Pro 282007
 

den před odletemHoloubci, odjíždím na svátky na ubytovnu do Budějic (http://ubytovna.spisovna.cz/). Není to žádné relaxační zařízení pro spisovatele, jak byste si mohli třeba namlouvat, je to pro normální fabričky – tedy teď se jim říká socky. Nocleh pořídíte za 190 pro člověka a za tri pětky vám na noc uloží autíčko do garáže.
Jedeme tam do toho místa na půli cesty od našich domovů oslavit s dcerou vánoční svátky a pookřát vzájemnou přítomností. Projít město, obchody, objevit nějaké dobré sekáče a zajímavé výstavy, zajít na sváteční oběd a posedět v kavárně. Večer zapálit svíčky, oživit a zabydlet chudý interiér svou přítomností a před spaním si dlouho povídat. To všechno nás čeká v sobotu a neděli. A tak tady nebudu. Abyste se nenudili a necourali bezcílně jinde, budu křísit – teda recyklovat. Mám tu z nedávna odkazy na dva krátké filmy pánů Jadomka a Veselého z Vyškova. Za chvíli si půjdu pro noviny a pak se na ně znovu podívám a něco k nim napíšu a dám sem znovu odkazy. A když už je zhlédnete, tak byste mohli zkusit vyjádřit své pocity. Nějaké mít budete, ne? Tak dík. Já jdu a ještě se vrátím než oodlétnu na jih. zuzi (V Budějicích jsem ještě nikdy nebyla!)

 Posted by at 7.18

  15 Responses to “Vzkaz pro čtenáže blogu”

 1. Milá Zuzi,
  mohu mít na Tebe prosbu? Jestli se budeš procházet městem, na konci Lannovy ulice naproti konzervatoři je park. Jsou tam kaštany. Mohla bys, prosím, stromy ode mne pozdravovat? Já se tam jen tak nedostanu a je mi tu smutno při pomyšlení, co všechno jsem tam zažil.

 2. Ahoj Aleko, ráda to udělám, spolehni se. Ten tvůj hezký text o skřítkách …

 3. zuziAno… Tam jsme sbírali kaštany a smáli jsme se skřítkům, kteří byli šťastní a bezstarostní. Skřítkové odcházejí – a není to dobré znamení. Třeba je tam uvidíš. Pokud ano, pozdravuj prosím i je, že na ně Aleko nikdy nepřestane myslet.

 4. Tak to se těším a jsem zvědavá. Zapálíme tam za tebe svíčku na lepší časy :o) a nebuď smutnej. zuzi

 5. V Budějicíchjsem kdysi prožil 2 roky. To staré historické město se mi líbilo a dodnes si říkám, že se tam vrátím, aspoň na víkend (jen pořád nevím kdy…). Přeji Ti, aby sis odtamtud přivezla krásné vzpomínky nejen na oslavu.

 6. DÍK!Děkuji Jirko, těšíme se obě na prohlídku města. Zorka to jistí a objevuje na netu pamětihodnosti. Kdoví kdy se tam zase dostanem…

 7. V Českých budějovicích by chtěl žít každý… (Jára Cimrman)

 8. SFD,Každý … to jsem teda na ty Budějice natěšená a když mě okouzlí … proč tam rovnou nezůstat :o) ?!

 9. Hlavně si nezjišťuj, jak v té hře ten monolog pokračuje (cimrmanovský smajlík).

 10. SFD,haha, já už stejně necouvnu, mrknu na to..

 11. http://www.cimrman.at…ozhovor.php
  už se na to někdo ptal, ale je to jako obvykle. Konkrétně nikdo nic neví …

 12. …tedy,aby jste se nad těma Budějovicemi neopupínkovali….:-))) Já tam dělala letos v létě příjmačky na arteterapii- a né, že byli tak drzí a nepřijali mě…:-))), ale ještě mi tam ukradli destičky s výkresama a pak byli ještě drzejší a vrátili je!!! Tak Zuzi, kdyby si měla cestu kolem PF, můžeš mi je vyzvednout a já si pak pro ně přijedu k tobě… a nebo jim aspoň za mě kopni do dveří….:-)))

 13. Léňo, pozdě… už jsme doma. Že jsi se neozvala dříve, plnit úkoly nás baví. Když jsme pozdravovali v parku u konzervatoře stromy, hledali skřítky a zapalovali svíce za nedomilované vztahy, stihli bychom i to kopnutí … jinak mají všude V ČB v sobotu a neděli zavřeno, kromě řetězců a prodejen s klenoty. A že jich tam je!

 14. br, nestraš s Budějicema…

 15. Ještěrko, lepčí Budějice jak sedět celý svátky sama doma! Lepší kdekoli ale s někým…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient