Říj 282007
 

O dušičkovém čase si dopřávám to, čemu se během roku záměrně vyhýbám, nebo čeho se v myšlenkách občas jen letmo dotýkám. Vzpomínkám na tatínka. Vím, že všechno by bylo jinak, kdyby tady byl o něco déle anebo dokonce doteď… a tak se alespoň v tomhle čase oddávám vzpomínkám a snům co by bylo kdyby … nenechal by mě trápit se a sama jeho přítomnost by mě zklidnila … a uvedla na správnou cestu. Takhle si to v myšlenkách představuji. Ale tak jednou dvakrát do roka. Protože to stále bolí až do morku kostí …

 

hr sk

Brzo poránu, jsem tu skoro sama. Hřbitov ztratil hodně ze svého kouzla, když letos pokáceli dvě aleje starých lip. Šmahem. Protože padaly za větru větve a bouraly pomníky. A tak už to není ono…. i ta zámková dlažba by se snesla, ale bez stromů je to tady takové holé, neveselé.

hrbitov sk 2

osamělá žena bez tváře

hrbitov sk 3

hrob člověka, jehož jméno nese ulice kde bydlím

hrbitov sk 4

můj hrob můj hrad

hrbitov sk 5

tabula rasa

hrbitov 6

zákoutí u márnice

 Posted by at 19.27

  20 Responses to “Ty smutný Dušičky”

 1. Spálit a popel někam vysypat… nerad bych byl na obtíž ještě po smrti. Doufám, že se moji potomci alespoň na moje narozeniny a úmrtiny vždy sejdou a zapijí, jak dobře jsem je vychoval a hustě se se mnou pařilo (dušičkový smajlík)…

 2. SFD … mně je to jedno co se mnou pak bude :o))), jen mě mrzí, že si nebudu moci promluvit na obřadu….

 3. A proč bys nemohla ?Existují přeci záznamy zvukové i obrazové! A to je velice dobrý nápad! Začni si skládat řeč, kvalitní videokamera se sežene, já mám jenom takovou obyčejnou.
  M.

 4. Ještě dodatekZase s tím nemusíš tak spěchat, máš na to takových 40 – 50 let, alespoň to můžeš pořádně vypilovat. Dříve si někteří lidé pořizovali domů dopředu rakev, ty si můžeš připravit řeč, že? Budeš originální.
  M.

 5. Ahoj Zuzi,to ja jeste oba rodice mam a jsem tomu moc rada… hrbitovy maji svoje zvlastni kouzlo, obcas tam zajdu za tema, co uz odesli, ale jsem moc rada, ze tech drahych zivych mam stale jeste mnohem vic. a doufam, ze to tak jeste dlouho zustane!
  mej se hezky! lex

 6. co dodat?hřbitovy sou hezký místo…

 7. nevím, jestli bych řekla, že hřbitovi jsou pěkné místa…ale jsou to místa odpočinku, místa rozloučení a vzpomínání

 8. hřbitovy jsou fajn… ale nesmí se na ně chodit o půlnoci, to vstávaj mrtví z hrobů, chicht… dobře, už se na ty horory nebudu koukat, slibuju!

 9. pro ninuoprava: hezká místa

 10. AHOJ!!!Mirku, já až takový show na funusu mít nemusím :o), ale tohle je dojemný:
  http://rozvedena.blokuje.cz/447823-davnejsi-vzpominka.php

 11. AHOJ !!!Lexulko, dobře, že to tak vnímáš a vážíš si toho, nedávno mi řekla známá, že mám být vděčna za každý den kdy tady mám ještě maminku. A je to tak. I když mám k ní vztah rozporný, pomyšlení, že tun jednou zůstanu sama bez mámy, mě docela straší….

 12. AHOJ !!!Loupáku, to jo, mně hřbitov taky nepřijde strašidelný, ale pěkný…

 13. Nino,co tady zas děláš??? Odkaz na bulvár… Nesmažu tě jen proto, že tvoje konstatování má jistý půvab …

 14. AHOJ !!!Ještěrko – myslím, že jít o půlnoci s přítulem na hřbitov je hodně romantické…

 15. zuzi, taky se chystám na hřbitov s pomalovaným kamínkem a vychlazenou dvanáctkou. Ale fotit to nebudu…achjo..

 16. Kashiko, myslím že vím za kým jdeš …

 17. Chápu Tvé pocity…..Tohle období prožívám mnohem víc bolestněji, než jindy během roku.Snad je to tím podzimním pochmurným časem, snad tou pořád bolestivou vzpomínkou.

 18. Jenn, už při čtení tvého komentáře jsem si vybavila text který jsem u tebe četla. Zůstal mi v podvědomí…

 19. Já zabloudila na hřbitov náááhodou…… tohle není můj koníček, ale stavila jsem se za tátou. A zase jsem ho hledala. A nebyla jsem jediná. Asi třikrát jsem se potkala s jednou rodinkou a ti taky hledali. To že jsou dušičky mi “došlo” až když jsem si všimla kolik je tam všude čerstvých kytek a svíček… líbilo se mi to a vůbec mi to nepřipadalo smutný…

 20. Ahoj Ireno … to jsem ráda že jsi se ozvala, kolikrát jsem si v duchu říkala jak se asi máš..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient