Srp 292007
 

Měla jsem naplánovaný, že napíšu spoustu zajímavostí o těch dnech, ale jsem pěkně zvadlá. Zážitky a setkání dvou dnů mi zešedly a nutit se do veselého psaní, a vlastně do jakéhokoli, je nanic. Nejsem naštvaná, jsem jen unavená, smutná a bez nálady. Pár dní a nastoupí znovu do prváku. Možná by to mohlo být nejlepší řešení, co nás mohlo potkat, ale to budeme vědět až v pátek odpoledne. Zmínila jsem se, že chce znovu dělat v lednu talentovky na jiný obor a nastoupit  příští školní rok potřetí do prvního ročníku – jestli je ovšem zdárně zvládne, –  a zástupce ředitele mi navrhla, ať si dáme žádost o změnu oboru, že by to možná mohlo vyjít. V pátek je porada. To jsem ani nevěděla. Že to tak jde. Ale já už na štěstí nevěřím a taky jsem skeptická, že už Honza konečně přestane blbnout a začne dělat něco doopravdy. Bylo by načase. Být v 18 letech potřetí v prváku je tristní. Mluvila jsem s jeho spolužačkami, které se byly na ty propadlíky podívat. Jedna jde na zahradnici, druhá na kuchařku a třetí na kadeřnici. Učňák. To by také bylo řešení. Ale já se s tím stále nemohu srovnat. Uvidíme jak to půjde, jestli se změní jeho přístup. Bude zodpovědnější a samostatnější. Někdy by mě z něj trefil šlak.  Na to, aby začal pustnout tak mlád, je ještě příliš brzo. Nejdřív ať se o sebe naučí postarat. To je jako když se rozhodne zhubnout chlap, který váží 40 kg. Blbost..

Možná se k těm dnům ještě vrátím. Až mi bude líp. zuzi

 Posted by at 19.05

  16 Responses to “Ty dva dny …”

 1. Finančni mantinelyTo chce finanční mantinely. Doma se se mnou nikdo nemazal. Ukazovala jsem jen výsledky. Nepsané pravidlo bylo – dokončit včas a řádně.
  Stejnou linii měl i synátor. Byla jsem ochotna platit jen první úspěšné pokusy. Pochopil a vše dokončil řádně.
  Čím více budeš Jana hájit a ochraňovat, tím více tě bude zneužívat a ždímat. Záleží jen na tobě, jaký blahobyt mu umožníš.
  MSF

 2. Dík za názor, Skorko.Ano, to je teorie, která se u vás osvědčila. Vím o téhle možnosti. Bohužel u nás je to složitější, peníze si opatří jinak, ne? když je doma nedostane. Každý případ je velmi individuální a nelze mít jeden metr na všechny případy. Jsou i jiné aspekty, které zde neuvádím.

 3. AhojJá radit nemůžu, nemám děti. Jen nevlastní a tam se nám to taky pěkně vymklo z rukou. Takže pevný nervy a dobrou volbu v dalším postupu!!!

 4. Ahoj Kainis,problém je i v tom, že nemám vůbec nikoho, na koho by on dal, autoritu. Jen ten psycholog nám pomohl a doufám ještě pomůže.

 5. Zuzi, já jen …. že na vás myslím.


 6. Do třetice všeho… dobrého(?)

 7. snad tentokrát to vyjde – držím vám oběma palce

 8. Děkuju vám Iv, aTeo, Gombo.

 9. Ahoj Zuzi,to je mi lito…

  Janova ma sice tak nejak pravdu, ale ani takhle to nevychazi, bohuzel… dukazem je ma kamaradka, ktera sice financni mantinely nasadila, lec klukovi to bylo jedno, sebral se a odesel z domu a dneska je z nej mistni pobuda a povalec na pervitinu a kdo muze, se mu vyhne.

  Tezko radit… Dejv zatim nepropad a snad se to ani nestane. ma ale jine ulety…

  Tohle je jedna ze situaci, ve ktere by byl treba nekdo dalsi. ON. kdyz uz si sama nevis rady.

  Drzim ti moc palce, at ti vyjde slunicko. A taky HOnzovi

 10. Víš, zuzi,…jak píše Kainis, i nám se to hodně vymklo z rukou. Jednou o tom něco napíšu na blog, ale nechci předjímat, protože o tom děláme knihu. S tou dcerou, která se nám tak vymkla. Už jsem to tu někde zmínila, že u nás jedinej možnej přístup, kterej se nakonec osvědčil, byl “totální ignorace a nezájem”. Řekla jsem jí, že svým chováním narušuje hranice mý svobody, že nesvobodná už jsem byla dlouho, a že kdybych si nechala líbit hodně věcí, tak na svoji svobodu jsem háklivá. A nastoupila ignorace. Sešel se rok s rokem, a ze spratka je jinej člověk, jde si dodělat školu, atd. (Nechci předjímat ani tohle, ono to může stále ještě dopadnout všelijak.)
  U Tebe to asi nejde dost dobře použít, když bydlíte společně, já měla “výhodu”, že se holka odstěhovala “za lepším”, tak jsem toho využila a nechala ji se v tom trochu plácat.
  Držím palce!!!!!!

 11. Zuzi, ještě jednou…Tak hele, vyprovokovalas mě. Na svým blogu jsem zveřejnila, ač jsem to neměla v plánu, ukázku z připravovaný knížky. Hlavně kvůli Tobě. Abys neměla občas pocit, že jsi v tom sama. Nejsi, Zuzi, nejsi…

 12. Lexulko, Kash, ozvu se po 18 hodině, mám 2 denní pracovní manko, – alespoň ale komentáře si čtu :o) a dík!

 13. Ahojky,zuzi…jsem tu po 100letech,já vím. Ale koukám včas. Mladej to první pol. v 8.tř taky flákal, v tom druhym zabral, ale na prumku to nevyjde. Odmalička mele o automechanikovi… a víš nad čím přemýšlím? Jestli to tak nebude lepší. Jít na učňák,na kterej chce s “lepšíma” známkama, než na školu, kde to bude o strach a navíc nejistota, že ho to nebude bavit a uteče jinam…
  Nevim, třeba se pletu, to ukáže čas…

 14. Ahoj Ireno, to je tedy setkání! To víš, že to bude lepší, když k tomu tíhne, ale Honza netíhl k ničemu, jen chodil celej život do zušky a kromě tance snad dělal všechno, hrál, zpíval, maloval a na školu kašlal. blbej on není, právě naopak, jenže je pěkně línej, ale já už o něm psát nechci, protože už toho mám tak akorát dost…

 15. no, opět jsi mi připomněla mého bratra… taky byl třikrát v prváku, na různých školách… napotřetí mu to vyšlo, dokonce i odmaturoval a včera nastoupil na vyšší odbornou…

 16. ještěrko, to jsi mě potěšila. dík.Zatím to s ním nevzdávám. Ještě udělat znovu talentovky. Ale už jsme se domluvili. Budu s ním jednat jako s dospělým a nebudu mu stále stát za zadkem a něco připomínat. Člověk, aby měl ale nervy ze železa. Musím si najít nějakou kompenzaci, pro radost…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient