Zář 072007
 

Neutečete mu, neboť dohoní vás všude!!"

Ano, je řeč o sexu…

Schovávej se, utíkej před ním, ignoruj ho – stejně si tě najde. Ať jsi dělník, učitel, vědecký pracovník, chudý, bohatý, intelektuál, i excentrický jedlík kohoutích hřebínků, překladatel, zubní lékař … nic platno. Je to silnější než jsme předpokládali… V jeho osidlech končí bigotní katolík i umravnělý otec rodiny … pokušení je mnohdy nemožné odolat. Ach, ten chtíč, mnohdy je ho plné tělo i hlava a né a né ty pudy vypudit. A tak si zahráváme s ohněm. A můžeš si být jist svými mravními zásadami, stejně neodoláš.

Ale odolat je hezké a správné, někdy a někomu to jde samo, snad když to není jen hlava a tělo, ale taky srdce. Když náš cit a nechceš ranit a máš odvahu … tomu druhému a také sobě … neublížit. Jinak to nemá smysl…

K téhle úvaze mne vyprovokoval dnes deník Blesk. Tak se nám rozvádí MM, nedokázal udržet své pudy na uzdě.

Prosím, odpusťte mi drobnou zlomyslnost. Pan Miroslav Macek se mi líbí jako chlap (je vysoký a na nahaté fotce v Blesku vidno, že i udržovaný), jeho politické postřehy si velmi ráda nepravidelně přečtu, sympatické je mi, že miluje práci na zahradě a chůzi v terénu, ale nemůže být všechno. Nemá rozlet, není umělec, není básník. Je to intelektuál. Tak to cítí zuzi.

V tomto smyslu jsem velmi dobře rozuměla komentáři Jarušky B. z Dolních Měchovic, prosté dojičky, v odezvě na text na blogu MM: 8.8.2007 21:56:41. pod názvem: Děkuji Vám pane Doktore za krásnou vznešenou literaturu. Děkuji!

dnes jedovatá zuzi

 Posted by at 17.34

  11 Responses to “Chléb a sůl”

 1. Hezky jsi to napsala, Zuzi, obzvlášť ten druhý odstavec mi mluví z duše.
  (úsměv)

 2. zuzi, Stále se mi vrací v různých příležitostech i situacích tato myšlenka: Sošní, charismatičtí, oku kultivovaní (mladí) a krásní jsou tolik obdivováni a ctěni, podobně jako staří, nepohlední a obyčejní přestože přirození a mnohdy tím více skuteční jsou podle stejných měřítek hanobeni a nerespektováni.
  O co snažší se nabízí soud, o to povrchnější bývá – i o to víc je zavádějící.

  Dokonce bych si troufl tvrdit, že toto pokušení rychlého soudu je podobné neodolatelné chuti po chlebu a soli.

  Byla doba, kdy jsem web MM četl pravidelně a s mnohými myšlenkami jsem v jeho řádcích souhlasil.
  Odstupem času a zejména kritickým příjmem běhu dění jsem od čtení upustil.
  Nejenom z důvodu, že mě na můj argument vážený MM neráčil odpovědět. Proto, že si příliš mazabě vybírá, co mu po chuti. Možná že i proto, že nemám dostatek kapacity zachovat svůj pohled na svět a ještě si ho nechat vykládat od pana MM.

  V širším kontextu, (kterým bych tu nechtěl nudit) bychom mohli dojít k závěru, nejen že moje první teze platí i na MM.
  Abych to ještě zjednodušil, tak napíšu jen že nihil sub sole novi.
  Ti, co mravnou vodu káží, tak nejčastěji jen nejlepší vína pijí. Ovšem s noblesou aristokratického lorda. Zde mi to příjde velmi příznačné.

 3. Kainis, děkuji ti.
  TS – Rozumím, Jirko, tomu, co jsi napsal. O povrchnosti a pokušení rychlého soudu. Musím přiznat, že jeho texty nečtu každodenně ze stejného důvodu jako ty. Mám obavu aby se jeho názory nestaly mými a já si přestala tvořit svůj pohled na svět, a jen přejímala. To je pohodlnější. On je velmi silná osobnost, vzdělaný, umí si (rychle) udělat úsudek, ale chybí mi u něho lidskost, srdce. Jak to říci? Vzdělání a bystrá práce mozku není všechno. A ten poslední odstavec se ti povedl … myslím to … s noblesou aristokratického lorda. To ho přesně vystihuje.

 4. To je zajímavé, jak se nám ta historie opakuje – Paroubek vyčítá Topolánkovi nevěru a stačí si počkat pár měsíců a je tu konec Paroubkovic ideální domácnosti. A pak se Macek porve s Rathem o čest svojí ženy, kterou má z lásky a ne pro peníze a zase si počkáme pár měsíců, aby se pan Macek postavil po boku pana exministra v klubu rozvedených… Svět je zvláštní a boží mlýny melou sice poslední dobou VELICE pomalu, ale zato stále se stejnou jistotou…

 5. zuzi……už je pozdě, tak možná nerozumím, jak bych (možná, hihi) rozuměla, kdybych nebyla ospalá.
  Takže asi tak:
  MM mi přijde jako typ slizouna (s prominutím) s uhýbavým pohledem (FAKT jen pocit). Už jsem tam kdysi něco četla, ale nic mi neutkvělo v paměti, takže (pro mě) zřejmě nic extra čtení. Dneska jsem si přečetla ty broskve, a zase mi to nějak hlava nebere – to jako myslí vážně? Mně to přijde takový …infantilní? Snobský? Ne, nechám toho, neumím to pojmenovat. Kdybych si nebyla jistá, že jsem nikdy nikam nepsala pod nickem Dojička, řekla bych, že jsem ten komentář psala já. (chicht)

 6. Ahoj Zuzi,ja nemusim macika ani jineho zaprodance, ale muzes mi rict, kdyz teda dohoni kazdeho, kdy dohoni uz sakra me? 😀

 7. Lexulko, tos mě tedy zaskočila … já totiž taky zrovna “nesolím” (což je výraz TS!),nacházíme se pravděpodobně nyní ve fázi čekatelek :o(.
  Jsem někdy z toho nového trendu rozpačitá, ještě že alespoň ty mlýny nepřestaly mlít … jinak v tom mám zmatky, těch “cest za hlasem srdce” je stále více a více. Když ani ti co jsou odevšad vidět nedovedou odolat smyslnosti a kráse mozku??? ..a tak začínám pozorovat posun i u sexuologů … už i ten starej Plzák, který mi po revoluci (té sametové!) přišel že mu to radění moc nejde, začíná chytat vítr do plachet a blbne … už mu nestačí to 3x zatloukat. Ale pak se stane, že se to člověka začne dotýkat osobně a rázem je to jinak…. snad … koukám, v dnešních Lidovkách je rozhovor s Rathem a je nadepsaný: Věrná rodina pro mě není hodnota. Snad ještě nějaké stálé hodnoty existují … alespoň ty boží mlýny …

 8. MacekMacek mi nikdy k srdci nepřirostl, dokud Rathovi nevrazil pohlavek. Že to bylo zezadu – v tomhle případě jsem mu to tak nějak odpustil (smích). No a jinak: Sám jsem měl s tímhle problém, ne tedy se solí a chlebem, ale také já jsem svého času odešel od ženy. Ne kvůli sexu, ale z jiných důvodů. Já jsem byl označen za morální mrtvolu. A pak člověk čte, že věrná rodina není hodnota. Ten Rath si zaslouží další záhlavec.

 9. uááá … Macek a Rath jsou z jednoho vejce proto si jdou tak po krku. Macek je rafinovanější, jak říkal TS aristokratická noblesa…, tak má navíc i umělecké ambice a proto možná to divadýlko s fackou. Je to herec se vším všudy, jaký je ve skutečnosti… ?
  Rozvod :o)… mám s tím své zkušenosti a ehmmm …já byla v době rozvodu asexuální, takže také z jiných důvodů.

 10. Hele jo!?! – dejte si pokoj s těmi iniciálami! Vždycky to se mnou škubne, co se zase “provalilo”…! 😉

 11. Aha, MM! No, mezi náma … už by bylo na čase, aby se na tebe také něco provalilo!!!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient