Pro 232007
 

 lublanska strom

lublanska strom s andeli

 Vyznat se v Praze není nic těžkého, máme přece mapy.cz a idos.cz. A konkrétní dům na Lublańské poznám snadno. Na stromě před ním jsou prý andělové. – – Krásný vzrostlý akát. Zde má Honza od úterý svůj přechodný domov.

lublanska mozaika

V roce 1842 byla Jednotou" založena první instituce pro narušenou mládež u nás – Vychovatelna u Dobrého pastýře, která sídlila v ulici U řetězové lávky na Menším městě Pražském. O rok později byla přemístěna do domu na rohu ulic Kateřinské a Ječné. Poslední stěhování proběhlo v roce 1904 do dnešního sídla Diagnostického ústavu v Lublaňské ulici na Praze 2. Tohle je mozaika umístěná v kanceláři ústavu. Nad vchodem do domu je kopie – obraz.

zuzi autoportret

V této klubovně s televizí a knihovnou, ve které jsou staré knihy které určitě nikdo nečte, jsme si povídali. Dovezla jsem mu jen maličkosti …hudební časopisy Rock Report a Muzikus a hrstku vánočního cukroví. Je to nezvyklé. Komunikujeme spolu dvě hodiny. A doma ani minutu. Honza je viditelně nervózní, ale říká, že si myslí, že sem asi patří, a že se do té m. hodně ponořil. Nebudu zatím psát víc. Až po čase. Mezitím odcházím ven, koupit mu cigarety. Ptám se na dovolení, mohu, ale jen krabičku. V trafice za rohem neměli sobotní LN, tak mě prodavač posílá cca 200 m níže. Na Bělehradskou. Ano, tam lidovky ještě mají. Vycházím a oslovuje mne dívka, ptá se, může-li se mne na něco zeptat. Paradoxně kývám hlavou že jo, přestože se zde vůbec neorientuji. Dívka se táže na to jediné co vím: Kde je ulice Lublaňská … nehnu ani brvou, poradím, ale v duchu se směju. Vybrala si mne dobře!
zuzi

 

 Posted by at 19.27

  2 Responses to “V Praze”

  1. Ahoj Zuzi,zastavil jsem se, abych Ti popřál krásné vánoce 🙂 klid a pohodu.

  2. Ahoj Gombo, otevřela jsem dveře a tam stojí Gomba s přáním. A já ti děkuji a přeji to samé. Nic lepšího mě totiž nenapadá :o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient