. Ale jaro je tady. Viděla jsem první dva motýly – oba žluťásky. Snad si v noci někam zalezou pod kůru nebo tak. Je ještě docela zima. Alespoň mně jo. A taky mně je smutno. Začala jsem si doma v noci svítit čajovou svíčkou. Když jdu spát, jednu si zapálím. A do rána mi celá vyhoří. Zítra mi přijede navečer na dva dny Honza. V pátek večer odjíždí zpět, hoši jedou na hory. Beru si dovolenou. Moc se těším. Jezevčí nora na chvíli obživne! zuzi

 Posted by at 20.17

  7 Responses to “V neděli jak na jaře,”

  1. Taky jsem viděla v neděli dva žluťásky:-)

  2. Mod, to jen potvrzuješ moji domněnku, že bělásků je čím dál méně….

  3. zuzito ne, jen, ještě není zelí:-)))

  4. Mod, je to možný, někdy jich vidím i obrovský houfy na kalužích …

  5. aby nebylo pochyb 🙂http://www.karafiatovi.cz…a_id=40

  6. Taková procházka je určitě i dobrou vzpruhou pro mysl.Soudím tedy podle sebe ;-)….Jááá se tak těším na jarní sluníčko.

  7. Jenn, naprostý souhlas! Příroda potěší 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient