Srp 182007
 

co mě zaujaloz pouti

 • Naše náměstí je plné různých atrakcí. Máme totiž posvícení. A tak jsem to šla ráno obhlédnout. Jenže mě před brankou chytila babička a doprovázela mne po všech stáncích a zabránila mi v několika nákupech. Znechutila mi červené střevíce, které by se mi tak hodily k těm šatům v japonském stylu a … a tak … ale přece jsem tam nějakou korunu nechala. Koupila jsem Zorce hrnek na čaj a nám oběma dřevěné masivní náramky. Na fotce to tak nevypadá, ale ten hrnek s šípkem má objem jeden litr a náramek je široký 3 cm

 

 • Včera jsem zaznamenala zvýšenou koncentraci návštěvníků tohoto svého textu na bloguje.cz – o Michalu Cihlářovi … mezi čtenáře patřil třeba mail zoo praha a mafra, říkala jsem si: je to náhoda? A hle – dnes vyšel v Lidovkách článek o sporu tohoto výtvarníka, který dal tvář pražské ZOO právě na toto téma. Stojí za přečtení.

Úvodní text Jany Machalické

Rozhovor s Michalem Cihlářem

Rozhovor s Petrem Fejkem

 • Taková maličkost od Josefa Kainara:

Nemehlíčko, nemehlo,

přišlo na pec, ulehlo.

Chytrosti v tom není žádné.

To co leží, neupadne.

 

 • Tipy na knihy:

Henri Miller: Insomnie aneb Ďábel na svobodě

Ve tři ráno, když jste beznadějně zamilovaní a příliš hrdí, abyste zvedli telefon, zvlášť když máte podezření, že ona tam nebude, máte sklon obracet se proti sobě a uštknout se jako škorpion … Kdybyste byli tvořivý jedinec – nezapomínejte že v takových chvílích jste pouhý pytel sraček! – napadlo by vás, zda byste ze svého soužení nemohli něco vytěžit ….. 

Henri Miller se v 75 letech zamiloval do barové zpěvačky Hoki Okudy o půlstoletí starší a po osmi letech vyšla tato intimní drásající zpověď osamělce dílo bezesných nocí a krize, kde autor po svém kanibalizuje sebe, svůj život a svoji tvorbu. … ještě jedna citace: A není třeba dodávat, že si sám připadám směšný. Až na to, že – dejte na má slova – kde jde o lásku, není nic, nikdo, žádná situace nikdy skrznaskrz směšná …

(zdroj Lidovky, Ondřej Skovajsa)

Shitao: Malířské rozpravy Mnicha Okurky

Kniha, kterou lze číst na mnoho způsobů, zejména však jako rozpravu o malířství. Vznikla v Čvíně před 3 staletími, ale s jistotou odpovídá na základní otázky o podstatě a údělu uměleckého díla.

Citace: Člověka pohlceného věcmi pohltí zvířený prach. Člověk sloužící věcem vystavil své srdce úmoru. Kdo s takto zmořeným srdcem / myslí přistupuje k malbě, sám sebe ničí.

Kdo se setkal s tradičním čínským uměním, snad také zakusil pocit vlastní nedostatečnosti a omezenosti při vnímání výtvarného díla, které se nedá otevřít žádným z našich univerzálních klíčů. Četba této knihy možná tenhle problém úplně neodstraní, ale rozhodně nabízí řadu vysvětlení proč tomu tak je, i naději, že se to dá změnit:

Hloupost, která se neskrývá, může dospět k poznání.

(zdroj Lidovky, Markéta Kořená)

 

 • Motto dne: Když má někdo peníze, může být hloupý, jak chce

( Publius Ovidius Naso)

 • Alternetivní motto dne: Vždy se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder

(Stanislaw Jerzy Lec)

 • Citát dne: Když se peníze na některé projekty nenajdou, tak je vytiskneme.

(Robert Mugabe, prezident Zimbabwe přiblížil reportérovi britského týdeníku The Times klíčovou strategii, díky níž jeho země přežije ekonomickou krizi)

 

Tahle prostá a geniální strategie mi přišla legrační, ale když se mě syn ptal čemu se směju a já mu to ukázala, divil se taky. Prý mu mám vysvětlit proč se tomu směju. A já byla rázem v koncích. Neuměla jsem to stručně a jasně objasnit, jen jsem blekotala něco o hospodářské rovnováze a vyváženém rozpočtu. Ale na prezidentku Zimbabwe bych si troufla. Stačí na to obyčejný selský rozum, ne?

 

 

 • UPOZORNĚNÍ: V souladu s vyhláškou ministerstva zemědělství č. 245/2002 Sb. 3.8. začala sezóna lovu na kňoury a bachyně prasete divokého. V této souvislosti vydali myslivci doporučení, abychom se na večerní, podvečerní a najmě noční procházky do lesa vydávali zásadně jen s rozsvícenou baterkou, nejlépe čelovkou.

Seznam lidí, kteří byli kápy mysliveckého svazu vyhlášeni za škodnou: rozmáhajicí se pěší turisté, cykloturisté, motokrosaři, běžkaři, pejskaři, houbaři, jezdci na koních a ekologičtí aktivisté. (Zdroj Lidovky)

Hmmm, jen aby ti ekologičtí aktivisté nezačali tou čelovkou opatřovat i ty kance ….

orangerie

 • MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST!!!!! Pražský hrad zpřístupnil Oranžérii v Královské zahradě. Do konce srpna, denně od 12 do 15 hodin – vstup zdarmaModerní stavba architektky Evy Jiřičné se nachází nedaleko fragmentů původní oranžérie z rudolfínské doby. Je to především prostor pro pěstování cizokrajných rostlin, hlavně citrusů a její interiéry znají většinou jen zahradníci. …. Prostě velký skleník.


 • Pozor na tlouštíky!!!! Když vám ztloustne kamarád, s největší pravděpodobností ztlounete i vy! Podle statistik totiž šest z deseti Američanů přibere přes dva kilogramy během dvou let od chvíle, kdy se jejich přítel stal obézním.

Hmmm, to není zas tak strašné, říkám, 2 kila to je jen malej roztomilej kousek špíčku. Ale co se všechno už dnes monituruje, to mě občas zaráží. A na kom? Já kupříkladu za celý život nebyla podrobena dlouhodobému statistickému sledování, jedině snad že bych o tom nevěděla :o). A co kdyby se tohoto efektu využilo při léčení anorektiček? Lázně plné figurantů tlouštíků … a možná by to mělo obrácený efekt i na ty tlouštíky! Šest z deseti by zhublo.

 

 • Inzerát co mě oslovil:

48/183/71 hledá příjemnou a pohodovou přítelkyni pro vážný vztah za účelem eliminace neodstranitelné jednostrannosti v nynějším přátelském vztahu. Rád bych oslovil ženu cca 37-42 let, s vl. bytem, nekuřačku, která by občas ráda přivítala společnost kultivovaného muže s porozuměním, citem a úctou a která nemá problémy s ekvivalencí projevů hluboké lidské vzájemnosti. Specifický, diskrétní vztah. Odpověď prosím doplňte fotem. Zn. Pouze Praha

 

 • Rádi soutěžíte? Vláda ČR vyhlásila soutěž na logo k českému předsednictví Evropské unie. Čas máte do 31 října, podmínky najdete třeba zde (jsou tam i logotypy předchozích předsednictví v Radě Evropské unie) a na té adrese je i přímý odkaz na vládní soutěž
 • zuzi

 Posted by at 14.37

  10 Responses to “Zase jednou svodka”

 1. Tak tohle je hodně dobrej pelmel (smích). Musí říct, že nejvíce mě zaujaly dvě věci. Jednak ten inzerát, ten chlap je buď hodně dobrej a nebo hodně v… no nic. A pak teda hlavně soutěž o logo. Zase ta Zlunie, hrůza.

  Ale jinak tohle je dobrej styl, člověka to neukolébá, svižné, hmm. A ty citáty jsou fakt super, Mugabe prostě ví jak na to. Jejda, zase jsem si všímal jen těch politických věcí… deformace.

 2. SFD,tohle jsem splácala pro celé široké spektrum osídlenců na bloguje. Každý si musí vybrat, nebo už nevim… mezi námi, hned jak jsem si přečetla ten inzerát, napadl mě Šmoldas. Kdyby nebyl pro mne diskriminační, hned odepisuji. Fascinuje mě ten styl. Hmmm, ale jak říkáš, může to být kamufláž!

 3. SFD, máš dobrej avatar!, ten můžeš zfleku poslat do té soutěže. :oDDDDDDDDDD

 4. Nejsem si jist, jestli by Václav ochotně podpořil předsednictví naší země svojí vlajkou, ale člověk nikdy neví, že jo (velký politologický smích)

 5. Václav je neuchopitelný a nevyzpytatelný, ale co říkáš tomuhle? Dobrý nápad!!! myslím, že by to bylo dobré, jen ten Václav by asi toho prvního páno těžko skousnul :o)))
  http://www.lidovky.cz/o-funkci-prezidenta-by-si-mela-rict-prvni-dama-fal-/ln_noviny.asp?c=A070817_000038_ln_noviny_sko&klic=220924&mes=070817_0

 6. zuziVěř mi, že po druhém (dys)funkčním období jejího muže si o to řekne.

 7. Aleko,Mám Václava ráda, i se všemi jeho legračními rozeznatelnými “neduhy”, raději než Václava předtím. K jeho přednostem patří, že je inteligentní, znalý, sebevědomý, ví o čem mluví, nenechá se zaskočit, zná svou cenu a navíc je i originální, charakteristický – není šedá servilní myš, která se nechá vláčet . Kdo by ho měl nahradit nevím, je tu krutý nedostatek osobností. Že by se nějaká vynořila z hlubin, to nemyslím. Protikandidáti jen poštěkávají u jeho nohavice. Přesto si myslím, že Livie by nebyla vůbec špatná volba. Proto, že to s ním táhne tak dlouho za jeden provaz, myslím, že to není vůbec snadné a také pozoruji dlouho její obraz, který zanechává na veřejnosti. Mám jí čím dál raději a stejně jsem měla ráda i Olgu Havlovou. Jsou trochu v pozadí, ale mají v sobě sílu a moudrost, méně pak té sebestřednosti a více empatie. Vážně bych ji uvítala v čele :o)

 8. zuzi,absolutní souhlas. Někteří lidé mu vyčítají, že není nadstranický. Jenže pod tím si asi představují, že zapomene na všechny svoje názory, které si posledních 40 let utvářel, asi. Jsem rád, že máme presidenta, který je vidět a nebojí se politikům říct, že jsou s prominutím hovada (obrazně).

  Livie by pro mě nebyla vůbec špatný kandidát, ale až po druhém Vaškově období. A myslím, že Livii by dost možná podpořil i Havel, nejsem si jist. Jinak bych ve výčtu prvních dam nezapomněl na Dášu. I když média s ní házela jak s horkým bramborem, mně se líbila více, než Olga. Ne osobností, ale prostě celkovým pojetím postu manžely presidenta. Nic špatného neudělala (no, to pískání při volbe, no…). Nicméně, můžeme se o tom dohadovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale žádná z nich prostě není Hana Benešová. Kde ty prvorepublikové sněhy jsou…

 9. Sunfree …Já mám k Dagmar trochu rozporný vztah &. Je velmi emotivní citlivá a reaguje spontánně. Není to nic špatného, naopak, je to úžasné neskrývat city a být sama sebou. Je si ale současně vědoma sama sebe a je schopna sebereflexe. Protože ve velkém světě právě tohle někdy působí neobratně a myslím si, že jisté rysy kterými se vyznačuje aristokratičnost jsou v tomto případě vhodnější. Tak mi to zezačátku moc nesedlo, ale musela jsem změnit názor. Ona byla stále lepší a lepší. Učila se za chodu a zvládla to. Našla svůj styl. Byla stále emotivní, ale umírnila se. Vyzrála hezky a moc jí to sluší. Mohla by opečovávat Vaška, ztloustnout a chodit se psy okolo Hrádečku, ale ona našla svůj styl a stala se mu rovnocenou partnerkou. Dokonce se mi zdá, že toho trochu líného intelektuálního Vaška drží nad vodou. Olga Havlová mi byla blízká jako člověk, tedy, co jsem četla, jaký jsem si o ní udělala obraz.

 10. SFD,napsal jsi to hezky, že je dobře, že je vidět a že má svoje názory a nebojí se jít s nimi na trh. A je kultivovaný.
  S tím pojetím u Dagmar také s tebou souhlasím. Naučila se reprezentovat a přitom nestratila svoji spontaneitu, jen je zdrženlivější. Jen lidsky je mi bližší Olga Havlová.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient