Led 242008
 

informace přímo z postelelazarka zuziVčera marůdek a dneska lazarka… ani si tak lahodné přezdívky nezasloužím, protože se nacházím ve stavu mírně rozvráceném. Zpocené vlasy trčí do všech světových stran a kde netrčí jsou zplihlé a přilehlé k lbi. Vyhýbám se pohledu do zrcadla a můj zborcený zjev by určitě kladně ocenila pouze kontrola ležení a správného marodění, která občas přichází neočekávána a ťuká na vrátka: Je doma lazarka? – Tak otevři vrátka,  lazarko, já jsem jen hodný strýček revizor … no kdoví jestli, řekni heslo, dožaduje se se lazarka… a jestli neuslyší v tu ránu Vé Zet Pé, neotevře, dneska člověk neví kdo číhá za dveřmi … a lazarka nechce dopadnout jako chudák Budulínek …  i když … kdoví jestli???
Marůdek …. obyčejná zdrobnělina a já ji nikdy neslyšela. Ale ve vyhledávači se to marůdky přede mnou jen hemží, zuzi marůdek je až na 18. místě. A přece, co pamatuji, nikdo mi tak ještě neřekl no a ani já tak nikoho neoslovila, spíše se asi u nás používá to bodré, chlapské: Tak jak marode? A ten marod se pak poplácá po plecích s ohledem na chorobu, aby pak nevykašlal ze sebe duši! Nebo je to jen pro děti??? Ba ne, hezké oslovení si každý rád užije … marůdek … toto slovo použila žena Blanka a asi není feministka, jinak bys mi přece řekla : marůdko, podle vzoru Maruška (tj marůdka) … hm, to ale zní pěkně hloupě, všechno kouzlo je najednou fuč!
A co ta lazarka? Vím, je to od lazara a ten zase od Lazara – Lazar je postava z bible, Ježíšův přítel. Onemocněl a zemřel; když se čtyři dny po smrti k jeho hrobu dostavil Ježíš, zázračně ho vzkřísil z mrtvých. Ale já, osoba nábožensky povrchní, hned pomyslela na někoho úplně jiného … na Markétu Lazarovou! No, a teď si prosím všimněte toho rozdílu. Lazarkou mě nazval Loupák a kupodivu se zachoval čistě feministicky. Nezahlaholil: lazare vstaň, ale použil jemné a citlivé lazarko"! Jazykový špílec, češtinářská lahůdka! A já vím proč! Není na tom vlastně vůbec nic záhadného. Pokud to ještě nevíte, tak Loupák je známý bohemista! zuzi

 

 Posted by at 17.08

  6 Responses to “Haló, tady lazarka!”

 1. děkuji za všechny coiťáky, žes nám zdarma poskytla reklamu na blog
  skutečně jsem vycházel z biblickýho Lazara, ovšem úmysl nebyl poslat Tě předčasně do kytek, protože spíš věřím na Ježíška než na Ježíše Krista, ale to už je zase jiná historie…prostě jen taková hříčka
  ale jak vidím, humorem přímo sršíš, čili
  uzdravení se blíží
  Loupák – feminista! – můj ty Tondo kolenatej, čeho já se eště naděju?

 2. Jo, rádo se stalo, že se mi taky ale povedla slovní hříčka s tím bohemistou… jó, není nad to když je člověk dobře zharmonizovaný!

 3. zuzi,……tak teď jsem úplně hín, v takovým stavu, jako že máš něco na dosah, na jazyku, a nemůžeš si vzpomenout. Někomu jsem totiž úplně nedávno psala MARůDKO, a myslím, že Tobě, ale nemůžu to zaboha najít. Tak mi to bude lomcovat palicí celej den, hihi… No nic, koukej se uzdravit. A nemíchej tak ty čaje, vždyť se z toho to…ehm….višco :-))

 4. Kash, neviklej mě, já to mám černý na bílým od tebe. marůdku. Marůdko nejde vod huby, to bys měla jako literát prociťovat negativně: marůdko brrrrrrrrr.

 5. Marůdko že nejde vod huby? Vždyť to je jako JAHůDKO! *smajlík, kterej zrovna a čirou náhodou popíjí šampáňo s jahůdkama* (čemuž ale nemusíte zas až tak věřit, protože ze šampaňského jaksi … bliji i bez jahůdek…smííích)

 6. Kashiko, ano. Když mi to takhle vysvětlíš, hned to vnímám pozitivně a zní to kupodivu velmi ladně 🙂 (ten tvůj smajlík je legrační …)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient