Lis 122007
 

a fotky ptáků na krmítku

No, ne že bych si tak v té samotě lebedila, ale už se mi po ní stýskalo. Syn odjel do školy a já si užívala poslední den marodění.

zima ptaci 2 kolektiv

Hned zrána jsem nasypala slunečnici do krmítka a skulila jeden ze špalků na štípání dřeva ze svahu a vyrobila druhý improvizovaný ptačí bar. Jen takový skromný bez boudičky. Oba byly záhy objeveny a pak už se tam dveře netrhly.

Zde vidíte převážně zvonky. Nějaký vrabec a jedna sýkorka koňadra. Též jedna pěnkava, ale ta je mimo záběr. Nedružila se. Zvonkové se zato družili a kolektivně zobali. Sýkorky takové nejsou. Přiletí, uchvátí jedno zrnko a frnk si to někde v ústraní vyzobnout a zase znova pořád dokola. Těžko je vyfotit. Neposedí …

zvonek Zvonek zelený
(Carduelis chloris)
Velký jako vrabec s krátkým, silným zobákem. Hojně se vyskytuje v zahradách, parcích, na polích a loukách s křovinami a na okrajích lesů. Hnízdo si staví v houští křovin a jehličnanů. Živí se semeny a bobulemi. V zimě častý návštěvník krmítek, odkud zahání menší ptáky.

 

 zima ptaci 2 dvojka

 Tohle jsou sýkorky koňadry.konadra

 Sýkora koňadra
(Parus major)
Naše největší sýkora, velikosti vrabce. Jeden z nejhojnějších ptáků u nás. Žije v lesích, zahradách, parcích, břehových porostech ap. Hnízdí v dutinách, s oblibou obsazuje budky. Živí se hmyzem, olejnatými semeny a plody.
Zdroj: http://www.nasiptaci.cz/

 zama ptaci 1

 Kdo neskáče není Čech

zama ptaci 1a

Kolibřík

Celý den jsem pracovala a při žehlení jsem popoledni zjistila, že v televizi opakují seriál Paměti mystika – vzpomínky a drobné rady na duchovní cestu Eduarda Tomáše…. Nezarmoutí nikoho … Na úvod řekl tuhle větu:
Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa – je v nás…


A jinak se nic zvláštního nestalo, jen to, že mi Saša navečer odstranila poslední kudrnaté vlasy a jsem zase dohladka a do rez. Takže je zas všechno jako před čtyřmi měsíci… vlastně jen ty vlasy, jinak nezůstal kámen na kameni…. Pozorný čtenář jistě zaznamenal… zuzi a dobrou noc

 

 

 

 Posted by at 21.56

  10 Responses to “Konečně sama!”

  1. Moc hezký!Pěkné fotky a milí ptáčkové!

  2. Poslední dvě fotky jsou superMáte tam nějak málo sněhu, ne? Myslel jsem, že na Vysočině už jsou aspoň dva metry.

  3. M., jsem ráda, že se ti ptáčci líbí, ale prosím nedávej si do odkazu komerční stránky, to mi tu radost kazí…

  4. Ahoj Klokane s tyčí, já už myslela, že tu nejsi :o)

  5. Teda páni…..ty poslední dvě fotky, to čumím!!! Jsou úžasné.

  6. Jenn, díky, mnohdy je to překvapení i pro mne když stahuji fotky a prohlížím si je :o)))

  7. zuzi,……paráda!!!!!!

  8. Kash, dík!!!

  9. Tak to je super. Na to bych taky vydržela koukat. Máš krásnej výhled z okna. Tam bych si sedla, uvařila čaj s rumem a koukala jak padá sníh a ptáčci lítají na zrní a všechny starosti bych hodila za hlavu.

  10. Mě to Zuzko také baví, ten blázinec u budky. Ale starostí neubude :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient