Říj 102007
 

Píšu, ale jen sem na blog, dopisům se intuitivně vyhýbám jako čert kříži. Stejně tak jako nimrat se v tom mým trápení. Nějak se mi to prostě nahromadilo, a tak ačkoli si nestěžuji, každej to na mě pozná. Jako v neděli. Byla tu Milada kvůli divadlu, teda přišla za Honzou domluvit se na zkouškách a jen jsem se zmínila, že mám pocit, že žiju mezi mimozemšťany …, v pondělí od ní přišel e-mail jestli nechci s ní jet v sobotu za kulturou, abych se nějak povyrazila. Takže jedem a vlastně ani nevím na co a je mi to jedno. Dvě akce. Utkvěl mi v hlavě jen nějaký festival duchovní hudby v Ústí. Tak nevím co to bude. Jestli klasika nebo nějaký šamanský bubny :o)))… Teď jsem se byla podívat … no tě péro … pořádá to římskokatolická farnost a jmenuje se to Festival duchovní hudby sv. Cecílie . Ale já jsem v situaci, že beru VŠECHNO! A znáte to, člověk nikdy neví na co a na koho natrefí :o), a proto! bude to dobrodružná výprava, která může jen překvapit!
A co dál? Dnes jsem se konečně odhodlala a odpověděla na nabídku kurzů kaligrafie a knihvazačství. První nabídka, která přišla před více než měsícem byla docela finančně náročná, takže jsem o účasti přestala uvažovat. Pro vaši představu – víkendový kurz kaligrafie tuším 3600 a knihvazačství přes 6000. Chtěla jsem jet s Honzou. Ale překvapení… po 14 dnech nové nabídky a cenově přijatelné. Hlavně mě zaujala knihařská dílna. U Jardy na chalupě, kde má svou dílnu, v malém obsazení, ve vlastních spacákách a vařit si sami. Večery u krbu. Bez televize. Tak to mě nadchlo. Nevím, jestli jsem se o Jardovi zmiňovala…. je hodně svérázný, s ničím a s nikým se nemaže. Každýmu nesedne. Ale já říkám, všechno lepší než "slušně" mlčet a nevědět na čem jsi. Z jeho dílny jsem byla na Okrouhličce mírně zdrbnutá… to se musí člověk pochlapit!

No, zkrátím to. I přes tu atraktivitu a možnost nakouknout do jeho světa,  jsem zvážila naší situaci po dovolené a momentální absenci smutečních obřadů a napsala mu rovnou, že bychom rádi, ale že určitě ne, že budem na to mít až na jaře. No a odpoledne se Jarda ozval, že můžem na dluh a zaplatit až to půjde. Takže my jedem!!!
Vůbec to začíná být nějaké hektické. V pátek Ústí psycholog, v sobotu Ústí – svatá Cecílie (musím alespoň naštudovat atributy!), v pondělí Oldřetice na chalupě výtvarnice Kamily Skopové pracovní setkání s vkladem – vlastnoručně upečeným koláčem (mimochodem, nemáte někdo nějakou BOMBU, abych to vyhrála??? Dobrej a vyzkoušenej recept!!! Já jsem drobet bezradná …), pak Praha Kodex Gigas (no, uvidíme co uvidíme ?!) a poté ta víkendová knihvazačská dílna… a také setkání v Českém Krumlově s dcerou, alespoň na jeden den… A nebudou také vánoce??? Snad se toho dožijem … :o))) zuzi a dobrou noc.

 Posted by at 21.00

  13 Responses to “Den duševního zdraví za námi”

 1. klasický koláčeneumim, sorry

 2. … tak to je tedy v pytli! Na tebe jsem spolíhala :o)

 3. zuzi, já prostě čumím na Tvoji ..hm, jak to říct…činorodost? Elán? Já tohle absolvovat, tak už se pak dobrovolně nechám dobít dřevěnou tyčí, fakt.
  Z toho všeho by mě zaujal nejvíc Jarda (tedy jeho kurz). Sama jsem kdysi absolvovala takovej víkendovej pobyt, keramickej, ve složení má máti, má dcera a já, plus jedna mamča se dvěma dcerkama, a bylo to úžasný. A takový kýče, co jsme vyrobily, aby pohledal. *smích*

 4. hahahanebylo by mi větším potěšením než s takovou partou vyrábět o víkendu kýče!!! snad jen.. možná … vlastně … víme na co myslím, skoro všichni to víme … :o)))

 5. Ahoj Zuzi,to vypada docela zajimave! koukam, ze se uz treba nebudes smutna! kolac? ja moc nepecu, ale pozeptam se maminy. a vis co? neni dulezite vyhrat, ale zucastnit se! a stejne se to vsechno sezere!:-D

 6. nápad!Lexulko, když nevyhraju, aspoň překvapím. Udělám slaný pečivo. Rohlíky s různou náplní – masovou nebo sýrovou a tak něco. Z představy tý hory sladkostí je mi nějak divně …

 7. dobrý lidi (Jarda) ještě existujou! taky jsem teď v mizerné finanční situaci (i když já jsem vlastně pořád, chi chi)

 8. JO! Zuzi, ty mam hrozne rada! a treba z listkoveho testa jsou fakt k sezrani!! at se dou bodnout s cukrem!:-D ty budes mit lepci!

 9. Dobrý lidi jsou, když na nějakýho narazím, hned o něm sem píšu :o) škoda, že jsou to,pro mne většinou, jen krátkodobá setkání, ale i ty chvíle, které zůstaly chvílemi a nerozvinuly se, mají své kouzlo. Jak zahlédnuté zlatěnky v moři písku.
  A ty rohlíky udělám, doufám že to nezvořu, když mi o něco jde dopadne to většinou “pod vobraz bóží”…

 10. trochu dlouhé na můj vkus.:-) ale pravda, dobrý lidi ještě existujou. dneska jsem odevzdal klíče na vrátnici. snad je tam osoba co je postrádá najde.:-)

 11. Dlouhý, ale dočetls! Mám tu ale ještě delší :o))) dobrý člověče!

 12. Tak když je nějaká akce,tak neodmítnu,kdybych náhodou třeba někoho potkala,ale k duchovnímu koncertu by mě nikdo nepřemluvil,ani náhodou,koho byste tam taky mohly potkat

 13. Pájo …koho tam potkáme by mě také zajímalo, až přijedem, povím, … máme ale přece ještě “něco nevím co” dopoledne, je to na celý den … takže to není tak “beznadějný” …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient