Zář 162007
 

… a tak jsem neodolala a vyrazila několikrát do přírody – tedy 2x. Včera s Honzou a dnes sama. Přestože je krásně a slunce hřeje, jsem jako praštěná pytlem. Prostě z jistých důvodů v mysli zamlženo. Přesto si užívám těch teplých paprsků a zapomínám na svět kolem. Honza fotí, povídáme si, všechny fotky kromě vrabce ze zahrady jsou dnes jeho. Teda ten vrabec je vrabcová, vrabec je elegantně a vkusně vybarvenější.

zapad slunce 

Svítí slunce a mne to vždy, nebo skoro vždy,  táhne cestou ke zbožnovskému rybníku. Bývá tam většinou pusto, a tak trávím ráda osamělé chvíle na hrázi. Jsou tam lavičky a to je fajn. Sedím a vyhřívám se a nikam nespěchám, úplně vypnu. Tentokrát to bylo jinak. V sobotu i neděli bylo kolem rybníka rušno a plno známých. A tak jsem se dozvěděla, že kromě kaprů tam byly přemístěni pstruzi, pstruzi ne ti z řeky, ale ti ze supermarketu… tedy ten druh. A všichni svorně nadávali, že jim neberou. 

kukurice

Šli jsme podél kukuřičného pole. Už vadlo.

kdoule okrasna asi

Momentka ze skrytého koutu u penzionu. Je to okrasná kdoule, ale  moc na tu informaci nespoléhejte! 

vrabcova

Plody černého bezu. Rozčiluje mě, že ho mám na plotě takový kotrč a ty plody padají a barví mě co se dá barvit. Dnes jsem objevila, že se na nich pasou vrabci, tedy vrabčice. A vrabců je u mě na zahradě dost.  zuzi

 

 Posted by at 19.14

  12 Responses to “Babí léto přerušilo pochmurný podziM”

 1. Moc krásný fotky!!!zuzi, Ty mě štveš, já snad začnu kuli Tobě chodit na procházky, když to tak pěkně popisuješ, chicht.
  Hele, nevím, esik jsou to TY SAMÝ kdoule, ale já pořád sháním něco, co mi někdo řekl, že to jsou kdoule, a jedna známá toho měla hromádky po bytě a nádherně to vonělo. To je ono? (esik jo, tak závistivej smajlík)

 2. Kash, tak tyhle kdoule? vůbec nevoněly, ale byly malý a hezký. A vy nechodíte na vycházky? To děláte chybu. Vycházky jsou fajn!

 3. Jo jo, procházky jsou děsně fajn na fyzičku i na psyché.

 4. Ať žijí výlety :o)))

 5. Babí létoLetos jsem se bál, že se ho nedočkáme, ale ten týden který má trvat, stojí za to. Letos je nějak jiné, hezčí, intenzivnější, a nebo je to subjektivní pocit? Pocit umocněný výjimečností letošního roku?

 6. Co furt máte s tou “pochmurností”?! Na podzim vždycky pookřeju a směju se těm vydeprimovanejm, co už se nemůžou vypejkat na přímým slunci… 😉

 7. Ta první fotka je úžasná 😉

 8. Když je člověk v pohodě, přijde mu vhod i chmurný podzim, ale ani nejkrásnější babí léto nevyžene případné splíny na duši. Musí se ještě hodně snažit :o) a díky Jenn, nemohu ti napsat komentář na web, protože si nemohu vzpomenout na heslo pod kterým jsem se tam přihlásila poprvé. Já jsem popleta… nemáš to někde schované???

 9. Tak to se Honzovi povedlo. Nejvíc se mi líbí ty kdoule.
  A z těch bezinek bys, Zuzi, mohla udělat likérek. Mlask.

 10. Ty kdoule jsou na fotce jak živé, přesně takovou barvu a pel mají i ve skutečnosti, ale je to jen krásný povrch, k jídlu to není. Kousala jsem do toho. Tvrdé a bez chuti.

 11. Ahoj Zuzi,ty mas tak hezke fotky!! a ze ja nikdy nic kloudneho nezachytim:-D a jinak podzim je ted krasny!!!! fakt JO!!

 12. Lexulko,díky… hezké fotky přijdou časem, asi na to musí být trochu cit, ale u digitálů je výhoda, že jich můžeš nadělat tisíce a to by bylo aby nějaký unikát z toho nevzešel! … alespoň někomu přijde krásný :o)))mně nějak napůl.. :o)))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient