Srp 172007
 

Nové Hrady (CR)

Barokní kostel sv. Jakuba, nemající věže, vám nepředstavuji, zaujala mě atmosféra fary, založené po třicetileté válce a zákoutí farní zahrady.

Nove Hrady (CR) fara za kostelem 

Celkový pohled na budovu fary. Vím, je to zde zanedbané, ale staré stromy, kamenná schodiště, stará branka v pískovcovém plotu, samota, pablesky slunce – to vše vyvolává tajemnou atmosféru, která si člověka podmaní tak, že touží, aby to tak zůstalo navěky. Snad se mi podařilo alespoň částečně zaznamenat to prchavé kouzlo letního dopoledne ve staré zahradě. Beze slov.

Nove Hrady (CR) schody od fary ke kostelu

Nove Hrady (CR) branka k fare

Nove Hrady (CR) fara detail vstupnich dveri Nove Hrady (CR) krizova cesta A 

První zastavení křížové cesty je zasazeno do kamenného plotu obklopujícího kostel. Nese označení A.

Nove Hrady (CR() sousosi

Sousoší naproti kostelu se sluníčkem ze sklíček a anagramem

anagram nahore.jpg

anagram spodni cast

Pro každý případ jsem zvěčnila ty nápisy s anagramy. Kdybyste někdo náhodou měl trpělivost, a hlavně věděl jak na to. No, není to rossetská deska, ale v mém případě  …jako by to byla. Asi bych na tu záhadu potřebovala odborného asistenta,  ale kde ho vzít??? Nahoře za začátku druhého řádku je pouze velké I, nezabrala jsem to zcela přesně. zuzi

 

 Posted by at 23.15

  6 Responses to “Fotky  sakrální motivy, zákoutí farní zahrady”

  1. Normálně chodím spát kolem desátý. Je půl druhý a já tady čtu a čtu a čtu.
    Ale už jdu spát a dočtu to zítra. Píšeš moc hezky. 🙂

  2. Děkuji ti, Kainis, tvůj komentář je to první, co jsem si poránu přečetla. Udělala jsi mi radost. Tím, že jsem poznala zpřízněnou duši, která velmi pravděpodobně prociťuje to co já. Tak to během dne půjdu prozkoumat podrobněji, už včera jsem nakoukla :o)

  3. Já jen… už jsem dlouho nic nepsal, ale jen jako abys věděla, že ty fotky všechny sleduju, jen k tomu už prostě není co dodat (mrk).

  4. Ahoj SFD, to nic, já teď taky chodím všude jen koukat, a nenapadá mne co říci, tedy napsat, já totiž teď už ani moc nemluvím :o) jen poslouchám. Snad je to přechodné :o.

  5. U mě toho ještě moc není, nejsem velkej psavec. Ale Tobě dávám večer přednost před Hrabalem a to už je co říct :-))))

  6. Kainis, ty mi tedy “podstrojuješ”, je to příjemné, ale hned na to musím zapomenout, neboť bych se začala naparovat nejmíň do té doby, než by mně zase někdo setnul tipec…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient