Lis 172007
 

s Miladou a Spajkym

Poslední dobou relaxuji obvykle u plotny. Dnes jsem relaxovala celý den. Dopoledne u plotny a odpoledne až do večera v lese. Vytáhla mě Milada a Spajky. To ale byla túra … skoro čtyřhodinová. A tak jsem si na chvíli vyčistila hlavu. A nemyslela jen na to jedno … na to s čím teď žiju …

milada

To je Milada, dnes laděna domodra. Známe se dlouho, ale nejsme z těch co se musí stále navštěvovat. Můžeme si říci cokoli. Milada pracuje v kultuře a bere mě s sebou na akce. A jak tak nad tím uvažuji, s žádnou jinou ženou se v našem městě nekamarádím. Nepotřebuji mít kolem sebe moře lidí.

spajky

To je Spajky. Roční bígl. Naběhal toho mnohokrát více než ušly my. Byl vypuštěn z vodítka a nakonec se to vymstilo. Chytil čerstvou stopu, začal ňufat a už mu bylo všechno jedno. Ještě jsme ho jednou zahlédli jak štve srnu a pak už se ztratil a nereagoval ani na píšťalku, na jejíž zvuk byl prý Miladiným manželem vycvičen. I tato poslední pojistka zklamala. Cestou zpět na nás už čekal u lesa starší myslivec. Slyšel jak Milada píská a volá nahlas Spajky". Takového vlídného myslivce aby pohledal. Velmi mě překvapil jeho přístup. Někdo by si na nás s chutí smlsnul, ale tenhle byl velmi milý i když nám vlastně trochu vyčinil. Viděl totiž jak ten lump Spajky honí zvěř… Tak se mi zdá, že občas ještě na někoho hodného člověk narazí. Ale čím dál víc to považuji za malý zázrak. Vlídné zacházení … no a domů jsme došli za tmy bez něho a Miladě to provedl poprvé. Říkala, že doma sedne do auta a pojede ho hledat. Později došla sms, že ho opravdu našli!

cesta lesem

Cesta lesem … jedna z několika fotek … Nemám zimu moc ráda, ale procházka zimním lesem – čerstvě zasněženým lesem, to je něco jiného. To je něha. Čistota. Jen několik základních barev – omezená barevná paleta … ta sváteční bělost prostě uklidňuje a povznáší. Krajina je střídmá a uhlazená. Krása jednoduchosti. Lineární krajina. Alespoň já to tak chápu…

posed2

cis7posed

Starý známý!!!
A to je jeden z mnoha posedů co jsme cestou zhlédly. Ale poprvé se setkávám s tímto typem. Vlastně podruhé … znám tento typ z pardubické výstavy (Císařovský), tam ale svištěl krajinou (říkal Rowdy …). Ten zde stál jako přišitý.

u anduly1

u anduly2

Bývalý vyhlášený zájezdní hostinec U Anduly. Od její smrti je ničí … Pamatuji ještě Andulu i hostinec v provozu. Stojí na samotě u silnice z Předhradí směrem na Doly Nesetkala jsem se nikdy s takovým nefalšovaným koloritem. Baba jako řemen. S nikým se … nesrala!. Tancovalo se tady podomácku u harmoniky a byl zde i orchestrion (snad se nepletu …). Źádná velká nabídka a člověk tam musel poslouchat. Chceš svařený víno? Tak jedině celej litr a jestli máš hlad, mám jenom tatranky. Přesto nebo právě proto zde bylo tak milo …

u anduly3

Celé jsem to prošla. Je zde i černá kuchyň nebo možná je to udírna … a také podzemní sklípek s kamennými schody. Jsem odvážná, ale tam jsem si opravdu netroufla. Co kdyby na mě někdo vybaf?
Divím se, že někdo tuhle hospodu ještě nikdo neobnovil. Jsem si jista, že by to byla výborná investice. zuzi

 Posted by at 20.31

  9 Responses to “Zimním lesem”

 1. SpajkyMěly jste štěstí, že onen myslivec nebyl lovec a Spajkyho nezastřelil, jako se dneska stává. A ten zájezdní hostinec, tak ten už to má chudák asi spočítané.

 2. Ahoj Hadimrcho … no právě, on měl pušku, proto mě tak překvapil, že s námi tak hezky jako s malými neposlušnými dětmico nemají ještě rozum… a o tom, že by ho mohl zatřelit, to jen naznačoval neřekl to. Skoro každý dnes, když má příležitost někoho oprávněně sprdnout, tak toho s gustem využije, on ne …

 3. Ahojky Zuzi….teda Spajky je krasavec.Hned mě zaujal.Koukej ho ode mě pozdravovat.A ty útěky mají bíglové asi v krvi.Známý měli taky takového a neustále ho Horská služba honila po Jizerkách….. 😉 Jinak moc hezké fotky.

 4. Ahoj Jenn … Spajky má úspěch, to tedy ještě jednu fotku zveřejním a určitě mu pozdrav vyřídím … jak ho znám, bude mít radost! Podpořím to piškotem! A dík.

 5. Spajky je fakt fešák!

 6. sapjky spajky …… a mně nikdo nepochválí ???

 7. Dobrý den,

  náhodou jsem narazil na Váš blog, když jsem hledal zajímavé typy posedů. Mám totiž takovou sbírku, fotím originální posedy, které někde potkám (jsem tím posedlý:). Tento typ, který máte na fotce, ještě nemám. Nebyla byste tak hodná a nesdělila souřadnice nebo i tipy na jiné neobvyklé posedy v okolí? Předem děkuji. Na ukázku má sbírka:
  https://goo.gl/photos/y1hTh7qfaHxNaKHs7

  Zdraví Jan Holkup

  • Dobrý den, omlouvám se, ale nejsem schopna přesně ten posed zaměřit, to bych musela projít znovu tu trasu jako před 8! lety. Snad bych se i trefila podle indicií, ale šli jsme 4 hodiny, tak si tak jista v kramflekách nejsem. A nechci šidit! Teď na výlet po tehdejších stopách ale nemám čas. Posedy fotím náhodně a mám je taky ráda, ale nejsem na ně tak soustředěná jako vy. Budu na vás myslet a jak něco speciálního potkám, ofotím a zaměřím. Slibuju. Máte hezký koníček pane Holkupe!

   • Děkuji, budu moc rád, pokud si na mě vzpomenete, až ho zas jednou potkáte. Napište mi pak prosím na mail holkup(zavináč)centrum, komentáře na Vašem blogu bych si nevšiml. Děkuji!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient