Říj 062007
 

Tak jsem sama, Honza odešel na disko. Dnes jsem měla zvláštní den. Prožila jsem ho totiž skoro celý v kuchyni u plotny a televize. A přečetla jsem celé dnešní a včerejší Lidovky. A Reflex.
Dověděla jsem se, že letos bude v zimě módní barva šedá a také klasika – černá a bílá, a aby to nebylo fádní doplňuje se to cyklámovou růžovou a neónovou zelenou, takovými těmi sladkými ale provokativními barvami. A navečer jsem shlédla zajímavý dokument o severských kočovnících – Něncích. Sedla jsem si na kanape, aby mě nic neušlo. Moc se mi líbil pohled do jejich obyčejného života a nechyběly tam také různé postřehy (vodka na dluh, děti na internátě apod ..). Líbilo se mi, jak sami o sobě hovořili, film nebyl jen komentovaný. Mám pocit, že jsem se na televizi nedívala hodně dlouho. A zase jsem to v týdnu zvorala. Chtěla jsem se dívat na dvojce na jistý korejský film, ale místo ve středu jsem se nachystala na čtvrtek. A tak jsem zase nic neviděla. A docela jsem se těšila na ten nezvyklý námět…. Už se dlouho chystám napsat něco o lásce. Ne ze své hlavy, ale nashromáždily se mi tři ukázky, která jsou všechny na jedno téma – síla a opravdovost nebo vážnost lásky. První bude z mého milého Norského dřeva, další dvě ze starších Reflexů. Snad zítra … a mám také ještě krásné fotky z návštěvy u sochaře, zajímají vás?
Dnes jsem četla v nejnovějším Reflexu jedno vyjádření Ondřeje Hejmy (psí život Ondřeje hejmy RFX 40/07) , které mi mluví z duše. Mám někdy pocit, že život je čím dál složitější … tedy z toho úřednického hlediska, jen na něco o nezapomenout, něco nezvorat …
OH se vyjadřuje k paní Kuchtové a Zeleným … vybírám:
Druhou důležitou částí tohoto příběhu je pak fenomén tzv. eurofondů neboli našich daní, které do Bruselu odvádíme, aby pak k nám přitekly zpět, opentlené tisíci podmínkami pro jejich využití. Boj o ně začíná připomínat dětskou hru na hledání pokladu, kdy táborový vedoucí zanechá několik nejasných stop a účastníci pak tráví celý den tápáním a hledáním. Jasná pravidla pro získávání těch obřích částek ovšem nejsou a nebudou, protože tak se to hodí. Jednak je to dobrý bič na politiky, také se tím dává najevo, kde leží skutečná moc, a hlavně kolem penězovodů je vždycky hodně místa pro provize a dobře placené rady.
Je ironií osudu, že dana kuchtová, kovaná Evropanka, nakonec padla kvůli těmto nesmyslným předpisům. Tedy pokud vůbec padla. A pokud to náhodou bylo jinak – tím hůř!"
Tak dobrou… zuzi.

 Posted by at 22.12

  5 Responses to “Pár vět ze dneška”

  1. Cyklámová???No to je slovo!!!
    A navíc tenhle odstín ani neznám …

  2. Gombo,……cyklámen je přece co? No co? No brambořííík! *smích* zuzi, Hejma má recht, a Ty s fotkama sem, zajímají, a jak!!!!!!

  3. Hele, Gombo, ty se raději těch módních diktátů nedrž – abys ty odstíny náhodou nepoplet!!!
    Fotky zítra, Kash…

  4. aha, hned je jasno, bramboříková, tak to bude taková malá hnědá :-)))

  5. Rowdy, a ty se do toho prosím nepleť už vůbec s tvými teoriemi :o)… ačkoli, vlastně … možná lepší když si vezmeš k saku košili malou hnědou než tu cyklámovou, tak.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient