Říj 302007
 

"…protože dvě těla, nahá a propletená, nevnímající čas, jsou nezranitelná, nic se jich nedotkne a vrací se na začátek kde nejsi ty ani já, kde není zítřek ani včerejšek žádná jména, ale jen jedno tělo a jedna duše v celém bytí…"
Octavio Paz

Před týdnem jsem četla v tisku tuto zprávu:
Při archeologických vykopávkách v provincii Diyarbakir na jihovýchodě Turecka byly objeveny ostatky údajně nejstarších milenců na světě, muže a ženy, kteří zemřeli v objetí před více než 8000 lety. Informoval o tom turecký deník Radikal.

DIYARBAKIR – Archeologové odhalili 22 hrobek z období neolitu a v jedné z nich nalezli ostatky páru, který spočíval v objetí a nohy měl vzájemně propletené. Ostatky pocházejí z doby kolem roku 6100 před naším letopočtem.
Tímto nálezem turečtí archeologové předstihli své italské kolegy, kteří loni v severoitalské Veroně nalezli ostatky muže a ženy v podobné poloze z doby před 7000 lety.
Kosterní ostatky tureckých "milenců" odpovídají muži starému asi 30 let a asi dvacetileté ženě. Turečtí experti je nyní podrobí výzkumu, aby jak upřesnili věk, tak i stanovili příčiny smrti.
"Byli pohřbeni společně a my věříme, že společně také zemřeli," řekl šéf archeologického týmu a profesor univerzity Hacettepe v Ankaře Halil Tekin. Vyšetřování příčin jejich skonu by mělo ukázat, zda zemřeli na nějakou nemoc nebo se stali obětí zločinu, dodal.
ČTK

O pradávných milencích z Verony jsem zde psala a tento podobný fascinující nález z Turecka mě opět zdvihl ze židle". Tím spíše, že na webu u článku chyběla fotka. Dala jsem se do horečného hledání na netu, ale bohužel nic jsem neobjevila. Ale nevzdala jsem to. Oslovila jsem turecké velvyslanectví v Praze a po ověření jejich nezájmu jsem prubla naše ambasády v Ankaře a Istanbulu. A zase nic. Nedalo mi to. Ta fotka přece někde být musí! Zkoušela jsem různé kombinace klíčových slov, vyhledávání obrázků nebo textu a nakonec jsem snímek objevila!!!!! Zadala jsem jméno archeologa a naleziště a asi v 10. odkazu jsem našla i tu vytouženou fotku. Tak se podívejte….

milenci z praveku

Jak dojemné … ta poloha není sexuální, ale hluboce intimní, milostná. Muž je schoulen u ženy v klubíčku, žena se dotýká jeho zad ňadry, v jejím klíně spočívá jeho zadek, nohy milenců jsou pokrčeny … velmi zvláštní … čekala bych spíše polohu opačnou, kde je dominantní muž – myslím, že obrácená pozice odpočívajících milenců – žena stulená v mužově objetí je obvyklejší, alespoň soudím podle sebe … zuzi

A tady milenci z mladší doby kamenné – neolitu – z Verony.

pradavni milenci

halil tekin 1

a pan archeolog Halil Tekin

… dodatek: Dnes, 31.10. se mi přece jen ozvalo velvyslanectví v Ankaře a dostala jsem tenhle odkaz – stejný nápad porovnat dvě milenecké dvojice… a jsou tam navíc i fotky z terénu

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=37916 

 

 

 Posted by at 17.16

  13 Responses to “Milenci z doby neolitu 2.”

 1. Pokud bych si mohla přát, jak umřít, tak tohle je rozhodně inspirativní.

 2. Zuzi, ty by ses dobře uživila i jako soukromé očko! T.

 3. Báro, to jo, ale kde vzít toho láskyplnýho milence… ?

 4. Tosku, díky za kompliment, tentokrát si ho opravdu zasloužím :o)

 5. No nevim jestli bych chtel takhle umrit

 6. ja bych chtela takyradsi ziveho:-))

 7. to jsem jak, kdo neprahnepo starych kostech:-))

 8. AHOJ Lexulko – jo stokrat lepší zaživa!

 9. ahoj Zuzi, je to vážně zajímavé a ty fotky…ale souhlasím s vámi, že živý milenec je lepší :o)

 10. zuzi,……Ty seš fakt skvělá!!!!

 11. AhojIv-a-Kash-klavesnice-kaput-nelze-souvisle-psat-do-pytle-nic-nefunguje!!!

 12. milecihi my name is pavlina. I am very happy with your story. This is perfect!!

 13. Dík Pavlíno!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient