Úno 022008
 

pohled vesničana na pražskou knihovnu … a jak pan Kaplický má rád růžovouS Kaplického knihovnou je poslední dobou ticho po pěšině. Svých mediálních pět minut slávy si pan Kaplický užil a teď jsou zase na řadě jiní. Doznívá Anička, občas zahrozí Čunek, jen ten Svoboda tady pořád straší! Snad už má i nárok zařadit se do pražských legend a začít strašit navostro!    –   I když …………….. je to tak s panem architektem DOOPRAVDY?

Před několika týdny se zdálo, že se zase něco děje. Profesor Kotalík & comp. se probrali
a zaujali stanovisko. Zkráceně, že snad není nové knihovny třeba. A zde je odpověď knihovníků.

Já se stavím za Kaplického knihovnu a na Letné. Názor jsem nezměnila. V Klementinu jsem se svého času pohybovala a myslím si, že by bylo nesmyslné z něj chtít udělat moderní knihovnu. Nejsem architekt, ale milovník architektury. Historické i té moderní. A jak se říká: z hovna bič neupleteš a když jó, tak s ním nepráskneš. Klementinum je historická budova a tak nějak je to všelijak zflikované a není to ryba ani rak. Jak zvětšit prostor, který je daný? Nelze udělat Potěmkinovu vesnici, rozbourat vnitřek a nechat plášť … Jsem pro novou moderní velkou knihovnu, kde budou mít její uživatelé vše co potřebují a rychle (sklady jsou zatím v Hostivaři) a budou moci pobývat v uživatelsky příjemném prostředí odpovídajícím požadavkům a technologiím dnešní doby. Beru to selským rozumem. Mám také doma ráda staré věci, nezbavuji se jich překotně jen proto, že jsou nemoderní ač ještě slouží, ale nedá se nic dělat, někdy mě v duchu napadne, že by mi jistě nebylo špatně i v moderním minimalistickém interiéru. Ba, myslím, že by mi tam bylo dobře. Nadýchnout se čerstvého vzduchu. Jenže na to peníze nemám. Ale stát si troufám tvrdit na knihovnu peníze má. Ať si odpustí ty megalomanské bémovské sny o olympiádě a můžem začít kopat základy! Moc bych se už chtěla posadit do křesílka, dát si kafe a koukat na naši zlatou Prahu! Proč jednou nedat zelenou kultuře před sportem!!! A ne jen jednou!

Ale jak říkám, nic moc se v součanosti navenek neděje. Jen občas se zavlní voda a zase se zavře. Ale pana architekta si začínám všímat v souvislosti s dámskou módou. Objevuje se v módních hlídkách v souvislosti s jeho novou ženou Eliškou. Píše se, že jí navrhl sexy svatební šaty – černé, vpředu cudné, vzadu velmi odvážné… a také mi neušlo, že se paní Eliška obléká ráda do růžové, ne té mdlé starorůžové, ale signální provokativní růžové. Myslím, že v tom stylu má prsty pan manžel!!!

eliska s chobotnici
….. Někdy triko s bílým emblémem chobotnice" v kombinaci s černou (povšimněte si prosím stínu za Eliškou, obrys Elišky a její stín má tvar kaplického knihovny – hezký nápad! zdroj lidovky)

 kapl a el

 …jindy sytě růžová až bordó halenka a džíny …

ruzova sukne

… a zde párty v restauraci Kolkovna si užívala i manželka architekta Jana Kaplického. Eliška Kaplická, která zajišťuje prodej filmu Václav do zahraničí, se onen večer nevěnovala jen svému o čtyřicet let staršímu manželovi, ale i jiným mužům. Ukazovala jim totiž plakát k filmu Václav, na kterém se podílel i Jan Kaplický. Snad nejvíce její pozornosti si získal muzikant Jan P. Muchow, který složil hudbu k filmu.
Růžová má mnoho odstínů … Mě tedy zase nejvíc mě okouzlila tato extravagantní sukně, určitě model manžela. Krásnější kousek aby pohledal!  Ale pohledal! Před pár dny jsem objevila další úžasný kousek z jeho tvůrčí dílny. Oblékla ho jedna z missek Michaely Maláčové!

kaplicky_misska_sip

misska_matusova_saty

A to není všechno! I když to není nikde uvedeno, domnívám se s neotřesitelnou jistotou, že i tento střídmý sexy pánský model má na svědomí mistr Kaplický! Barva i styl nesou jeho rukopis. Ne, nemohu se mýlit! A navíc to gesto! Ano pan architekt Kaplický je jednička! I u mně!

borat

A na závěr vzdáme hold růžové barvě: si dáme Ilonu a její růžovou sukni: zuzi

Zdroje: přímé odkazy a fota: Šíp, Aha, Super, Lidové noviny (ta s chobotničkou na triku)

 Posted by at 17.57

  9 Responses to “Tydydudu tydududu dyp dyp &”

 1. A na Staromáku místo Husa by mohl stát pětimetrovej Mickey Mouse! Tydydudu tydududu dyp dyp… 😛

 2. Takže myslíš, že jsem prohloupila, když jsem si svou řvavě růžovou sukni obarvila na černo? Safra, co teď?? 😀

 3. Teo, jestli bude tvůrcem mistr Knížák, tak se tvoje vize může splnit!

 4. Billy, to zachrání už snad jedině růžový triko !

 5. diplomaticky: kdyby ta knihovna připomínala jen chobotnici, neměli by radní takový problém s předváděním se u základních šutrů.
  p.s.: zrovna jsem fouknul do přehrávače ten dolní film, nejde najednou vstřebat celý, ale jednou ho zchroustám!
  b: růžové sukni pomůže obarvení na jakoukoli barvu. i když – jakkoli já tyto barvy nerad – ženským to v nich prostě někdy sluší.

 6. lední brtníku, s tou růžovou jsi to vystihl moc hezky, líbí se mi na fotkách ta kombinace ostré růžové s černou, působí to sexy a dává to celkově ženě zvláštní šmrnc a není to okoukané, nejvíc se mi líbí ta sukně s plizovaným okrajem, to je vyloženě rajcovní,pokud to mohu jako žena posoudit :)… já jsem si alespoň přišila na černý sako růžovou korálkovou vánoční ozdobu ve tvaru srdce na měděným drátku, je to dáreček od malé čtenářky z práce, je to milý …
  já si ten “dolní film” včera pustila asi 4x, jsem si poprvé všimla, jak zvláštně vyslovuje písmeno en, a vůbec celé mi to přišlo docela legrační …

 7. :), to rajcovní písmeno je EL:)

 8. Krásny článokMusím povedať že tento článok sa mi veľmi páčil, určite sa ešte na tento blog vrátim, Fakt perfektné čítanie, ešte raz ďakujem.

  http://satypremoletky.info…letky/

 9. hele Miki, díky za tvoje slova, ráda tě tu opět uvidím, ale když si odpustíš ty svoje odkazy na šaty, joo? Co si o tobě mám potom myslet…že to nemyslíš upřímně a to prosím platí i pro knihovnický blog. Já tohle zkrátka nemám ráda.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient