Led 302008
 

tedy v MHDTak jsem doma z naší matičky měst. V krátké době třetí návštěva. Už cestuji hromadnou dopravou bez hlubší domácí přípravy, protože jsem objevila, že se nyní lze zařídit obstojně přímo na místě. Co kam jede Pražáci ovládají docela dobře. Potíže ale obvykle nastanou, zeptám-li se na konkrétní budovu lidí na ulici. Jako dnes na Proseku…. Dlouho jsem se držela, ale u tuším dvacátého osloveného Pražáka, který také nic nevěděl, jsem to už nevydržela a vyjelo ze mne to do prdele". Motala jsem se v kruhu kolem Billy půl hodiny a nešlo TO zastavit. Ale hned jsem se omluvila. Naštěstí jsem za chvíli objevila Honzu, který mi šel naproti. Už jsem začala ze zoufalství oslovovat lidi hromadně J.
Tak, tak, jdu si lehnout. Dívala jsem se před chvílí které texty u mne na blogu lidé navštěvují. Kromě celosvětového ohlasu na text Harmonie se každým dnem více a více nalézá na síti  článek o intertextualitě. Zkusila jsem dát výraz do googlu a hle! Jsem na prvním místě přede všemi. Tohle prvenství je sice pěkné, ale chtěla bych být jedničkou v úplně jiné oblasti (ale to snad každý J) … no, ještě není všem dnům konec! Tak dobrou … zuzi

 

 Posted by at 20.17

  9 Responses to “V Praze jako doma”

 1. Ta cesta mě skosila. Vypadá to,že jsem vstala z postele předčasně, a tak se tam zase vracím. Paralen a něco do nosu,to bude můj víkend. z.

 2. Milá Zuzi, moc Tě zdravím.
  Cestování po Praze je únavné. A pokud jde o orientaci, přestože jsem v Praze prožila dvě desetiletí, vůbec ji neznám. Bez domácí přípravy bych asi nevyrazila :o)

 3. Milá Iv, dlouho jsem tě “neviděla” … ale to bude asi tvým studiem :)… já už mám trochu v hlavě trasy metra a název tramvajové zastávky kam jedu, takže malá domácí příprava přece jen je! Tentokrát jsem ale byla hodně lehkomyslná a nezapamatovala jsem si adresu ústavu. A jak jsem zvyklá z malýho města, že každej všechno ví, tak tady to neplatí!

 4. zaplaťpánbůh, že bydlím na vesnici a do Prahy moc nejezdím… a když, tak většinou jedu delší část cesty s někým v autě… mhd mě ubíjí!

 5. Ještěrko, já mám MHD ráda, u nás nic takovýho není a dlouho nebude!

 6. kamarád (rodilej Pražák) po iks letech začal znova jezdit MHD…cesta, kterou by pěšky urazil za 20 minut, mu trvá dvojnásob dýl…když příjde do restaurace, musí si jít hned umejt ruce, protože se: “v tramvaji dotknul takový tý tyče, co se všichni držej”

 7. no nevím loupáku … já uchodím doma všechno co jde, ale Praha není můj rajón. Tak je fajn, že je to teď všechno tak jak má být a já se nemusím ptát kde už jsem a kdy tam budeme. Omakaný tyče nám vesničanům nevadí,protože na nějakej ten vir a bacil nekoukáme, to by člověk nesměl šahat vůbec na nic … a klika u banky není taky nic jinýho než tyč v tramvaji, i bohatý podnikatel může mít obrazně “ruku od hovna” … je fakt, že čeho je moc toho je příliš … denně mně projde rukama spousta knížek s ohmatanými plastovými obaly a to bych musela stále jen stát u kohoutku … ale zase!- někteří konkrétní experti vrací knihy s obaly, které se hned strhávají a knihy se dávají větrat. Eeeee. S bacilama člověk nikdy neví a proto se člověk musí preventivně otužovat. A třeba i u tý tyče.. 🙂

 8. Ahoj Zuzi, no na to hromadný oslovování jsi ale měla jít na Palackého náměstí, tam to nemusíš hlásit předem, hihihi. Mělas brnknout!

 9. Kash, tomu nerozumím, tomu Palackýmu náměstí, brnknout jsem mohla, jenže zoufalé ženy moc nepřemýšlí …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient