Pro 122007
 

Tak zas nic… Planý poplach. Vždycky si slibuju, že se budu těšit až PO, ale nevydržím to a těším se stejně vždycky dopředu. A pak to takhle dopadá. No ale stejně … lepší snad je se občas těšit než si to stále rozumně odpírat….a tak hup do toho! Když to nedopadne, člověk si alespoň chvíli užil! Už jsem ale z těch odkladů apatická a skleslá. Nebo ta slova vyjadřují jedno a to samé? Je to zkrátka takový pocit marnosti. Stokrát nic umořilo i zuzi. A tak něco pozitivního. Před chvílí jsem narazila náhodou na tohle: Názory dětí na lásku, děti odpovídají na to, co je to láska… musím přiznat, že některé odpovědi mě svou představivostí moc překvapily….

Citace:
Dětí se ptáme na ledascos. A k našemu údivu se přesvědčujeme, že jejich odpovědi nejsou často vůbec hloupé ani naivní. Učitel a spisovatel Leo Buscaglia se jednou ptal malých dětí: "Co je to láska?". A z odpovědí by se většina lidí mohla poučit. Já vím ))) ale mohli by, kdyby chtěli. Ono je totiž důležité umět naslouchat i dětem … jenže, kdo to dnes umí, že? ))) Ale jukněte dál, odpovědi vás mile překvapí. Aspoň doufám …
"Od té doby, co moje babička onemocněla artrózou, nemůže se už ohnout a
namalovat si nehty na nohou. Tak to za ní teď pokaždé dělá můj dědeček, i
když sám má artrózu v rukách. To je podle mě láska."
Rebecca, 8 let

"Když vás má někdo rád, vyslovuje vaše jméno tak trochu jinak. A tak prostě
víte, že vaše jméno je v jejich ústech v bezpečí."
Billy, 4 roky

"Láska je, když si na sebe dívka nastříká parfém a kluk použije vodu po
holení a pak si spolu vyrazí ven a jeden druhého očuchávají."
Karl, 5 let

"Láska je, když jdete na jídlo do restaurace a dáte někomu většinu svých
hranolků a nechcete na oplátku žádné z jeho porce."
Chrissy, 6 let

"Láska je to, co vás nutí se smát i když jste unavení."
Terri, 4 roky

"Láska je, když maminka udělá kávu pro tatínka a usrkne, aby se přesvědčila,
že dobře chutná."
Danny, 7 let

"Láska je, když se s někým stále pusinkujete. A až pusinkování přestane
bavit, tak pořád chcete být spolu a víc spolu mluvit. Moje maminka s
tatínkem jsou takoví. Vypadají ale odpudivě, když se líbají."
Emily, 8 let

"Láska je to, co je s tebou v pokoji na tvé narozeniny, když přestaneš
otvírat dárky a zaposloucháš se."
Bobby, 7 let

"Když se chcete naučit někoho lépe milovat, měli byste začít u
kamaráda,kterého nenávidíte."
Nikka, 6 let (potřebovali bychom o pár milionů více Nikk na této planetě).

"Láska je, když řeknete klukovi, že se vám líbí jeho tričko a on ho pak nosí
každý den."
Noelle, 7 let

"Láska je, jako když jsou malá stará paní a malý starý pán stále přátelé, i
přes to, že se už tak dobře znají."
Tommy, 6 let

"Když jsem hrála na koncertě na piáno, byla jsem na pódiu a hrozně jsem se
bála. Podívala jsem se na všechny ty lidi, co mě pozorovali a zahlédla jsem
mého tatínka, jak na mě mává a usmívá se. Byl jediný, kdo to dělal. Pak už
jsem se vůbec nebála."
Cindy, 8 let

"Láska je, když maminka dá tatínkovi nejlepší kousek kuřete."
Elaine, 5 let

"Láska je, když mamka vidí taťku celého smradlavého a upoceného, ale i tak o
něm říká, že je větší fešák než Robert Redford."
Chris, 7 let

"Láska je, když vám vaše štěně olíže celý obličej i přes to, že jste ho
nechali doma samotné celý den."
Mary Ann, 4 roky

"Když někoho milujete, tak se vaše řasy hýbou nahoru a dolu a odlétávají z
nich malé hvězdičky."
Karen, 7 let
*****
A jak bych odpověděla já? Asi:
Láska je, když ti někdo napíše nebo řekne: Myslím na tebe, i když na tebe nemyslím."

Ale tohle jsem nevymyslela já, jednou mi to někdo napsal. Lépe kdyby řekl, ale "napsal" je taky dobrý. Nevymyslím sama asi nic výstižnějšího…. hlavu plnou nápadů, ale nějak mi to nejde vyjádřit.

A vy? Tušíte? Víte? Klidně si to řekněte jen sami pro sebe…. Zuzi

Zdroj:www.citarny.cz

 

 Posted by at 15.21

  22 Responses to “Pokolikáté už … ???”

 1. Od příštího roku bude v kalifornském San Franciscu vydáván nový průkaz totožnosti, který bude velmi genderově vyvážený nebude totiž obsahovat informaci o pohlaví.

 2. Milá Zuzi, moc Tě zdravím.
  Děti jsou moc milé, obzvlášť, když jsou mrňata. Potěší to dušičku. Když o tom tak přemýšlím, nemám svou definici lásky.

 3. SB… nepochopila jsem sice souvislost s definicí lásky, ale ta informace mě naplńuje pocitem beznaděje. Snad to není první krok ke generaci hermafroditů. Já mám rozdílnost pohlaví ráda.

 4. Milá Iv, také já tě zdravím a jsem ráda, že tě “vidím”. Já také nemám svou definici, ale tamta se mi zamlouvá, možná hlavně proto, že byla svého času jen pro mne…. měj se hezky z.

 5. Zuzi, naprosto souhlasím. Jen více Nikk, semtam taky nějakého Tommyho a Chris 🙂 Of.

 6. Ahoj Ofélie, tvůj výběr je takový praktický pro život, hvězdičky na řasách a atmosféra v pokoji … mám ráda “chiméry”, ale odsuď pocuď . někdy se jich ale člověk těžko zbavuje, pěkně se přisají, potvory …

 7. Chtěla jsem si dát volno a ozvat se až budu mít více klidu, ale několik zážitků z dnešního dne stojí za zaznamenání. Dopoledne jsem měla besedu s dětmi. Pokud to jde, dělám je více jak 2hodinové, spíš 3 hodinové,aby se nemuselo na nic spěchat a současně aby byly děti stále zaujaty a něco dělaly. A aby to dobře dopadlo, musím být v dobrém rozmaru a pak není nic těžký. Víceméně je to vždy improvizace. Ale po tý době trvalé pozornosti a soustředění jsem vždycky pěkně vycucnutá a obyčejně provedu následně nějaký průser. Jako dnes. Výpadek paměti a výsledkem je nesmysl…. A večer mě navštívil anděl od kofoly s osobním vzkazem. Vím, je to komerce, ale přesto … když mně řekl několikrát tak hezky Zuzi koukal mně do očí a poradil s tím co mě nejvíc chybí, spontánně jsem se rozbrečela. ty city, ach jo. Jičín pro mě dostává pomalu ale jistě jinou chuť – poznala jsem tam Léňu !!!

 8. “Láska je, když je.”
  Gomba, 48 let

 9. Ahoj Zuzi.“Láska je něco, po čem toužíme.A když ji máme, tak se toho bojíme.” Tohle bych řekla asi já. Jenn /36let/.

 10. Láska je. A je nespravedlivá. Ty, co milujeme my, nemilují nás. A ti, co milují nás, ty nemilujeme my. ještěrka, 28 let.

 11. Gombo, Jenn, Ještěrko, Děkuji moc za vaše příspěvky a navíc navazující svou formou na předchozí, to je hezký … mohu vlastně každému z vás dát za pravdu … láska je všechno a má mnoho tváří ale vždycky nějak bolí – když je to teda láska … zuzi

 12. Zuzi, dosavadní zkušenost mě nutí všímat si spíš praktických záležitostí a hvězdičky na řasách brát jako příjemný bonus. Ale občas se taky nechám unést, to jo 🙂 Of.

 13. Ahoj Ofélie, já asi nejsem moc praktická, tíhnu celý život k naivitě, ale už mně moc nechybí.. ta poslední kapka. :o)

 14. kokos došel, pařezy naštěstí ještě ne!Tak jsme se už skoro prožili k vánočním svátkům. Čerstvě uříznutý strom mám připravený u Štěpánků, nějaký cukroví napečeno a za chvíli zadělám na další & i kokosový & jsem měla dojem, že v naší vesnici došel kokos, naštěstí v cukrárně ještě nějaké zásoby měli, kdo by taky strouhanej kokos hledal v cukrárně! Já teda ne. Skoro ne. ..
  Nápadu mám ale pořád tak nějak pod psa & naštěstí je sobota a blíží se odpolední výlet. &připomněla mi ho dcera v té cukrárně volala mi, jak se mám a že se mám na všechno vyprdnout a jít ven. Tak jo. Doma mladej sedí u pc, zase ve svém oblíbeném oblečení, které mu někdy vydrží do odpoledne & nahatej a zabalenej v peřině s indiánským povlakem, tedy dekorem. Jdu za ním a slyším nějaký zmixovaný prvorepublikový rytmy & a také pochytím několik veršů & odhoď stres, sedni si na pařez a houbu sněz! Sugestivní ! To zní jako příkaz. Ale jakou houbu? To už neporadí. Hřib to asi nebude & Ten pařez ale beru. Volá totiž Milada a na pozadí slyším poštěkávat Spajkyho. Mám na odpoledne vymyslet trasu.Tu mám ale už dávno vymyšlenou. Starý opuštěný statek v lese a další podobné lokality, chalupa u řeky a jedna stará stezka, kterou jsem ještě nikdy něšla. Je to divný, ale je to tak. Budu fotit.zuzi

 15. ..láska(a prý i red bull)nám dává křídla..a o těch by nám něco mohl povykládat třeba ikarus:)..to slovo ve mě vyvolává pocit něčeho dočasného,”mít rád” se mi líbí víc..

 16. To máš pravdu, Pavle, dává křídla, teda, všechno se zdá hračkou a líp se zvládá a ženská rozkvete. Jestli chlap, nevím. Ale my jo. … Já teda mezi láskou a mít rád rozdíl vidím. Protože jsem idealistka. dobrou. z.

 17. Ahoj Zuzi,pobavilo me obleceni tveho synacka! muj ma neco podobneho! akorat ze to ma vzor vaflovy:-))a nekdy mu to vydrzi i cely den;-)

 18. Ahoj Lexulko …… hahaha, zřejmě se TO teď nosí napodoma! A z Prahy už to došlo i na vesnici – šíří se to zřejmě lavinovitě …

 19. Včera jsem venčila psa……a zaslechla jsem kousek rozhovoru mezi (nejspíš) babičkou a maličkým vnoučetem, kteří vycházeli z Alberta:
  “…..a lidi mají taky v sobě lásku. Protože bez lásky nejde žít….”
  (Babička odpověděla něco jako:”Jojo, tak pojď..” )
  Zaujalo mě to a chtěla jsem o tom psát, ale předběhlas mě, zuzi. A skvěle!!!!

 20. Je to Kash jako v té pohádce. Někdo vypouští z úst perly a jiný ropuchy a klidně o tom něco napiš. Ty máš originální uchopení tématu a byla by škoda kdybys o tom nenapsala. nenapodobitelně. z.

 21. roztomila kocickahi chi:)

 22. danisano dobrá hichi … to je ta dole a ne já – zrejme … skoda.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient