Pro 052007
 

Dnes odpoledne se všechno co se utajovalo provalilo. Bývalý manžel se o to postaral. A přišli za mnou oba do práce. Myslím se synem. Následovaly emotivní debaty a synovy monology, já jsem ani moc do toho nezasahovala. Všechno jsem už mnohokrát líčila a všichni v rodině vědí o co jde. Syn chce být svobodný na můj úkor. A jsou v tom další věci spojené s mechanismem užívání drog. Nevím, ale jestli je to jen tráva, jak uvádí, pak to je pěkný svinstvo!!! Nebudu popisovat podrobnosti, musíme zachovat jistou důstojnost (jak mi říkal TS). Do uklidňování situace se zapojila i dcera na telefonu a napětí pomalu začalo opadat a syn se smiřoval s budoucností, která ho čeká. Byla jsem zaskočena jeho reakcí. Po prvním momentu obrovského překvapení a obvyklého křiku spojeného se slzami vzteku se postupně uklidňoval. Ne mojí zásluhou, já bych jen přilévala oleje do ohně. Držela jsem se tentokrát stranou. Takže se možná i v klidu domluvíme na dalších technických detailech přesunu syna do Prahy. Zatím na měsíc a pak se zase bude rozhodovat kam a co dál. Jak říkám, jsem zaskočena. Zkrotl. Takže vlastně je to dobře, že všichni všechno víme. Ale to je tak všechno. Další se uvidí. A nebude to tak dlouho trvat. Během několika dní si pojedu pro razítko, které značí, že se může okamžitě jednat. Vida, když je přítomna ochota a vstřícnost, jde to i na úřadě. A vůbec to včera tak dobře nevypadalo … zuzi

Dnes jsem obzvláště unavena a ani nepočkám, jestli se tu objeví Mikuláš. Mám rozestláno a sedím tady v noční košili a jednu nohu mám nakročenou k pelíšku. Dnes jsem dostala první vánoční přání. Od zaměstnavatele. V pátek vypukne druhá vánoční merenda. Velkolepá. Bude biják, máme nové digitální kino (film překvapení ), pak koncert v kostele, společný oběd a pak kolektivní opíječka v našem novém kulturním zařízení… na pozvánce byla i líbezná báseň:

 

Krásné Vánoce,

bohatého Dědu Klause

a Santu Mráze.

Je čas zabalit kapry,

upéct dárky

a zabít vánočku.

Hlavně to v tom shonu nepopleť!

 

Veselé Vánoce!!!!!

 

 

 

 

 

 Posted by at 19.25

  25 Responses to “Velký třesk.”

 1. Ahoj Zuzi,ledy se hnuly! jak videt, vseho do casu! Drzim palce a preju hezky predvanocni cas! lex

 2. Ahoj Zuzi,že bylo dnes Mikuláše(nebo už asi včera),jsem zjistil(jo včera)odpoledne v práci.A tak ještě v půl jedenácté za synem..a tak jsem si v duchu říkal,bude si někdy zpívat… musím se podívat na chatu,za svojím tatů,má tam ty svoje tepláky,pořád se rýpe…(etc)?Hiphoper?:))
  Vánoční merendu si užij,firemní jsme měli v sobotu,po rautu jsem se vypařil.Pozvali Petru Janů(tu jsem znal),na lesbišou(ty jsem nejspíš neznal)jsem byl už doma.
  …ať se daří!

 3. Ahoj Lexulko, ano jak říkáš,všeho dočasu, ale že jsem si toho “dočasu” užila …

 4. Ahoj Pavle, já jsem po mnoha letech dostala Mikuláše. Našla jsem doma od maminky adventní kalendář. A tak jsem ho celý snědla najednou, stejně už tady není na kameni kámen … hmmm, náš biják a kostel (starosta je křesťanský demokrat :o)je asi trochu nemoderní,ale vůbec mě to nevadí :o).
  dík, snad už to jde k lepšímu … z.

 5. …nemoderní? jé,kéž by někdy zaměstnavatel konec roku pojal ve vašem stylu…to nehrozí,ač pochybuju skoro o všem,tady jsem si naprosto (ale naprosto)jistý:))..ať je fajn..p.

 6. …hele, nestěžujte si…já nemám vůbec žádnou vánoční merendu…já bych měla důvod plakat…aú!
  …no,vidíš, žádná kaše se nejí tak horká,jak se uvaří. Neboj, dopadne to dobře…:-))) Tak se drž!

 7. Tak, Pavle, už mi nemusíš tu křesťansko-demokratickou merendu závidět … přijdu o biják i koncert ale možná stihnu oběd. Dostala jsem zprávu, že si konečně mohu přijet pro to důležité razítko a sepsat další dokument…. co se dá dělat, naštěstí další oslava následuje v pondělí v Chrudimi! Tak dobrou noc. z.

 8. Ahoj Leni, dnes jsem na tebe myslela, že ti dlužím besedy i fotky, ale dočkáš se. Mně totiž nejspíš postihlo tohle:
  http://www.novinky.cz…pulace.html
  zimní blues … nejlepší je prý na to světelná terapie … no nevím, já bych to léčila něčím jiným, něčím, co by mě víc bavilo … hnulo se to, naštěstí…

 9. Ahoj Zuzi,oběd určitě stihni.Jak ten zítřejší,tak ten pondělní…:)
  Nepřečtený dokument leží v kuchyni na stole,důležité razítko se očekává po mé sgnatúře.Po mnoha letech.Vyhovět?Nevyhovět?..(no to je slovo,snad jen “ň” tam chybí)..a taky na výpisu z účtu objevená exekuce,že by to nepřipoutání se ve vozidle z března 2006?A to máme advent.Různí lidé a různé instituce si ho holt představují různě.
  Medvědi úbytek světla neřeší,lidí chytřejší mají to od pradávna vyřešený…a tak nezbývá než tiše závidět..dobrou noc.p.

 10. Ahoj Zuzi,bych si vydechnul,zavrtal jsem se do blogu..tvého.Nedá mi to,mám potřebu komentovat(další divný slovo).Je to asi tři,čtyři roky co jsem projel novohradsko,českokrumlovsko,…jednou na kole,podruhé na motocyklu jawa-pérák(r.v.1952).Metou obou cest bylo Pohoří na Šumavě(které má do Šumavy dost daleko).Obě cesty do té krajiny,ve které zřejmě funguješ a taky úžasně(bacha nepodlízám) přetransformovaný myšlenky do tvých “vjecí wanastových” mě iritovaly k nabourání se do
  tvýho blogu…(no a taky samo ten tvůj kukuč v zrcadle:o)))moc díky.p.

 11. zuzičko,……držím palce. A ta básnička je prima!!!!

 12. Díky za návštěvu 😉 Jsem teď chcíplá zdravotně.Takže místo vánočního šílení, relaxuji. Pa a drž se….

 13. pavel. heliaTak jsem Pavle stihla všechno, úřad, kino, zpívání v kostele i hostinu…. ten advent dává zabrat :o), nejen tobě…

 14. ještě pavelJawa pérák … á jé … zřejmě si jen tak na něco a do něčeho nesedneš. Máš opravdu vybroušený vkus! Ale s tou oblastí jsi se tedy hodně netrefil … Maštale a zámek Nové Hrady jsou u nás, na Chrudimsku. Nebo se pletu já a ty jsi myslel Českou Sibiř? Ale ta je hodně “vzadu”, myslela jsem, že jsi brouzdal od nového směrem ke starému a nikoli naopak… z.

 15. Ahoj Kash, díky. S tou básní to je fakt, je moc milá.

 16. Ahoj Jenn, rádo se stalo. Se mnou se te´d tady moc neužije, moc se nikde necourám, člověk má někdy takové období, že sedí doma “na zadku”… :o) a uzdrav se. z.

 17. hele zuzi, já ti to taky ještě neposlala…tak nešil…:-o))) Nojo světelná terapie, je prý žužo…ještě jsem slyšela o tý, jak se válíš v duhovém spektru…:-)))ale to svinský cizí slovo,jak se tomu říká mi vypadlo…:-))) stejně je to jen slaboduchej důvod, na co svalit svý problémy…:-)) než měnit životní styl, tak vrazím peníze do nějaký pošahaný terapie…a pak budu něco jako OK než přijde další stresík nebo problémek. Teď jsem se docela pobavila, byl tu brácha a říkal, že jeho Honza /13/ dostal učitelskou důtku a že neví za co, protože si učitelé schválili na poradě, že dětem neřeknou, kdo jim tu důtku navrhl a za co. Že to chudák nese jako křivdu, protože si není vědom, že by měl nějakej průšvih a nemá ani jedinou poznámku. Fakt mě to rozesmálo, tomu říkám výchovnej efekt, tady máš důtku, že zlobíš a porušuješ školní řád, ale jak ho porušuješ ti prostě neřeknem…to jsme si odhlasovali, že je to tajný! ….:-))) Možná, že to sdělí rodičům….tedy pokud si taky neodhlasovali utajení. Brácha jde na audienci k ředitelce…tak ti pak povím. Jo, jen mimochodem, Natálka ji má taky, ale my tedy víme za co…:-)))

 18. Ahoj Leni, já o sobě tuším, že nějaké světelné a kyslíkové a solné terapie na mě moc nezabírají. Nejlepší je se zamilovat. Pokud možno bezhlavě…:o) to co píšeš se mi zdá nepravděpodobné, je to jako když schováváš hlavu do písku … tak dej vědět …

 19. Ahoj Zuzi,já měl na mysli obec Nové Hrady..od vás na jih a hlavně liduprázdnou vesničku Pohorská ves..zbytky kostela,kterému se před pár lety propadla střecha,hřbitov,pár stavení i hospoda tam snad ještě stojí..:)..hned za ní hranice,ta za chvilku padne.
  Svěráka už nemusím dlouho,už to žvatlání “tatínek a já(sv. mladší)” leze krkem.Moc fajn film naposledy v kině “Ve stínu Bethovena”.
  Kniha Kdo chodí tmami přímo z pošty doručená mámě,nechám si ji nadělit pod keřík..teď by stejně čas nebyl a vůbec,advent pro mě znamená poslední roky těšení se na období po něm…:o)))..měj se hezky.p.

 20. Ahoj Pavle, teď jsem se podívala na mapy.cz. Ano, každý jsme mysleli něco jiného. Ta “rtvoje” oblast je u Českého Krumlova, Novohradsko. Tam jsem nikdy nebyla. Já jsem nikdy nebyla ani v ČK. (To bych měla napravit…). A ještě jsem nahoře polketla Českou Sibiř českou Kanadu! Na blogu někdy loni na podzim popisuji pobyt v České Kanadě, to je zase na trati té známé úzkokolejky Jindřichův Hradec … nevím kde končí … Tak ty dostaneš knihu pod stromeček … já vlastně ani nevím, jak to s vánoci budu letos mít. Myslím tím tu tradici, stromek, s kým budu a tak… Jinak se těším na dovolenou. Budu hodně chodit (snad…)a dělat výlety. Ale předpokládám větší akční rádius… tak se měj hezky. z.

 21. .. Omlouvám se za překlepy, jsem trochu v limbu … :o)

 22. Ahoj Zuzi,jj..to je vono,líbilo se mě tam víc než na Šumavě.Pak ještě existuje České Švédsko,záp.čechy..v pohraničí tam taky moc hezky,no tam jsem jel a jezdil zase na něčem úplně jiném než je kolo nebo moto,navíc nedobrovolně..:o)))
  A nebuď smutná,bo advent v nás:))
  Mažu pracovat,hezkou neděli..p.

 23. …Ty sis ale přivstal, Pavle… nedobrovolně …to asi v tanku nebo obojživelném vozidle :o)… Smutná nejsem, ale občas si fňuknu, no nejsem taková hrdinka jako Meresjev … zdraví z.

 24. ..ahoj Zuzi,zkouknul jsem fotky a na mapy.cz obec Dolívka(hezký jméno,podle hospody:)Co třeba samota Šnyt?
  Patnáct let jsme skoro každý měsíc jezdili v minulém zaměstnání vozem sovětské výroby Lada Niva na Spálený kopec.”Výlety” to byly dvoudenní,a tak lesy v trojůhelníku Pustá Kamenice,Pustá Rybná,Čachnov znám vcelku dobře a nikdy se mě tam nepodařilo zabloudit.Ani po tmě,i když jsem se o to často snažil:))..dobrou.p.

 25. Pavle, Dolívka, škoda,že už tam nedolívaj … byla by tam ta zájezdní hospůdka hezká … na opravdové Vysočině jsem už nebyla léta, courám se teď spíš v bezprostředním okolí města …z.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient