Zář 182007
 

zatížená na kabelkyNafandím řetězkám, co se lavinovitě šíří po netu, ale mám pro ně slabost. To když objevím jak ji někdo nečekaně a s osobitým humorem zvládl. Hned se opičím a nikdo mne nemusí vyzývat. Vlastně mne ještě nikdo nevyzval, a to je dobře, protože by mě to tak nebavilo a bych si to tak neužívala. Někdy z toho ale podle nálady nevyleze veselé dílko, ale vážné nebo dokonce vášnivé. Abecedu jsem dostala chuť vyskládat až když se zapojila do hry Kashika a včera jsem narazila u ledního brtníka na něco unikátního – pod heslem poslední plyšák" se tam objevuje obytné krtčí doupě. To mě nadchlo, ALE, své poslední plyšáky už jsem zveřejnila, tak čím to nahradit. Napadlo mě záhy něco jiného. Kabelky! Pochlubím se svými kabelkami.

Kabelky je totiž moje vášeň a dcera je stejná. Proto si kabelky vyměňujeme a půjčujeme. Třeba na rok. A tak vám představím současný stav kabelek a něco ke každé řeknu. Mé kabelky mi nestárnou. Kupuji jen takové, které se mi tak moc líbí, že předpokládám, že je budu užívat celý život. A jsem připravena za ně dát i nepřiměřenou sumu. Mám k nim hezký vztah a jsem jim věrná.

kabelky

1. Objemná elegantní jednoduchá prostě krásná městská kabela z pravé usně, přes rameno – zapůjčená Zorkou

2. Šedý ležérní pytel přes rameno z pravé usně v šedé barvě. Starší kousek, dostala kdysi dávno od bývalého manžela k vánocům. Tašku mám stále ráda, ale toho muže už ne. Vrrrrrrrrrr, haf haf…. 

3. Velmi elegantní klasická kabelka, trochu objemnější, leč tvar držící, ze šedé usně. Velmi krásně zpracované zavírání a držadlo z patinovaného kovu. Nikdy nezestárne a neomrzí. Hodí se ke všem oděvním variacím. Koupena za socialismu, neobvykle vysoká cena.

4. Aktovka z pravé usně přírodního vzhledu s desénem napodobujícím krokodýla. Stářím a nošením získává patinu. Také klasika, patinované krásné kování. Koupila sama někdy po sametovce.

5. Městská kabela z lesklejší hnědé usně s kapsami, trochu sportovně zdobnější, na rameno – zapůjčená Zorkou, unikátní kousek koupený se slevou.

6. a 12. První kousky z umělé kůže, obě zapůjčeny Zorkou, zakoupené v sekáči v Rakousku. Nejsou špatné!

7. Výjimečná klasická krása s puncem retro, kabelku z pravé černé usně ocení opravdoví fajnšmekři, ti co se drží trendů ohrnou nos a my nad nimi taky! Koupeno loni v sekáči za pouhých 40,- Kč!!!!!

8. Drahá kabelka z pravé usně přírodního vzhledu. Patinu získává používáním, nosí se přes rameno a koupila jsem si ji předloni v Litomyšli, když jsem dotrhala jednu šikovnou starší sportovní kabelku. Spíše sportovní než elegantní, ale není to pravidlem.

9. Také hodně stará kabelka z lesklejší usně v světlejší hnědé barvě. Sešívaná s kousků entlovacím stehem, přesto elegantní a nepůsobí tak, že je z nouze sešitá, je to prostě záměr! Koupila sama myslím za socialismu.

10. Velmi ležérní černá kožená taška přes rameno s potiskem a dvoubarevným textilním pruhem přes rameno. Charakterem spíše pánská, ale mně se moc líbí. Vyžaduje vhodné oblečení. Koupeno loni v sekáči za 40,- Kč, objevila ji Zorka.

11. Oblíbená taška přes rameno mého mládí, byla ve své době velmi moderní, ale je současně i klasická. Kupovala se v loveckých potřebách a také získává časem patinu. Už ji nenosím, ale klidně bych mohla. Stále má styl.

12. Černá kabela z umělé kůže, matný povrch s desénem, zajímavé kování, má styl. Koupila jsem ji asi před 6 lety v sekáči za velmi nízkou cenu. Stále se mi líbí, i když některé její atributy již asi neletí. Módní atributy jdou totiž trochu mimo mě. 

Ještě je tam jedna kabelka, zapomněla jsem ji označit číslem, leží na schodu pod druhou řadou. Taková hnědá, menší s netypickým uchem. Takovým ani do ruky ani přes rameno. Tak to je, drazí, unikátní kousek. Kabelka, kterou jsem získala loni z dědictví své tety. Je z hnědé usně, velmi jednoduchá, jemná, hladká, stará ale ušlechtile krásná. Prostě klasika s puncem originality – krásou v detailu. Mám na ni milou vzpomínku. Měla jsem ji s sebou na Ležákách, když přijel virtuální L. a šli jsme se ve vší nevinnosti projít do přírody. Dovolte prosím – neodpustím si odkaz :o))) zuzi

… A ještě bych dodala, že na té malé výstavce nejsou kabely všechny. Ale už jich moc nemám, vážně.

 Posted by at 19.38

  10 Responses to “Řetězky nemusim, ale možná jsem jednu právě vyplodila a úplně sama”

 1. o, taky si potrpim na tašky a kabelky, fandim ti moc! 🙂

 2. zuzi,to je aspoň téma!
  Sebrala bych ti hned jedničku a dvojku. Trojku jsem měla kdysi také, dovezenou z Maďarska. Já jsem své kabelky sice nefotila, ale nemohla jsem se o nich nezmínit: http://www.barmanka.bloguje.cz/378035-kde-ma-clovek-svoje-ego-.php

 3. Díky za fandění, holko z venkova, nápodobně :o)))
  Báro, přečetla jsem, škoda, že jsi nevyfotila své EGO …

 4. Já……se přiznám, že nikdy nemám víc než jednu kabelku. Teda jo, někde se povalujou takový různý, ale jak si naházím bordel do jedný (černá obří univerzálka, chicht), zásadně nepřendavám.
  Jo, akorát mám hezkou koženou žlutou cosijakoaktovku na lejstra, když jdu někam služebně, tak abych jako vypadala seriózně. Šila mi ji kamarádka potají na můj návrh v nějaký kožařský firmě, a za celý roky jsem si ji nezapomněla vzít asi…2x *smíííích* Jo, zuzi, ale kdybych si mohla vybrat, zabírám jedničku. (Takže Bára ať si laskavě vezme dvojku. Smííích)

 5. A já, Kash,jsem trochu rozmarná, a tak jsem zvládla technologii rychlého přesunu z jedné do druhé, přesun buď kompletní nebo částečný.

 6. zuzi,EGO se na fotce ještě objeví, mám to v edičním plánu.

 7. taky jsem úchylák na kabelky… a taky na boty!

 8. Že jsi na boty jsem si všimla, ale kabelky to vím až teď :o))

 9. Kabelky já taky můžu. A teď, když už nemusím všade tahat pleny a příslušenství pro mimino si můžu vzít kabelku, na kterou mám zrovna náladu :o)

 10. Iv, tak si to doufám užíváš … :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient