Lis 062007
 

podzim -

 

 

Takhle asi vypadá symbolicky můj podzim. Kolem tma a nakonci cesty prosvítá jakési světlo. To je špetka nehynoucí naděje, že se současný stav změní k lepšímu. Tak pro to musím něco udělat. Zatím jsem do té věci ještě pořádně nešťouchla, ale co nejdříve budu muset. Ale o tom psát nechci… Rowdy mě udělal větší místečko na fotky, a tak bych sem nějaké chtěla vsadit.
Ale zlobí mě spojení. Ve večerní domácí špičce se nikam nedostanu. Tak nevím jestli dnes večer se mi podaří ten přenos uskutečnit … zatím jsem nahrála jen tři fotky. A nechtějte vedět jak u toho dlouho sedím! Tedy píšu kromě toho i tři smuteční řeči, jinak bych tu už dávno neseděla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 zahrada na podzim

V pondělí bylo celý den hezky a takhle jsem se dívala z podkroví, kde mám ložníci. Na zahradě bylo velmi živo. Tolik ptáků jsem už dlouho neviděla. Kosi, vrabci, sýkorky, špačci, strakapoud a ti černí velcí krkavci. Ale vyfotit se moc nedali. Jen zdálky nebo přes sklo okna. Proto tady také zrovna žádný není. Otevřela jsem okno a zdrhli.

neznami vetrelci
Vždycky mě něco překvapí … myslím na podzim a v zimě ohledně ptáků. Loni to byli brhlíci, kteří mi bezostyšně vyzobali na podzim celé úbory slunečnic a na zimu nic nezbylo. Nikoho tam nepustili, vyzobali všechno sami! A letos tohle puntíkaté nadělení… to jsou špačci. Sameček a samička vypadají tak postejně, ale stejně je to záhada. Přečetla jsem si, že špaček obecný je částečně tažný pták, přezimující v jižní a západní Evropě. Tak co dělá v listopadu u mne na zahradě?, snad už měl odtáhnout, ne…? Já být špačkem už dávno se válím na pláži.
Je to snad globálním oteplováním nebo letos vůbec žádná zima nebude? Povíme si později…
je podzim

Žánrový snímek ze zahrady. V létě se mi ptáci fotili lépe. Nebyli tak ostražití. Teď vyjdu na zahradu a jsou v trapu. Za oknem jsem viděla prvního zimního strakapouda. V zimě si asi občas udělá výlet do města. Nakoupit.

fotka

V sobotu přijel na návštěvu Mirek ze Sněžníku. Známe se dlouho, ale viděli jsme se podruhé. Mirek mi přivezl výtisk záběru rybníka, co jsem zde už zveřejnila.
A také jsme se k tomu legendárnímu rybníku zašli podívat. Ale ten rybník je vlastně docela obyčejný, na mých fotkách vypadá o hodně lépe … byla to milá návštěva…

bilý hrnek

Tahle fotka se měla jmenovat ruce kamaráda, kterému u mě chutnalo … ale dominantním prvkem je ten bílý hrnek, tak nevim. Vyberte si. Ruce nebo hrnek.

zuzi je nemocna

A nakonec jsem se vyblejskla i já. Jsem drobet rozcuchaná, ale s tím nejde nic moc dělat. Vod toho válení v posteli mám každej vlas jinam!

barevna mozaika 

A ještě barevná mozaika na zdi. Už není. Je vyfókáno! zuzi

ptak

objevila jsem na jedné fotce toho velkého krkavce (není to krkavec, jen mu tak říkám) 

 Posted by at 19.59

  15 Responses to “Pár postřehů a fotek”

 1. zuzi,ve snímku s hrnkem je těch symbolů až až, a samé pozitivní, to se ti moc povedlo! Jinak závidím ten pohled z podkroví, jako člověk, který ze svého podkroví kouká léta jen na neutěšené staveniště.

 2. Ačkoliv tvůj příspěvek začal trochu smutně, fotky mu dodaly trochu toho potřebného pozitivna.Krásnývýhled do zahrady, jen co je pravda.Úplně si dokážu představit ten samý pohled do zasněžené zimní zahrady.Už se těším na další fotky i tvá slova. Páčko Jenn

 3. Ahoj Zuzi!vidim, ze tema “ruce tech, jimz u nas nechutnalo”, je minulosti!:-) a do zivota vchazi ti lepsi, co si nas umi vazit:-) bohuzel, nevim, zda mohu doufat v totez u me…

 4. Ahoj zuzi, taky mám tmu, tohle je jak pohlazení po vlasech.. třeba od dědečka. díky a hezký večer!

 5. ty máš tuším nějakého místního wifi providera. nemá tam signál někdo větší/spolehlivější?

 6. nam, makovej zavin. A zuzi je fesanda! Vypada tak na dvacet, nekecam.

 7. Báro, ještě že tak. Zahrada uklidňuje a tu práci kolem mám ráda. No, a jestli to staveniště patří k vám, tak snad by se s tím dalo něco udělat??? Ale někdy už na to člověk nemá tak nějak sílu …
  Jenn, teď když mám velkoformátový blog, vyfotím to samé v zimě. Jestli ale nějaká bude, kibicují špačci … a dík.
  Lexulko, já mám pocit, že tebe ještě všechno hezký čeká…
  Ahoj Ofélie, ty jsi to hezky napsala, rozumím tomu pocitu a dojímá mě to… dík.
  Lední brtník: tenhle je nejspolehlivější ze “spolehlivých”. Moc tomu nerozumím, jsem ve stínu. Přijímám zapomoci dvou vysílaček, z WC městského muzea chytá signál moje krabička nad oknem. Myslím, že nás je na jeden drát asi víc a večer se pereme … těžká domluva … a taky mladej pořád stahuje a zase naopak… ach jo.
  Spoon: český pečivo a české chlebíčky – to se nikdy nepřejí … a ď. za kompliment. To potěší!

 8. Ta poslední fotka je úžasná.Takový záběr se málokdy povede!

 9. M. …tobě se opravdu líbí fotka s krkavcem? To mě teda těší, mně přijde úplně nepovedená…

 10. Zuzi, mě se ta první fotka líbí. Moc.

 11. Ahoj Iv, no, dík, ale je neobvyklá a trochu nepovedená, ale symbolická… Mně se líbí ta obyčejná fotka s odlétajícím ptákem, té si cením.

 12. Ahoj zuzi!!!!Mně se taky líbí všechny fotky, ale ta s odlétajícím ptákem je nejkrásnější.
  Když už jsme u těch ptáků (a bez dvojsmyslů, prosím, hihi) – včera jsem měla šok.
  Přišla jsem do obýváku na základě jakéhosi šramotu, a uprostřed ležel na zemi malinkej zardoušenej ptáček. Asi se k nám chtěl na balkón schovat před deštěm.
  A kočky seděly vedle toho tělíčka, kulily na mě oči a snad čekaly na pochvalu nebo co. chjooooo

 13. Kashs tou fotkou … máš dobrý vkus! A chudák ptáček, netušil jaký ho čeká azyl!

 14. Ad vlasy)Aspoň si krísně odpočineš a nabereš síly.
  MSF, fotí ti to krásně!!!

 15. Dík Janovo, už mi je líp, ale odpočinula jsem si pěkně, to je fakt… a zazahálela..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient