Úno 052008
 

a hlavně nové brýleTak, dnes trochu osobně, abychom neměli na paškále jen ty ostatní!

Ráno jsem měla pěknej finiš. Vypadlo mi z hlavy, že čekám na exkurzi celou základní vesnickou školu, tedy 1.-5. třídu. A tak jsem se musela činit. Připravit tříhodinovou besedu, aby se dětičky nenudily. Podotýkám,že už jsem v tom směru dosti zkušená, a tak vím, že kromě několika záchytných bodů je nejdůležitější být dobře naladěn a těšit se. To je základ. Někdy se ovšem přenos nepodaří, a jak říká Léňa, nemůžem být pokaždý za hvězdu!

Tentokrát se ale zadařilo. Čím dál více pozoruji, že se i s touhle drobotinou nemusím moc párat, mohu na jejich bedra naložit víc poznatků a odhodit opatrnost, že to snad nevstřebají. Děti jsou schopný všeho.

Ale protože máme dnes dost času, přichází ke slovu i malý test inteligence.Test inteligence

Mythologické dvojice
1. Adam a
2. Bob a
3. Bylo –
4. Čert a
5. Chip a
6. Jeníček a
7. Jů a
8. Krtek a
9. Křemílek a
10. Mach a
11. Maková panenka a
12. Ovoce –
13. Pejsek a
14. Pták Ohnivák a
15. Bubáci a
16. Jája a
17. Káťa a
18. Ája a

Mythologické trojice
1. Dlouhý,
2. Kašpar,
3. Nebe,
4. Připravit,
5. Slunečník,
6. Vepřo,
7. Zlato,
8. Rumcajs
9. Víra,
10. Kuba,
11. Nestát,
12. Víno,

Tak co, zvládli jste všechno? Dětem nešel Pták Ohnivák a také kupodivu Ája . Kdy by to řek! Ve trojicích jsem se trochu rozmáchla a tři vám přidala. Jedno sečtělé děcko nás pěkně vyvedlo z míry … Zlato, stříbro, bronz – tak jsem to myslela, ale sečtělé děcko napsalo: Zlato, myrha, kadidlo! Že bych tedy příště zařadila i to Víno? A jedna holčička utvořila z mythologické trojice Slunečník, Měsíčník, Větrník dvojici: Slunečník a Deštník! Hmmm, vždy ty děti něčím nečekaně překvapí a uvedou nás v úžas!

zzzzzzzzz1

Ano, tenhle unylý ksichtík jste už viděli mnohokrát, ale POZOR! Zuzi má nové multifokální brýle! Musí se do těch skel vměstnat tři zóny dobrého vidění. Krajina, počítač, kniha. Povedly se a budu je sundávat jen ve velmi krajním případě.

zakladka

A na závěr exkurze jsem stála v patře a tvářila se jako Jůlie na balkóně a dětičky mi dole zpívali závěrečnou píseň. To si vždycky vyprosím. Tajně čekám kdy někdy někdo spustí hymnu. Ale do té se nikomu nechce. Naše hymna má totiž svá intonační úskalí.

Večer mi telefonovala dcera. Byli s Manfrédem v Linci na ultrazvuku miminka. Všechno je v pořádku, A víte, že se v Rakousku platí za to, když vám doktor řekne jestli má plaváček ocásek nebo skulinku? 50 euro. Bezprostředně po položení sluchátka mi volala znovu. Vzpomněla si na zajímavou příhodu, co se jim dnes stala. V Linci seděli v nějakém bufetu a oslovila je cizí paní, jestli se tam obsluhuje nebo musí jít k pultíku. Jen věta … Později se Zorka s Manfrédem pohybovali v Kika a když odcházeli , náhodou se míjeli s onou paní. Opět je oslovila a řekla jim, jak jim to spolu sluší, a že dlouho neviděla tak milou a příjemnou dvojici. To je nádhera, že někdo je schopen svojí myšlenku sdělit úplně cizím lidem, že si nelení pochválit. Zorka mi říkala, že se jim obdobná příhoda stala před pár měsíci v Budějicích, když si prohlíželi v obchodě dveře. Prodavačka je počastovala podobně. Noba, ti naši mladí asi musí něco vyzařovat! Závidím jim. Zuzi.

A jestli je vám to pořád málo, máte tu opět zuzi a její nové brýle!

zzzzzzzzzzzzzzz2

 Tak dobrou! z.

 

 

 Posted by at 20.49

  17 Responses to “Test inteligence a jiné plky”

 1. Na Kubu mě napadlo “Vietnam, Severní Korea”, ale to asi nebude dobře :-)))

 2. Rowdy,ty seš teda případ… to máš ještě z VUMLU ne???

 3. Hele Zuzi…tedy já žasnu, co máš za trojcice…já bych dala snad dohromady jen tu …Otec,Syn a Duch Svatý…Amen. Prozraď mi tu na Nestát… Napadá mi jen Nestůj a pojď, ale to se asi za trojci nedá považovat.Jo a tu Kubi si myslela ještě Kubikulu a Kubulu…:-))) a posílám ti nějaké fotčky naší uchvancancující výlohy. Dobrej nápad…pošleš mi to e-mailu…s láskou si to skopnu. Díky

 4. Milá Léňo, pošlu všechnopošlu, jen potřebuji nakopnout!
  Kuba, Ančí, Hajnej a heslo Trautenberka:
  Nestát, Nekoukat, Dělat.

 5. ja mám rád tyhle trojicesex, drugs & rocknroll
  nebo
  Hynku, Viléme, Jarmilo!

 6. Ten test nemá s inteligencí nic společného.Je to normální vědomostní test – tedy ověření množství zapamatovaných poznatků z kulturního nánosu.
  S inteligencí to nesouvisí ani za mák.
  Inteligence není ani paměť, ani stádní příslušnost.
  Naopak.
  Paměť je symptomem nižší inteligence a schopnost napodobování (skupinové konformity) přímo důkazem nižší inteligence.
  Inteligentní lidi nemají čas si pamatovat, protože musí přemýšlet.
  Hlupáci si ale pamatujou dobře a moc.
  A ten název “mythologické” navíc vzhledem k obsahu ukazuje i na nekvalitní vzdělání, protože mythologických objektů v těch seznamech zas tak moc není – ba přímo se dá tvrdit, že jejich počet se limitně blíží nule na pátou.

 7. Otec, Syn a Duch svatý……to je nejslavnější trojice.
  Hele, vypadáš jak knihovnice! 🙂

 8. Milý M, trochu jsem se zastyděla, protože jsem neuvedla zdroj, tedy, že jsem testy čerpala z knihy Machovec, Vácha, Dlask:
  Mythologické dvojice, trojice a další -ice dneška a tak se nakladatelství torst a péánům omlouvám. Vymyslela jsem si jen včera tu Kubu a Nestát … teda jestli to tam taky není, nevím, knihu jsem neměla u ruky. Nicméně tvůj zapšklý štěk chápu. Opravdu to není test inteligence, ačkoli u tebe asi jó, když jsi vylítl jak čertík z krabičky a prskl jsi na mě. Myslím, že inteligentní člověk tak nějak pochopí,že zde píšu s nadsázkou. Kdybych to tady myslela vážně, nebyla by tu spousta věcí a fotek co tu jsou. Omlouvám se ti, jestli jsi zde nenašel patřičnou vážnost a přesnost, ale já si tady vlastně mohu plkat jak chci, pokud tím někoho neshazuju, jen dejme tomu sama sebe, a tak milý M,tin neslibuju že se polepším a ty si prosím přečti i jiné příspěvky, že nejsem tak docela hloupá jak se domníváš. dík.

 9. Loupák: Proti trojici žádný dišputát, nebo jak se to říká 🙂

 10. … van aTeo : Jojo, téhle trojici uznale pokývnou i ti co vypadají jako knihovníci 🙂

 11. Já chci taky brýle!

 12. Jakože jsem kočka?! To mi dělá dobře. dík:)

 13. Dvojicejsem dal bez problému, trojice byly horší, např. č.4: Připravit, nabít, pal!
  Co mne napadlo u č.11. Nestát … no to se ani neptej!

  A propos: Brýle Ti sluší 🙂 a co kdyby ses k nim ještě usmála ,-)

 14. Gombo, zdá se že kolik lidí tolik představ :o) a díky za ty brýle, usmát se? no, starou psici novým kouskům nenaučíš :o)))

 15. ÁjaAsi jsem hloupý, ale k Áju si nedokážu zařadadti… Kdo k ní patří?

 16. s používáním paměti je to jinak: méně inteligentním lidem se na základě paměti něco vybaví, ale neví proč a použijí to špatně. přemýšlivý / tvořivý člověk, pokud nemá trénovanou paměť, si neustále uvědomuje to omezení – že by mohl vyřešit víc nebo lépe, ale chybí mu zdroje. ideální kombinace je být přemýšlivý s dobrou pamětí, prostě něco stejně běžného jako zdravý, bohatý, krásný, …
  a už úplně si můžu odpustit fráze o tom, že inteligentní ještě neznamená lidsky snesitelný (kdo zná hulánův blog ví o čem mluvím).

 17. lední brtník… moje paměť je potvora… dělá si co chce.. já bych zase podotkla k tomu druhému, že jsem si uvědomila, že mám ráda někoho, kdo má zase rád někoho koho já nemusím a vůbec mi to nevadí… je mi s ní dobře.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient