Úno 262008
 

teda alespoň myslím…

nepojmenovany

Fingovaný e-mail od ČS interbanking servis24

Odpověď ČS na můj dotaz:Vážený kliente,
děkuji Vám za důvěru, s níž jste se obrátil na klientskou schránku služby BUSINESS 24.

Jedná se o klasický phishingový e-mail. Česká spořitelna, a.s. žádnou takovou zprávu nerozesílala a s klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení.

Útočník v tomto případě rozesílá tyto e-maily na náhodně vygenerované emailové adresy, popřípadě na adresy nelegálně získané. Z tohoto důvodu mohou e-mail obdržet jak klienti tak i neklienti České spořitelny, a.s.

Rozhodně na tuto zprávu nereagujte a smažte ji.

Bezpečnostní tip pro Vás:

Nikdy nesdělujte své klientské číslo a celé heslo při ústní a telefonické komunikaci (mimo komunikaci s telefonním bankéřem služby BUSINESS 24) a neuvádějte jej v písemné komunikaci (dopis, e-mail).

Své heslo pro Internetbanking nesdělujte ani při komunikaci s pracovníky podpory služby BUSINESS 24 Internetbanking.

 

 Posted by at 8.54

  2 Responses to “Přišlo mi to, o čem jsem dosud jem slyšela …”

  1. i mě přišlosice na adresu firemní, firmy která nemá účet u nich. Já tam účet mám, asi mi to taky časem dojde. No jo, říkají si, ať si lidi nezáviděj! Hlásám, že mě už nemusíte:)

  2. Runy,já se s tím setkala poprvé, myslela jsem si, že ti s prázdným kontem navštěvováni nejsou, ale každá koruna je dnes lidem dobrá,berou to šmahem.Já tuhle adresu ani na bankovnictví nepoužívám.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient