Pro 072007
 

od každého něcoDnes
Ráno se mi vyplatila cesta dřívějším spojem. V okresním městě na úřadě to šlo jako po másle, byla jsem se svými záležitostmi hotova cobydup. Zřejmě díky ušlapané cestičce paní M., která mě a tu věc má na starosti. Přijela jsem domů docela brzy a stihla jsem v pohodě začátek kina. Seděla jsem si sama vzadu a byla jsem tomu ráda.
Dávali Vratné láhve. Ano, docela vhodně zvolené. Je to film pro masy. Viděla jsem ho poprvé a zklamal mě. Byl to takový filmový odvar. Myslím,že ten scénář byl slabý a film byl protahovaný jako guma. Některé vtipy co tam zazněly byly omšelé, už jsem je kdesi slyšela. Ten film není živý" čiší z něho sice znalost filmového řemesla, macha, ale současně i jistá únava – obehranost, stereotyp, absence překvapení a silných momentů (svěrákovské šablony – laskavý humor, dojímavé záběry kamery – třeba z výšky, zkrátka už mi připadal jako svěrákovské klišé, tj. rozmělňování tatínkova uměleckého potenciálu a synovo natáčení bez jiskry … pravda, trochu se přitvrdilo – viz trapné řeči Tkalounovy ženy a pak ty neustále opakované erotické představy, které mi už napodruhé přišly úplně nezajímavé… A zase ten vlídný svěrákovský šťastný konec s malou zápletkou… Ne, ten film je nějaký přichcíplý, ale jako vždy hezky vyhlazený. Ale stále jsem na NĚCO čekala a pak najednou film skončil… ??? Obecná škola a Kolja byly košaté filmy,které šlapaly jako hodinky, tohle se jen tváří. Zdá se mi,že u obou pánů nastala únava materiálu….
No a pak byl společný odchod do kostela a malá přednáška o jeho interiéru a stylech a tak a dostali jsme noty a texty a starosta zasedl za varhany a chvíli preludoval a pak jsme společně zpívali koledy a naši produkci zakončil zase preludováním. Bylo to velmi nezvyklé, ale příjemné. Ani nevím, kdy jsem naposledy zpívala …
Následoval návrat do nově rekonstruovaného klubu a hostina. Kuchaři pro nás nachystali teplý i studený bufet a byla to moji drazí opulentní žranice. Zcizila jsem na stole nabídku a opíšu vám ty lahůdky:
-bačova slovenská kapustnica
-tataráček šprýmaře Radka
-pochoutka ze zakázaného města
-uzené starého ševce
-mexické buřty městského policakta Kotrby
-fazolová serenáda
-postní salát paní starostové
-kameníkovy vinné klobásky
-olivová jatýrka kmotry Balounové
-jazýček po pekingsku s ústřicovou omáčkou
-rohlíčky naší babičky
-vánoční ovocné opojení (to byl punč)

No, bylo to všechno moc dobré a bříško jsem si pěkně naplnila. Ale na tu následnou opíječku jsem tam nezůstala. Nějak jsem neměla chuť…

..ještě k Vratným láhvím … zcela mě odzbrojila figurka oddávajícího úředníka, který se doučoval u Tkalounové německy, ten se tedy povedl. Líbilsemi ten mžik,ten moment,kdy se ve zlomku vteřiny rozhodl pro jednu ze dvou cest a odešel na rozcestí směrem za účastníky svatby kterou oddával a poté se zcela nevázaně ooddal nevinným radovánkám s Tkalounovou. zuzi

 Posted by at 20.51

  11 Responses to “Pestrý den”

 1. Ahoj Zuzi,taky jsem mela jit dneska na zranici a pijatyku:-) nechtelo se mi ani na jedno. radsi jsem doma. v posledni dobe tomu tak byva docela zridka..ale uzivam si to! Tak hezky vecer a ten cas zase prijde. Na vsechno! Mej se lex

 2. Díky Lexulko.

 3. smázla jsem ten závěrečný skličující záznam a nahradila ho veselou připomínkou Vratných láhví …

 4. …hele zuzi, někdy si pořádně vyčistit hlavu…s následnou kocovinou podporovanou samosliby…již nikdy více a špatným svědomím /konečně vím, co jsem provedla a taky konečně vím, co je špatně/ – je podle mě velice dobré….:-)))hlavně se z toho vyspíš a je to pryč…:-)))

 5. Ahoj zuzi,……chtěla jsem původně napsat jen ADOPRDELE! , což by byl povzdech nad tím jídelním lístkem. Ale jelikož by to nemuselo být pochopeno, hihi, tak k jídlu dělám MŇÁÁÁM (dala bych si fšecko!!!) a k Vratným lahvím: Ještě jsem je neviděla, ale teď jsem na to teda tuplem zvědavá!
  Hezkej den, zuzičko. I vy ostatní!!!!

 6. No docela by mě lákalo ochutnat “pochoutku zae zakázaného města”……;-) Zakázané ovoce vždy nejlíp chutná!

 7. Leni, já jsem po požití a. bujná, a tak se veřejně neopíjím… a taky mi to vlastně nechutná… leni a abych řekla úplně pravdu – já mám už svoje vypitý!

 8. Ahoj Kash, to byla hostina!, ochutnala jsem trochu od všeho kromě fazolí, kapustnice a punče.- To už nešlo! A děkuji za přání, dnes jsem byla odpoledne s Miladou a jí se také Vratné láhve nelíbily. Že jsou ukňourané a říká stejně jako já, že už jim to spolu nejiskří. Tak ještě ty, ale nenech se námi otrávit!

 9. Ahoj Jenn! Pochoutka se zakázaného města byly lahodné kuřecí medailonky obalované v těstíčku! Mňam, jen tak s okurčičkou! :o)

 10. …hele zuzi, no, to já jsi taky vždycky říkám, že už mám svý vypito a že jsem potom bujará….a pak sama sebe překvapuji…:-))) No, prostě jen někdy si pročistit šedivé buňky mozkové není špatný a to je celý! a je lepší to udělat na veřejnosti ….je daleko lepší než v tichosti doma….aspoň podle mě ….:-))) naposledy jsem byla tak asertivní, že se dost divím, že mi nikdo nedal přes držku….:-)))

 11. Hele Leni já ti věřím, ale já mám na to “provětrání”, jak píšeš, raději jiné metody … mně zkrátka alkohol ve větším množství nesedí – ale jestli bude příležitost slibuji, že s tebou klidně “popustím uzdu” :o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient